Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

  • 2 months later...

Сега на свеж акъл да спомена, че това е един безкрайно симпатичен и добър проект.

Характерното на Trainwreck амповете е бързия преход от клийн към драйв, регулируем само с волюма на китарата, без да се пипа гейна на ампа. Обаче, в допълнение, има чудесен клийн и прекрасен драйв, + възможности за упражнения по тон с трите цъкалки. Маестро Сънчоу го е тунинговал за Телекастер, което си пролича, щото му забодох едно Теле и запя. Пък не знаех че го е направил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено поръчка във Фарнел/НЮ Арк през Комет, но изборът не е особено голям и цените са високи. 

ТюбТаун, Банзай и Мюзикдинг от Германия са най-добрия избор за мен. 

Визирам високо волтови кондензатори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, те цените са ужасни. И като сложиш и доставката хич не ми харесва. Ако някой има излишни 47uF 500V 2бр., 22uF 450V 3бр., 2200 35V 2бр. съм навит да взема. Ровичкам си Пивито Класик и реших филтровите да сменя. В краен случай ще слагам радиални и ще им удължавам краката ако се наложи. Малко бушменско ама от сърце.  :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не са толкоз зле цените. И аз но последния проект бях сложил в кошницата едни за по хиляди Евра, ма Сънчу намери други. Има много скъпи.. и скъпи :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Супер - ама, за да е в темата -> снимки отвътре, какви са измененията - > звуци? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, synchu написа:

Супер - ама, за да е в темата -> снимки отвътре, какви са измененията - > звуци? :)

Измененията са, че вместо два германиеви диода, поставих три силициеви, от  което се получава звук с повече високи честоти и асиметрично подрязване на вълната, което е подобно при ламповото изкривяване. Също така изходният кондензатор го замених с по-висок капацитет, а вместо танталови кондензатори, запоих електролитни. Много съм доволен от полученият резултат. :)

20191203_215807.thumb.jpg.2ae1fa06381fb5bdebe6099ddd8186b5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още има някои псевдоекзотични педали, базирани на подобни схеми, но в общи линии тази топология (включително и диоди един срещу друг към земя), са нещо твъде много дъвкано (във всички модификации със силициеви, германиери, светодиоди и комбинации) и едва ли може да се очаква някакъв нечуван резултат. Най-често тези схеми, при добре подбрани филтри, правят добри бустери, за включване в лампови усиватели.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Това, което работи и върши работа, по-добре да не се пипа и изхвърля :)

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.