Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

^^^ Браво човек !!!

Много хубаво си звучи по моето скромно мнение  :greenball:  :greenball:  :greenball:

А това че ти е излязло изпод ръцете е безценно. 

Със здраве да му пържиш ламбетата и давай следващия. Сънчу кат ми разпраяше преди време че като се почне, нема спиране, виках тц,

ма така се оказа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти.Имам едно наум за втори.Но засега е само във идейна форма.И трафчета мисля да му навия....Мечти.Та да видим. :dance:

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Малко тийзър, както обича да казва 'ногоуважаваният съфорумник Сънчу.

Краят - тоя уикенд :)

 

IMG_5651.jpg

 

IMG_5652.jpg

 

IMG_5654.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тийзър - мийзър... :) Човече, уикенда мина. идва следващия а на мегдана още нищо... Давай да видим "котарака", хеле пък и да го чуем!!! 

Мотивирам те де :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВИНОВАТ !

 

:crying:

 

Този път се наблегна на естетиката, защото всяко хубаво нещо в края на краищата трябва и да изглежда добре :)

( Иначе жената как да го хареса? )

Доста грешки имаше по пътя, но за следващите проекти по ще знам какво да правя, и най-вече в каква последователност.

Например никога, ама никога повече няма да правя плочките с надписите след като ампа е завършен. Също така

ще гледам да избегна идиотията наречена дупчене в домашни условия. И други работи пооцапах, но като краен резултат съм приблизително доволен.

 

IMG_5712.jpg

 

IMG_5718.jpg

 

За Tweedle-Dee се търсеше ретро визия ала Trainwreck. Донор на корпуса се оказа поредното старо радио Акорд, което

си дари трафовете за третия проект (на последната снимка). Какъв е той ще разправя СърСънчу ако иска :) Така че ползвах различните дъна, страници,

решетка и капаци на Акорда и стана според мен интересно. Има още едно допълнение, което ще се случи другия уикенд, ако стане още по-така, ще го снимам и него.

 

IMG_5721.jpg

 

Разбира се, кръстникът не се подвоуми да провери качеството на крайния продукт:

 

IMG_5738.jpg

 

Следваща по ред ще е най-вероятно реплика на легендарния Trainwreck на Ken Fischer. Като стане, ще пишем :)

Ето и нещото за СърСънчу. Акорда е велик донор.....:

 

IMG_5744.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра! Перфетно си се справил /в което не съм се и съмнявал, имам някои впечатления!/, а ретрото направо кърти!

Когато можеш дай и малко звук плийс!

А, и наздраве за кръстника :)) ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Смених концепцията в репетиционната и ми се наложи да навра нещо в лупа на ламбата за да вдига нивото когато си свира солца и си скалъпих ей това за 2 часа.

 

705fcf5816fb454e.JPG

 

af4b1393b85a9903.JPG

 

Бустърче вдигащо 10 децибела "clean" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледам съфорумниците се хвалят с готини придобивки и реших и аз да се похваля с най-новия си усилвател.

100W All-tube, 6L6, четири канала,  tube loop който се байпас-ва при изключено положение, MIDI, build-in booster.

Снимка на платките:

3161174.jpg

mmdk5u.jpg

Бустърът е базиран на Tube screamer 808, с оригиналните стари японски диоди и JRC4558D.

Първите два канала за базирани на SLO 100, третият е базиран на Recto red channel, четвъртият е базиран на Fryette Pittbull. Първи канал има clean/crunch switch, bright switch, Ректото има два бутона чрез които имам vintage/raw/modern midi switchable, питбулът има EQ shift. Всички канали имат отделни presence+depth потенциометри, като depth може да бъде изключван, защото потенциометърът е push-pull.

Снимки от процеса на сглобяване:

eg4zs8.jpg

s3doya.jpg

Захранващ трансформатор - къстъм, choke - Hammond 193J(high end series), изходен трансформатор - IGPW SLO 100.

MIDI control - KAE, Leds control - china :)

Кондензатори на захранване - F&T/Fujicon, кондензатори на SLO каналите - Mallory PVC(не питайте как се докопах до тях), Philips MKT за катодите, Orange Drops 6PS; Ректо каналът е с Orange Drops 715; Pittbull - Orange Drops 225.

Решетка - къстъм дизайн от метал и лазерно рязана + акрил. Посветка от RGB leds.

2lax204.jpg

2d6pfys.jpg

Кутия - балтийска бреза. Зелен цвят, за да се вписва с останалите ми усилватели/рак/кабинети.

Предният и задният панел са изписани с Шумерско писмо - шрифт правен от професор от Техеран. Думите са на Шумерски. На предният панел са текстовете на две мой песни, които се разправят за Анунаките и за Нибиру, а на задният - спецификации на усилвателят и изискванията му за работа - т.е. ако попадне на друга планета и извънземните говорят Шумерски - да могат да го подкарат....

Имената на каналите и ефектите са на Шумерски божества, като е съобразено божеството с какво се асоциира - примерно Ан каналът е SLO lead, а божеството е баща на останалите основни богове (както slo lead e първообразът на съвременният американски high gain) и т.н.

1zmyohx.jpg

Лед подсветките могат да се програмират за всеки канал поотделно с няколко основни опции - зелено, червено, синьо, комбинация от тези цветове или коледен режим. При коледният режим е активен допълнителният китайски контролер, който може да подава фиксиран цвят с интензитет по избор или зададена цветна програма. Коледният режим може да се управлява както с дистанционно, така и (с подходящо приложение) от мобилен телефон.

2zoaged.jpg

8w9rvk.jpg

167mont.jpg

Но най-важно е как звучи. Направих много бърз семпъл на SLO lead - Recto - Pittbull. Записът е с Китара махагон V, бридж адаптер Gibson 57+, boost ON, Loop OFF, Mesa Vintage 30, T.Bone Rm700 със сменен рибън 1.8uM и Lundahl LL2913 трансформатор.

Не съм си играл да настройвам каналите да звучат. Все пак семпълът е просто ориентировъчен. При ректо каналът е активиран "medern", а при Pittbull шифт е OFF.

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZNpcTZnWNyzv5T6xYDfADaEfB58Rz8VYzy

 

Ето и две видеа за осветлението:

 

Ето и линк към facebook профила ми и папката със снимки от процеса на строене:

https://www.facebook.com/492177867473985/photos/?tab=album&album_id=1290225531002544

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тоя е баш за раздела и бие всички рекорди по екзотика, от техническите решения и функционални комбинации до шумерския. Евала! [emoji106]

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле.

Мале!

Чудовищно, просто нямам друго определение :)

А нивото на прецизност към детайла е направо смазващо.

Колко време ти отне цялото дело от проект до репетиционна, ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперб !!! Кога е датата за изстрелване - то като совалка, човек? :)

 

Голямо браво за детайл, прецизност, търпение и идейност.

 

Напоследък съм далеч от този тип звуци и многоканални усилватели - но със сигурност дизайна, работата и крайния резултат от този са абсолютно впечатляващи!!

 

Супер пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за милите думи :)

Jabs - отне ми около 6 месеца - графичен дизайн, pcb-та, тестове, редакции, чакане да изрежат,боядисат, чакане шипинг от америка и европа , насищане, окабеляване, дебъг и т.н. Не бързах, за да мога да обърна внимание на детайла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одъртех..,на мен и Лейнито ми иде в повече с двата преампа,а ако трябва да се занимавам и с цвето-музика няма оправия,е то луд на шарено се радва,ама съм тройно луд - смятам Плекси на Маршъл за -най-добрия усилвател,пък няма много екстри и врътки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз не бих свирил с такъв, но свалям шапка за измислянето и направата му.

 

За всеки пътник си има влакове! [emoji38]

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сарказъм ли долавям?Не тъй момчета,или завиждате,или пък не оценявате труда който е хвърлил.Сравнихте ли звука?

Всеки щом се е спрял на нещо,значи това му върши работа,пък и не всички сте на сцените,за там се иска големи пари за оборудване,Бицев ти поне си в чужбина и си светнат.

В едно интервю Дейвид Гилмор показа една антика усилвател,там си представи и камиончетата.Та всеки си търси звука, някои дори цял живот ,щото издават албуми и всеки нов трябва да не прилича на стария.Много пъти стените от усилватели стоят като реклама отзад,и кой знае всъщност на какво свирят.Па и всеки си пази тайната.На последният концерт Ричи си извади пак ролковия магнитофон.

Затова,бРаво за положения труд,и супер яко на външен вид,звука щом те кефи да не ти пука че не искат да свирят на него!

Направих си един Поп филтър по идея на един съфорумник,нямста представа какво е удовлетворението,че сам си го направил,пък и не се различава по нищо от купешкият.Не че нямам три купени,НО удоволствието е върховно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.