Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

^Аре ся да те питам че отдавна се каня: как тоя закачуления с маската пие кафе.. през маската деа?

:)

Аватара ти има Фпредвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така леко я повдига, мушка чашката отдолууу....  Абе трябва да видиш трудно е за обяснение   :greenball:

П.С. Ама той пие само еспресо в малки чашки, тука само за рекламата се жеби с тоя шварц. Голяма чаша за да е четим надписа все пак. Бабите под 4 пункта не виждат вече  :greenangel:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тайна  :secret: ,а и това не е важно, Явор ако има желание може да му ги дам да пробва и метне някой семпъл, че в момента нямам условия.

Предложение без обвързване :greenangel: за по бира без никакви кафета  :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Едно "бързо", поради факта, че времето напоследък е много кът.

Последните няколко години записа на бас партиите (освен заради задинструменталното устройство) ми е проблематичен, макар че едва в последно време започнах да му обръщам повече внимание. Най-вече от гледна точка вместването на бас китарата в цялостния микс.

Ползвайки помощ от приятел (и знаещ съфорумец), който на всичкото отгоре ми зае Darkglass Microtubes B7K бас драйв, установих(ме) къде е проблема. Липсата на малко "качествен" драйв :)

Бидейки пишман басист Darkglass-a за момента е извън ефективното съотношение цена/умения за мен, та се поразтърсих за алтернативни възможности.

След известно проучване, намерих Zorg Glorious Basstar (http://www.zorgeffects.com/index.php/en/products/glorious-basstar-detail). Габриел и изключително знаещ, можещ и готин французин. Публикувал е свободно схемата на ефекта и в небезизвестния tagboardeffects има tagboard layout за ефекта, като самия Габриел отговаря в коментарите по-долу на въпроси. Същевременно продава готов сглобен ефект, пълен кит, PCB, PCB+компоненти.

Поради липса на време за организация на придобиването на някои от по-екзотичните (като за БГ екзотични са вкл. и логаритмичните потенциометри) си поръчах пълния кит и го сглобих преди ден-два.
Мога да кажа, че съм доста доволен от резултата (макар все още да не съм изследвал и 1/20 от възможностите на 8-те потенциометъра, 6-те dip switch-a, и изведения превключвател на честотните ленти). Интересен дизайн с чудесен резултат. (А B15 все таки остава в планове :) ).

Малко снимки (завършения с копчетата не съм го снимал още :) ):
25393607540_4579b857f3.jpg

 

25668280026_fb0500deb5.jpg

 

и звук (не съм басист все пак ;) ):

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам лайкове, пу.

Това много хеви работа, големо стърганье, той баса достатъчен за цялата песен, от китари май няма нужда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E в записа този е доста преекспониран ефекта. Да се види, че може. Реално в микс нивата разбира се ще са по-ниски, а и драйва (за нещата, които аз записвам) ще е по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PT2399 не е от най-прекрасните чипове, но въпреки това дилейчето не е никак лошо и върши прекрасна работа.

:)

 

Правил съм го по тази схема:

seaUrchin_Schematic.gif

Само добавих 100k резистор на изхода (маса/сигнал) щото иначе пука при превключването на байпас копчето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.