Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

По принцип, при нужда от вход с доста висок импеданс (какъвто е случаят с китарните входове), най-безшумно е решението с JFET транзистор.

Въпросът с линейноста е малко щъкотлив, но може да се каже, че в прости схеми, JFET транзисторите имат характеристика, чиято нелинейност звучи по-добре от тази на биполярните транзистори. Иначе на теория, биполярен тразистор с емитерна дегенерация, толкова голяма, че да се получи еднаква стръмност с JFET транзистор, е по-линеен от него.

 

Проблемни са високоимпедансните вериги, където JFET стъпалата са по-безшумни.

Не съм изследвал ОУ въпроса, но мисля, че е добре, ОУ да са с JFET входни транзистори (като TL072 примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Богнер Екстъзи. Точно по преампа. Сложих буфер Клон на изхода и Буфер от Босс ДС1 на входа. Първия Транзистор е 2ск117, доста по добре ми звучи от Дж201,

Биас на слух!  Тия работи с халф биас са....само в филмите

Кутията боядисана със спрей. Но не сложих база и мисля да шкуря и пак наново... :)
Скоро видео демо :) Невероятен преамп стана.
Сега завършвам Легаси с буфери на бос за вход и изход. Ползвам биполярни 2н5088. Но скоро очаквам оригиналните които ползват Босс.

Поздрави и мерси на Евтим за всичко! Златен е! :)

 

Не мога да се нарадвам...след толкова години свирене да създам ефект :)

11128801_10206267694073556_6025180006881

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не шкури корпуса е сплав с примес на алуминий, при тези кутийки, а алуминий се боядисва само прахово!

Базата-основата, трябва да е за алуминий, преди време имаше при авто бояджиите грунд за алуминий, бяха излезли коли с алуминиеви калници но пак се белеше след време.

Остави си го така, бомба си е, ЕВАЛА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветът е последна грижа :) Дай да чуем преампа - цветът нека е кахър на художниците ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си обажда според мен. Така от видеото ми е малко трудно да преценя колко прилича на 101В реално, но по принцип доволно добре си обажда. Евала за фенщината! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е мн. яко, въобще няма нужда от лампи :).

С кабинет симулация ли е? (само кабинет, без амп симулация)

Тука за тая свирня:

https://www.youtube.com/watch?v=dcn1t0iCzs4#t=1m41s

Може ли да стане звука по дълбок и плътен и с по голяма динамика (от кабинета и пост обработка)?

От волюма на китарата ли си свалил гейна?

И така е много яко.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет на всички,

 

Правя едно включване в хубавата темата, но започвам с три извинения :)

 

- извинявам се, че е отново транзисторно педалче, което е няколко летви под нивото на стъклариите на Сънчу ;)

 

- извинявам се, че ефектчето е представено вече в темата на стр.9, но реших че ще е добре да се види в още един вариант.

 

- извинявам се, че леко бягам от веробордовете и моджото, но при мисълта да окабеля 6 потенциометъра получавам обриви :)

 

Та, тъй като съм на път да си купя втора китара от Грег ( Gregor Hilden ), прослушах около 300 клипа и свикнах със звученето на Okko Diablo Gain +, педала, който Грег ползва за всички свои драйв звуци и многократно е споменавал, че му е абсолютен фаворит. Реших да си го направя, оползотворявайки едни транзисторчета любезно подарени от Jabs. Явка, мерси приятелю !

 

Както споменах, проектирах и поръчах платката за да намаля хамалогията с окабеляването, но пак се получи голяма машинария, пфу ! :)   

 

Ей го (в) на :

 

035262906.jpg?r=0

 

 

Естествено, вътре е ултра бутикова работа :) :)

 

035262907.jpg?r=0

 

 

Пускам две семпълчета, крайно левашки, но спазвам духа на темата.

 

Самостоятелно:

 

 

И в микс, едно блусче:

 

-blues

 

Схемата доста ми хареса. Заслужава да и се обърне внимание.

 

Туй то. Поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто красота (само капачките на потенциометрите са ми малко класика от 80-те) :) А и звучи отлично!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите отзиви !

 

synchu - трябва да си поддържам имиджа на " оня с грозните капачки" :) Иначе няма да съм аз ;)

 

Baby Thomas - кабеляка е следствие от леко професионално изкривяване. :) Корабен проектант съм по професия и прави добро впечатление, ако тръбопроводите на корабните системи са трасирани по подобен начин ;) Та от там де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.