Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

OK. Да видим как ще се справи jabs. Neutron  има разлики спрямо MUTRON III, но нека да се чуе, после ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола: оттеглям си думите за драйвовете и си посипвам главата с пепел.

Изкушен от чудесното представяне на Synchu, сглобих и аз един Boiling Point:

img1112wz.jpg

 

Безапелационен победител !

Наистина, както и Synchu определи, рядко добър драйв с много характер, ако някой мисли да прави Бугито, според мен е по-добре да опита Boiling Pot-а.

Явно на всеки 30-40 драйва излизащи на пазара има по един бисер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А. Хм. Всъщност това е побългарен вариант 2 в 1. Лявото е Чайника, вдясно е Xotic RC Booster :) Отдолу са общо 7 потенциометъра + 3 ключета, та затова е гората от стомана.

Ползвам една кутийка, с един 3PDT ключ и други общи чаркове. 

Немотията и тарикатлъкът раждат чудовища, както е казал поетът   :)

Ма свири, деа.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яката работа!  :hooray:

Браво @Jabs много красиво си навързал диодите за "clipping" мода, също така ми харесва че си поставил цокълчета за допълнителен ъпгрейд на копчето с кондензаторите.

 Аз харесвам проводниците да са подредени, ма не е мъка!

Евала страхотен си!

 

П. П.

Я сега кажи има ли осезаема разлика на копчето с диодите, че беше оспорвано. Просто да го има за протокола! Аз съм пробвал и разликата се усеща но имаше твърдения, че е едвам забележима в други теми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм правил един Uproar с клипинг с лед,германиеви и силициеви диоди и наистина разликата е е едва доловима.Това е мое лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Lyu. Честно, има наистина слаба разлика. Единствената осезаема, е че в средната позиция (бууст) звука е най-силен. В двата варианта на допълнително клипване намалява, като при този със светодиодите ефекта е най-тих. Ако обаче с Volume-а се изравни нивото на звука, почти няма разлика. Но педала е много добър. RC Boosta е друга бира, много ми хареса. Имам фабричен Xotic BB, но този е с много прозрачен и едновременно с това някак топъл тон. Също великолепен педал  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В двата варианта на допълнително клипване намалява, като при този със светодиодите ефекта е най-тих. Ако обаче с Volume-а се изравни нивото на звука, почти няма разлика.

Ако има свободни контактни групи на превключвателя, може да се комутират допълнителни елементи, с които да се изравни нивото  при отделните варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискусията за диодите беше изведена в друга тема доколкото си спомням, така че да продължаваме там, ако има за тях.

 

За конкретната реализация на Boiling Point-a може и тук разбира се.

 

Ключетата (DPDT & DP3T) наистина нямат свободни групи, но винаги може да се подмени това за превключването на диодите, с 3P3T или даже 4P3T (от които съм виждал само ротационни, но пък не съм референция).

Като 4P3T, май е по-подходящо, защото в момента и трите позиции на превключвателя на диодите имат (логично) различни нива :)

И примерно да се реализира нещо подобно на Zvex SHO (миниатюрен mosfet буустер), като компенсация на нивата, с тример за усилването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И в кутийка - Vemuram Jan Ray :

 

8644962818_899d6de7b5.jpg 8643866217_873454926f.jpg
 
Звук (LP - ритъм е чиста китара, преден адаптер, намален, соло китара - превключване между преден, заден, преден+заден + горен + долен + забравих :), ама превключвам там както ми звучи добре и си играя с усилването по адаптерите; ефекта по-случайност е почти така настроен както на снимката, Volume - 11:00; Gain - 12:00; Treble and Bass - 12:00) 
 

 

Има още няколко (даже май повече от няколко) завършени проекта, чакат си кутийка горките, но нещо липса на време напоследък съвсем ....хм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро !

 

За свръх-моджо му липсват две супени лъжици катран в интериора.

И мазохистичното удоволствие от раздялата с 300 паунда, без него няма как да е същото :)

 

Ако нямаш нищо против, при готово Timmy ще пробвам да запиша нещо на същите настройки, също с ЛП, предвид дискусията е ли или не е Vemuram негово копие.

Времето наистина напоследък го няма никакво... уви.

 

От мен засега, само един teaser-trailer :)

 

img1886kc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смола ще уредим ако трябва :)

Разбира се за Тими. Точно същите настройки едва ли ще са сходни, защото има разлика в 5 елемента, доколкото си спомням. Не толкова значителна, но ще бъде дефинитивно интересно да се чуе.

Тази платка изглежда страхотно впечатляващо. Прекрасна изработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

General Guitar Gadgets.

Пробвах миналата седмица в Клангфарбе Q-tron (EHX) Извратена работа :)

По-скоро синт, отколкото китарен педал. Да видим какво ще излезе от цялото упражнение...

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че се приближава към старите аналогови синтезатори. Добре е да се знае предварително!

MUTRON-ът извън CPY може да се доразвие с допълнителни синтезаторни модули, като ADSR модул, PTVconvertor и други неща от сорта...

Докато се стигне до китарата на MOOG ( Мууууууууг) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.