Jump to content
Българският форум за музиканти

Lookin' like a woman?! Still rockin' like a human...


Babyface Bob

Recommended Posts

Тея не са стари, ама са яки, хем се ебават, хем имат добри песни, а тук конкретно има много много цици.


Останалите са ясни


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен едно парче от Saigon Kick - една малко странна банда, която се вписва в 80's classic rock, въпреки, че е 90's. Странна ми е, защото все едно има влияния от Pantera през сиатълските банди, та до някакви далечни лежерни стилове. Може би заради честите рокади на основни членове на бандата, може би просто не ги свърта на едно място. Доста социални текстове и т.н. За всеки, който иска да избяга за малко от Pussies Lovin класиките :greenball:

Enjoy :

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно включване от мен. Като начало няколко банди, свирещи такава музика, макар и не точно от 80-те, има и по-съвременни. А това показва, че тая музика въобще не е изчезнала - има и групи, има и фенове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не беше глем рока, сигурно нямаше да слушам музика?! Темата е страхотна (снощи напълних три диска с музика и то каква, на групи, които не знаех... :greenangel: ). Досега не видях да се споменават Ханой Рокс- финландската група, създадена през 1979 от, от която много хора смятат, че глемът е тръгнал:

.

Групата е основана ох Michael Monroe и Nicholas "Razzle" Dingley и ако не други, поне Guns N Roses признават, че са силно повлияни от нея. За съжаление, когато са на върха на кариерата си, по време на гостуването им в къщата на Vince Neil (по повод общите им концерти с Мотли Крю) алкохолът свършва. Neil и "Razzle" се качват на Пантерата на Винс и катастрофират тежко. Така загива барабаниста на Ханой рокс. Групата има богата история, а и самостоятелните неща на Майкъл Мънроу са много добри. Скоро пича се появи на един от концертите на Слаш и си казах: Ами че ето го вокалиста на Velvet Revolver, какво го търсят сто години. А  ето и един негов дует с Аксел Роуз:

 

  :rockon:

Редактирано от jocker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глем рок влияние върху Британски банди от 90-те, като

 

сладураните от Kenickie

Gay Dad -

Suede -

Denim -

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лими, като преслушах всички парчета, които си предложил ми се струва, че нямат почти нищо общо с глема. Има накаква прилика с пънка и може би по тази линия има някакво бегло сходство, защото все пак и глема се е влиял от пънка. Иначе само парчето на Dеnim ми напомня с нещо малко на глема. 

Иначе ето от мен още две парчета на една интересна съвременна шведска банда

Редактирано от Slinky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slinky каза

Лими, като преслушах всички парчета, които си предложил ми се струва, че нямат почти нищо общо с глема. Има накаква прилика с пънка и може би по тази линия има някакво бегло сходство, защото все пак и глема се е влиял от пънка. Иначе само парчето на Dеnim ми напомня с нещо малко на глема. 

 

Лими каза:  Вервам ти и безрезервно приемам твойто мнение за вярно! Ще го пратя на Британския екип от така наречени експерти-самозванци, написали Енциклопедията - "Рок и Поп историята", издадена в Британия през 2006г от "The Foundry Creative Media Co. Ltd" с предговор от самозвания сър Джордж Мартин и ще им препоръчам да духат супата и да се консултират с наши, родни експерти, а не да пишат фалшиви енциклопедии за 39лв.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Slinky каза

Лими, като преслушах всички парчета, които си предложил ми се струва, че нямат почти нищо общо с глема. Има накаква прилика с пънка и може би по тази линия има някакво бегло сходство, защото все пак и глема се е влиял от пънка. Иначе само парчето на Dеnim ми напомня с нещо малко на глема. 

 

Лими каза:  Вервам ти и безрезервно приемам твойто мнение за вярно! Ще го пратя на Британския екип от така наречени експерти-самозванци, написали Енциклопедията - "Рок и Поп историята", издадена в Британия през 2006г от "The Foundry Creative Media Co. Ltd" с предговор от самозвания сър Джордж Мартин и ще им препоръчам да духат супата и да се консултират с наши, родни експерти, а не да пишат фалшиви енциклопедии за 39лв.

 

Ае, не знам ква е тая енциклопедия, ама тези песни, които си дал като примери може ли да ми кажеш какво общо имат с глема? Тука визирам типичните глем банди - Motley Crue, Guns & Roses, Cinderella, Poison, Skid Row, WASP, Ratt,.....други не ми се изреждат. На пръв поглед общото е, че свирят с китари, барабани и пеят. А пък за британци не ми говори много много. Те всички са някакви високомерници, дето си мислят че са измислили всичко. А цялата им цивилизация се гради на това, че са изтрепали и ограбили сума народ по цял свят. Ако не бяха ограбли и Америка, и Индия, и Китай дали щеха да се надуват толкова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оуу, пичове, не се карайте в една от малкото любов - базирани теми във форума :metalist:  :greenball:

Във вашия енциклопедичен спор няма да влизам, но ще добавя, че единственото общо между всичко красиво е, че произлиза от блус схемите :)

 

И затова ви поздравявам за празниците с едно парче от култовия коледен албум на Lynyrd Skynyrd  Christmas Time Again :

 

 

И за да не се мърда толкова от Hairy темата и споменатите родоначалници Hanoi Rock се сетих за една много яка съвременна банда директен техен последовател, но с малко по-тежък саунд ( и пак шведи мисля ) :

 

 

Мисля, че Hardcore Superstar, Crashdiet и Backyard Babies са шведски glam revival :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се чуди човек къде по-напред да натреска "лайк"-бутона, то няма да ми стигне лимита, страхотно си започнах "краят на краищата" (тия па малоумници от гугъл и натгео такива простотии са сложили, че чак се възмутих) :thx:  :rockon:

 

Всъщност, Лими е прав, по-принцип, ако се търси глем-рок, излизат бритиш бандите, които са нещо като пънк, ама..това е положението, те винаги са били кралски поданици и са отгоре, ама аз ще продължа темата с американските банди от глема - каквото и да се влага в този смисъл. Аз лично го свързвам с мъжете с дълги коси, много черна очна линия, татуировки, шарените дрешки с повечко пайети и т.н.

Някой горе спомена за "тити"? - ..ми щом така, където титс там трябва и биг-кокс-рок, та.. в този ред на мисли се сетих за бандата "Дърти Пени" и моите любимци "Биг Кок" ( Big Cock™ - The Hardest Band in the Land™)

 

 

 

:cheers2:

 

..и след тази ударна доза кокс рок, ще пусна на Сайгон Кик любимата ми песен и още едно любимо парче на "баща ми"( 10x God, че приличам на мама :D )

 

http://www.youtube.com/watch?v=MclSSoOBt3Q

 

 

..и още едно любимо парче на Кийн Робъртс, (един от многото бивши китаристи на "баща ми"), защото предпочитам неговата версия, пред тази на Шер, на Does Anybody Really Fall In Love Anymore

 

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.