Jump to content
Българският форум за музиканти

дебели струни за бас


agrogrind

Recommended Posts

Здравейте Всички !

Къде мога да намеря изключително дебели струни за бас.

В момента ползвам струни .65 , .85 , 105 , .135 , но идват тънки

Трябват ми по дебели от това да може басът да се настрои

4та   F ~ F#
3та   C ~ C#
2ра   F ~ F#
1ва   A# ~ B


Или по друг начин казано, търся комплект, дето предпоследната по дебелина струна да е .135

Има ли такива струни по магазините в страната?


Поздрави ! 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това http://www.thomann.de/gb/warwick_black_label_dark_lord_set.htm , съм го виждал в музикален магазин Филибе в Пловдив, преди известно време. Дано баса да е баритон :), че му се пише лошо :).

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнения относно баса нямам, но ми идват малко скъпи. Само за запис на албум са, иначе по концерти се свири в малко по-високи настройки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление наистина са скъпи, ако не бяха и аз бих ги пробвал, макара да свиря само в Ла. В Мюзик Девижън са 135 лв. , мисля че в Пловдив човека ги продаваше за 98лв, но пак си е доста. Ще следя темата с удоволствие, защото и аз бих се радвал на някакъв нов вариан. В момента съм с черен Уоруик 135. 105. 85. 45. и съм много доволен от тях, но както и при другите комплекти преди това, Ла -то леко издиша :) (всъщност строя ми е дроп Ла).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое Ла говориш? Ако е за последна струна в Ла....демек онова дето е към 30 Hz и по-малко....не мисля, че издишането е от струните, даже не мога да си обясня защо обвиняваш тях :D.  В момента гледам кабинети, основно 4х10 и мога да ти кажа, че единствено един ported кабинет на ампег слиза до 28 Hz. И това го дават като отделен параметър usable frequency, дори не са посмяли да го дадат като част от честотната характеристика...така че просто апаратурата не може да възпроизведе такава честота достатъчно добре.

 

Между другото в момента и моят бас е с 5та струна Ла /с други думи всички са с по един тон надолу/, не я използвам просто защото не свиря такава музика, но в никакъв случай не е по-отпусната, отколкото останалите струни. Но да, кабинетът в репетиционната просто не може да го възпроизведе като хората и звукът е слаб и пърдящ :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност говоря точно за това Ла :) Проблема няма нищо общо с херците. Именно поради причините които споменаваш по-горе използвам графичен еквалайзер и режа 30Hz. Имах предвид недостатъчната стабилост на  отпуснатата струна и фредбъза. Предполагам, ако баса ми бе 35'', а не 34'', нямаше да има проблем за 135. в Ла (не знам как биха звучали другите струни от този комплект и дали би ми харесало с тези размер).

Колкото до кабинетите, при мен е задължителна 15-ка, макар и в момента да съм се спрял на 4х10, в последствие ще надграждам. Другото нещо е, че бас кабинетът няма смисъл да "вади" 30 Hz, това на сцена няма да се чуе по никакъв начин, а и дори да ги вади не се знае при минус колко децибела. Идеята е, според мен,DI изход и централен нападател :). Апаратура само за монитор, колкото повече толкова по-добре, съобразявайки се с помещението разбира се! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на всички за отговорите!

След като записахме барабаните, направихме едно пробно парче с настройки на китари и бас дроп G#

Басът беше със струни WARWICK Red Label  .65 .85 .105 .135 и смея да твърдя ,че тези струни понасят сваляне до G#.
За още по-ниски тонове си трябват дебелите струни от първия коментар на колегата lifer_  

Поздрави и весели празници на всички !

Пешо !


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да препоръчате струни 50-110 за настройка в Ре ,че 45-105 ми идват хлабави?

Всички по-известни марки имат 50-110 комплекти. Каквото ползваш като 45-105 би трябвало да го има и в 50-110 размер. Може да се наложи да поръчаш от чужбина, че тукашните търговци много не обичат да поддържат асортимент от струни за бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.