Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет относно класическа китара!?


Marti Karailiev

Recommended Posts

Здравейте!

Имам въпрос към по напредналите китаристи и тези които се занимават професионално с китари!

...Значи имам класическа китара Yamaha G-235 и искам да я обурудвам със EQ Tuner Pickup и съответно да си има жак за да си я включвам към пулт, но тя фабрично няма такава екстра и искам да попитам как мога да и монтирам такова нещо и разбира се да не я разваля нещо още повече, както и да не повлияе зле на качеството на звука разбира се, и вобще дали е възмождно да се направи и ако да как!?

Благодаря предварително...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лютиер. Иначе е почти гарантирано, че ще съсипеш китарата. Също трябва да знаеш, че инсталирането на тва нещо малко или много ще промени звука на инструмента. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос, Марти!

 

Не мога да преценя от снимките кое точно е това което поема звука от китарата. 

Определено ще има много за копаене. 20 кинта за адаптер е ок според мен. Това е евтина китара и не мисля, че кой знае колко ще и развалиш звука. Лошото е по-скоро че:

 

Резултатът може да не ти хареса - класическите китари са капризни за озвучаване и много рядко съм попадал на добра акустична класическа китара, която да звучи добре и озвучена, независимо от цената. Имах Ямаха сайлънт и звучеше много балансирано, но не и като класическа китара. Годин китарите имат имат модели с найлонови струни, но те пък са с тесни грифове - не са класически. Освен това ги намирам за изключително грозни.

 

Пробвай, и сподели резулатите.

 

+1 за лютиер.

 

Успех!

 

Боян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочената от теб джаджа е само част от озвучаването на китарата, трябва да добавиш към сметката и пиезо.

Това означава още средства, а крайният резултат, почти съм сигурен, че ще те разочарова.

 

Извод:

Ще се получи, озвучена с нисък клас електроника, ниско бюджетна класическа китара, надупчена.

Звука както казах, вероятно ще е по скоро зле от очакваното.

 

Съвет:

Свири си  на китарата и недей да мислиш щуротии. :greenball:

Живот и здраве, събери пари и си купи озвучена китара, сто пъти по добрият вариан.

Защото ще можеш да избираш между много модели, марки и да ги чуеш преди да си дадеш парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена обсъждахме подобна тема, намери и прочети. Доста нещо е изписано по въпроса. Най-добре намери грамотен лютиер, той ще извърши необходимото. Операцията не е сложна, но си иска специални умения. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.