Jump to content
Българският форум за музиканти

помогнете с съвети за покупка


doitall

Recommended Posts

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

твърдо съм решил да зема м-аудио ма кажете коя от 2те 2496 или 192 дори се замислям и за tascam :)

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо съм решил да зема м-аудио ма кажете коя от 2те 2496 или 192? :)

сори че се отплесвам от темата като цяло...

но,

 

Амиго,ако имаш вече песни можеш да си направиш готини демота и с микрото от слушаките ,като тия в клубчето до вас.Ако искаш да правиш мини студио и да записваш други хора и да им вземаш парите.... вече се фърляш по върбите малко сам.

това е мойто мнение.Пробвай с нищо да направиш квото и да е.Щото отделно от микрофона и саунд картата един запис има аколо 1000 други неща.Ше трябва много да научиш за миксовете за да звучат нещата както на теб ти харесва...зависи от пробите и поуките след всяка..ама определено отнема време.

 

в резюме:

направи си семплите и си запиши едни вокали както и да е :)

после ще усетиш нужда от готин микрофон, готини колони,монитори и прочие и най важното ще знаеш защо ти трябват..така малко на гьотере го караш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо съм решил да зема м-аудио ма кажете коя от 2те 2496 или 192? :)

сори че се отплесвам от темата като цяло...

но,

 

Амиго,ако имаш вече песни можеш да си направиш готини демота и с микрото от слушаките ,като тия в клубчето до вас.Ако искаш да правиш мини студио и да записваш други хора и да им вземаш парите.... вече се фърляш по върбите малко сам.

това е мойто мнение.Пробвай с нищо да направиш квото и да е.Щото отделно от микрофона и саунд картата един запис има аколо 1000 други неща.Ше трябва много да научиш за миксовете за да звучат нещата както на теб ти харесва...зависи от пробите и поуките след всяка..ама определено отнема време.

 

в резюме:

направи си семплите и си запиши едни вокали както и да е :)

после ще усетиш нужда от готин микрофон, готини колони,монитори и прочие и най важното ще знаеш защо ти трябват..така малко на гьотере го караш

хмм ми ще помисля ма моята звукова карта дето е вградена я гръмнах а и с нейното закъснение за нищо не стаеше да не говорим за шума сега съм решил малко по малко да оформям домашно студио казфам и пофтарям малко по малко и за тфа искам добра техника за в началото,защото желая като си зема нещо да ми върши работа за в бъдеще и моля не говорете за качеството на запис на рап чуйте неща на dj premier и после ще си гофорим :)ай и казвайте кое да си зема 2496,192 или tascam :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре аудиджи 2 поне, има асио

 

 

ефектите в реално време не са голяма болка, аз така работя, но системата ми е доста по мощна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

192 не ти трябва, вземи 96. Ако няма да се занимаваш с микс наистина вземи лайф и работи примерно с Рийзън или фрути, но ако мислиш в перспектива - тия работи дето сме писали по-горе си вземи и почвай да се учиш, а относно латенцията можеш с всяка една карта и ASIO4ALL. Какво искаш да правиш в реално време?

 

след време казваш ще взимаш монитори, отсега ти давам какво ти трябва с хубав бас най-ниско като цена:

трябва да вкараш към 1500 лева за S8 на TAPCO ако ще се занимаваш изобщо с микс помисли си добре как са ти финансиите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

е мисля в перспектива значи ще се спра на 2496 тогава щом 192 има неща,които в действителност не ми трябват :cheers:Работя с кюбейс и уейвлаб:beer:но може и рийзъна да го разуча:Pкакво да разбирам под миксове какви миксове дали ще правя?ми до 3 месеца 1200 лева сигурно ще успея да събера и ще ги фидя тея монитори дет ми ги препоръча:)a audigy 2 има ли си вградено преампче за микрофон?

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма... по скоро има но не е нещо което би искал да ползваш :cheers:

 

моите записи са правени с аудиджи 4 и тоя преамп който ти препоръчах, малко ти е далече от стила но ако искаш може да хвърлиш едно ухо - линка е в сигнатурата ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е глупаво мисленето в переспектива особенно за компютърна техника. Това е едно от нещата които най-бързо им пада цената и непрекъснато излиза нещо по-ново и по-добро (уж). По-добре се научи на нещо евтино. Ако тръгне бизнеса и с това си вадиш пари тогава инвестирай в нещо което е качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен след като човекът има възможност (бюджет) за добра карта и преамп за запис, не виждам защо трябва да не си вземе. Все пак за запис на вокал ще трябва добър преамп и конвертори. В бъдеще мисли да включи кондензаторен мик, тъкмо и фантомното ще уреди отсега.

 

@peshoy2k (и не само) - ако предположим че имаме чуденка точно м/у (м-адуио 2496 + преампа на студиопроджектс) и таскам юс122 - кое намирате за по добър вариант? На мен лично ще ми е много интересно да чуя мнение по този върпос.

Благодаря и Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен след като човекът има възможност (бюджет) за добра карта и преамп за запис, не виждам защо трябва да не си вземе. Все пак за запис на вокал ще трябва добър преамп и конвертори. В бъдеще мисли да включи кондензаторен мик, тъкмо и фантомното ще уреди отсега.

 

@peshoy2k (и не само) - ако предположим че имаме чуденка точно м/у (м-адуио 2496 + преампа на студиопроджектс) и таскам юс122 - кое намирате за по добър вариант? На мен лично ще ми е много интересно да чуя мнение по този върпос.

Благодаря и Поздрави

имам такава чуденка и аз! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.