Jump to content
Българският форум за музиканти

помогнете с съвети за покупка


doitall

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
ушебийно

 

Много верно ;)

особенно ако нямаш монитори разликата е убийствена просто...

 

човека сега почва, докога ще се държите като сноби не ми е ясно? дай да му препоръчаме техника за 10000$ понеже сме много тежки... факт е че с тоя бюджет каквото и да си вземе ще е играчка, колкото по скъпа толкова по добра. Въпроса е колко точно му трябва след като сега почва. Техниката не прави записи сама, както и скъпите китари не свирят сами и т.н. Много е важно кой стои зад техниката, и с какви умения разполага. Хора със скъпа техника и смотан звук много. То за БГ лошия звук си е нещо характерно де B) Аз за това съвети от хора, чията работа не съм харесал не приемам ;)

 

В динакорд има м-аудио - цените им са почти 2 пъти по високи от тия в останалата част на европа. АД конверторите им са действително много по добри от тези на мултимедийните карти, но ДА не са чак толкова. А пича каза че няма да записва живи инструменти, което ме навява на мисълта че карта с добри АД ще му е леко излишна.

почвам да се бъркам вече какво м-аудио не става така ли? на мен ми трябва професионална от нисък клас просто сега съм решил да взимам нещата 1 по 1, понеже не ми се взимат кредити т банки.До 3 месеца 100% ще си взимам монитори и пак ще ви питам за съвет :cheers:

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

стават бе, как да не стават

 

въпроса по скоро е че са по добри отколкото ти трябва на тебе :)

 

то това не е проблем, но цената не е много ниска - 2496 мисля че е към 280 лева - същата в германия е 90 евро, в УСА - 90$

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ще записва ако не друго, то глас, начи конверторите са важни, монитори ще взима, какво да говорим повече

хмм ми мое да си зема от форума гледах за 190 лева 2496 и 250 лева за 192 ма ме интересува кое е по-добрия вариант от двете карти?

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по добър вариант вместо м-адуио + preamp, направо един tascam us-122

http://www.tascam.com/Products/US-122.html

Пък и със software го продават да си има легално за пред хората.

И допъленителен плюс е че коверторите са извън пц-то.

Пак в Dynacord ги продават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по добър вариант вместо м-адуио + preamp, направо един tascam us-122

http://www.tascam.com/Products/US-122.html

Пък и със software го продават да си има легално за пред хората.

И допъленителен плюс е че коверторите са извън пц-то.

Пак в Dynacord ги продават.

вижда ми се оферта :P Но ще изчакам некой още да си каже мнението кое да зема че не искам да съжалявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано от 3 страници писане не разбрах какво искаш да си земеш с тези 500 лева

 

преамп, микрофон или звукова карта.

Всъщност тоя хип хоп се записва с лупове и тн.

А и колко кондензаторни микрофона ще си взимаш, че по-горе писа

"ще си зимам няколко кондензаторни.."

 

Според мен си изгради идея какво искаш. Какво ти трябва. И в кой клас да се впишеш. Под клас ме разбирай в коя марка техника :)

 

По това което си писал до тук ми се струва, че не си много наясно какво точно търсиш и искаш да правиш. Според мен ти трябва нещо евтино. Един лайв на креатив и няквъв преамп за шуъра.

Ако всичко ще правиш на компа (без вокали) това ти стига. Хип хоп слушателите не са аудиофили и не слушат на лампови усилватели хип хоп.

 

Запази си парите за готини колони. Поне да се кефиш като слушаш музика у вас :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, см58 си е легендарен микрофон, изобщо не виждам смисъл да си купуваш кондензаторен и да записваш с него хип хоп. в тоя стил вокалите немат особенно голяма динамика, всичко се копресира на макс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Честно казано от 3 страници писане не разбрах какво искаш да си земеш с тези 500 лева

 

преамп, микрофон или звукова карта.

Всъщност тоя хип хоп се записва с лупове и тн.

А и колко кондензаторни микрофона ще си взимаш, че по-горе писа

"ще си зимам няколко кондензаторни.."

 

Според мен си изгради идея какво искаш. Какво ти трябва. И в кой клас да се впишеш. Под клас ме разбирай в коя марка техника wink.gif

 

По това което си писал до тук ми се струва, че не си много наясно какво точно търсиш и искаш да правиш. Според мен ти трябва нещо евтино. Един лайв на креатив и няквъв преамп за шуъра.

Ако всичко ще правиш на компа (без вокали) това ти стига. Хип хоп слушателите не са аудиофили и не слушат на лампови усилватели хип хоп.

искам да си взема сет за запис тоест звукова карта и преамп имам микрофон sm58 нямам сет за слушане тоест монитори,но тях ще зимам до 3 месеца.В момента имам в джоба 450-500 лв и затова ви питам какво да си зема tascam или преамп с звукова карта като още не мога да реша дали да е 2496 или 192.

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми според мен си вземи преампа на берингер или на студио проджектс - който си избереш, и двата вършат работа. Вземи си 2496 - от 192Кхз няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми според мен си вземи преампа на берингер или на студио проджектс - който си избереш, и двата вършат работа. Вземи си 2496 - от 192Кхз няма смисъл.

Само това ли им е разликата 192KHz?:) 192 няма ли още някви екстри и дали прави по качествени записи от 2496?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това ли им е разликата 192KHz?:P 192 няма ли още някви екстри и дали прави по качествени записи от 2496?

Пич записите не ги прави картата. Записите ги човек. Свикни с тая идея :D

 

Ти както не знаеш нищо ако ще и 982374923 Кхз карта да си вземеш, все същата работа... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Toва го гледах но нищо не разбирам от повечето неща и забелязах само че за 192 пише повече отколкото за 2496 :) извинявам се че съм такъф музикален неграмотник,затова моля за съвет коя да зема,защото и двете са ми по силите :P

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audigi на Greative или дори Live на същата фирма ще ти свършат чудесна работа за това, което искаш. "Тъпа карта за геймъри" - не знам кой ти го е казал, но не смятам, че е вярно. Само до преди няколко години в студиата масово се записваше с "Лайф".

Вземи си нещо, което ще изпозваш. А не се хвърляй на нещо, което само ще ти глътне парите. Както колегите вече казаха - не картата, а човекът прави музиката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.