Jump to content
Българският форум за музиканти

помогнете с съвети за покупка


doitall

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Абе аз продължавам да твърдя, че най добрият вариант за

него ще е карта с вграден микрофонен преамп :)

Иначе за ампа на Студио проджект съвсем забравих,

добре че Пешо се сети много добро решение B)

А LOE тва дету му препоръчваш на момчето :think:

все пак нищо не ти е направило лошо да го обричаш с берингер

Тая пи....ка на берингер е гола вода ;)

Макар че като се замисля на него ще му върши няква работа ама

както казва батко ти Пешо Студио Проджекта е много оптимален вариант

цена качество :)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

f1_sound - сори че ти противореча, но това не е миксер, а дори и да беше - миксерите им не са толкова зле колкото някой хора отчаяно се опитват да ги изкарат. Мик 200 си е супер, и това е мнение на много хора - в интерес на истината единствените негативни коментари които съм виждал за от рода на "изтървах го и то спря да работи, утре го връщам и няма да си купувам повече берингер" или някакви такива...

 

берингер не могат да правят китарджийски работи - в това спор няма, но другите им продукти за цената си са супер. А чесно казано на тоя пич едва ли ще му трябва преамп за 1000$, разликата между берингера и студио проджект-а е минимална (факт, колкото и фенове да не са съгласни), а за 70 лв може да се напиеш 2-3 пъти.

 

все пак нищо не ти е направило лошо да го обричаш с берингер

 

Това е супер ламерско изказване. Между другото аз го имам тоя преамп, не му го препоръчвам просто така. Факт е че върши страхотна работа и засега не ми е правил никакви проблеми. Така че ограничете плюенето по берингер, освен ако не се отнася за кубета и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приателю LOE ;) вадя си хлаба като ползвам студийни техники и то от

доста години просто това ми е работата, през ръцете са ми минали доста продукти на беринге като казвам доста имам предвид много, а покрай работата си се срещам с хора в този бранш които се оплакват от тази марка,

не казвам че има и изключения :) но като цяло впечетлението ми за берингер

което в крайна сметка е доста субективно е меко казано лошо B)

но май ти си правият, че момчето не му трябва някъв преамп за $$$$$$$

Това преампче на Берингир което имаш и ти го пробвах в магазина на

Динакорд в Пловдив честно не ми хареса /вкус/ но студио проджекта ме

изненада доста приатно :) но при мен може да е вече няква деформация и анти нагласа към марката берингер щото тази марка ме е предавала в много

важни и напечени моменти :evil:

А ти че вадиш максимума от тази джаджа на берингер съм обеден слушал съм

ти нещата, много хляб има в тях B) но мойто мнение за берингер е

непроменяемо :wall:

Ае лек ден ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бихте ли ми казали в какво точно се състои разликата между audiophile 192, audiophile 2496 и EMU 1212 че съм малко куц в техническите има харектеристики и нищо не ми говорят :)

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Берингер няма да спорим сега, нали. Това също е разисквано много. Преампа на СП е много сполучлив наистина. Що се отнася до карта м-аудио е едно добро решение. Моделът аудиофайл е този, който ще се върже добре, дали ще е 24/96 или 192 не мисля че е от значение, освен ако не се правят някакви ДВД-та.

 

пп за преамп ми хвалят раковите серии на Берингер, а и самите Берингер си ги хвалят де, лампите били хубави тва онова, не съм ги чувал и не мога да коментирам.

 

Пресонус също са добри, но в БГ май ги няма още.

 

Никифенския лампов преамп е доста добър, но излиза по-скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
за Берингер няма да спорим сега, нали. Това също е разисквано много. Преампа на СП е много сполучлив наистина. Що се отнася до карта м-аудио е едно добро решение. Моделът аудиофайл е този, който ще се върже добре, дали ще е 24/96 или 192 не мисля че е от значение, освен ако не се правят някакви ДВД-та.

 

пп за преамп ми хвалят раковите серии на Берингер, а и самите Берингер си ги хвалят де, лампите били хубави тва онова, не съм ги чувал и не мога да коментирам.

 

Пресонус също са добри, но в БГ май ги няма още.

 

Никифенския лампов преамп е доста добър, но излиза по-скъпо

ДВД-ТА=? B)

И бихте ли ми пуснали някакфо инфо за тея ракови преампи на беринджър :)

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами за ДВД-то ако се прави музика към ДВД или дублаж, доколкото съм запознат трябва да е на 96 или даже 192 защото цд-то го правиш на 44.1, а ДВД-то може да е от 48 до 192 килохерца

 

ама и аз как съм се изразил, абе ако имаш въпроси пиши лс или на ICQ да не спамиме

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за ДВД-то ако се прави музика към ДВД или дублаж, доколкото съм запознат трябва да е на 96 или даже 192 защото цд-то го правиш на 44.1, а ДВД-то може да е от 48 до 192 килохерца

 

ама и аз как съм се изразил, абе ако имаш въпроси пиши лс или на ICQ да не спамиме

аха ясну питам,защото разликата в цените на 192 и 2496 не е малка и се чуда коя ще ми свърши по-добра работа,а от техническите им специфики нищо не мога да разбера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно казано на тебе и карта за 50-60$ ще ти върши работа

има го и тоя момент, но все пак конверторите на м-аудио звучат ушебийно по-добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
чесно казано на тебе и карта за 50-60$ ще ти върши работа

еее да може но гледам сега да си взема за тея пари най-доброто за да мога кат си зема монитори до 3-4 месеца и си взема някой и друг кондензаторен микрофон и тогава да могат да ми вършат много добра работа,затова сега ви моля за съвет кое да си зема. И пак на въпроса 192 или 2496 кое вади по-добър звук тфа ме интересува. Аз определено няма да праа дублаж на филми ;)

Редактирано от doitall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ушебийно

 

Много верно B)

особенно ако нямаш монитори разликата е убийствена просто...

 

човека сега почва, докога ще се държите като сноби не ми е ясно? дай да му препоръчаме техника за 10000$ понеже сме много тежки... факт е че с тоя бюджет каквото и да си вземе ще е играчка, колкото по скъпа толкова по добра. Въпроса е колко точно му трябва след като сега почва. Техниката не прави записи сама, както и скъпите китари не свирят сами и т.н. Много е важно кой стои зад техниката, и с какви умения разполага. Хора със скъпа техника и смотан звук много. То за БГ лошия звук си е нещо характерно де ;) Аз за това съвети от хора, чията работа не съм харесал не приемам :cheers:

 

В динакорд има м-аудио - цените им са почти 2 пъти по високи от тия в останалата част на европа. АД конверторите им са действително много по добри от тези на мултимедийните карти, но ДА не са чак толкова. А пича каза че няма да записва живи инструменти, което ме навява на мисълта че карта с добри АД ще му е леко излишна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.