Jump to content
Българският форум за музиканти

BCAudio усилватели


synchu

Recommended Posts

Тъй като рядко се впечатлявам вече от нови марки усилватели, но от тези се впечатлих достатъчно, за да пусна цяла тема.

 

Маниакално изпипани, на приемливи, за този начин на изработка, цени и със страхотен звук:

http://www.bcaudio.com

 

Как изглежда:

a8hb_guts2-800.JPG

 

 

Как звучи:

 

 

В последно време не си спомням да съм виждал такава прецизност и отдаденост, вкл. и при Carr да речем, които са чудесно звучаши усилватели, между другото и Raleigh се мотае някъде доста напред в шопинг листа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е е същото адаш - едно е на турет, друго е true p2p :) Подредени турети колкото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаше, щото си написал, че си се изкефил на визията, та реших и аз да пусна нещо красиво. Без значение как е направено, според мен и в двата случая става дума за добре изпипани неща. А дали ние точно на това държим все пак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим причудливата визия и наличието на определени приети стереотипи и евентуално снобизми, има ли някаква техническа причина, която пречи нещата да са монтирани на една красива зелена(примерно) платка? :greenangel:

 

Иначе наистина - изглежда красиво и прецизно направено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, Евтиме, има 3 възможности:

А: Елементите вибрират повече. Така се получава една обратна връзка когато ампа е отгоре. Съответно звукът е различен

Б: Хората си нямат работа и се кефят да поят 1 усилвател по 1 седмица

В: Смятат, че такава визия е присъща на ламповите усилватели, съответно това ще им вдигне дивидентите и техните усилватели ще се различават от ширпотребата made in China лампови усилватели с смд елементи. 

 

Може и да има и други съображения, но определено тия гледки радват очите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че платките се произвеждат масово и излизат значително по-евтино от това да поиш цяла седмица един амп.

При платките всичко опира до пестене на време, разходи и от там по-голяма печалба. Или иначе казано ширпотреба.

Ама вие го знаете това ;)

 

Стига да съм разбрал правилно... че май имате предвид не PCB а турет.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, PCB. Малко излизаме в страни от темата, но ширпотреба не винаги значи лошо, дори понякога - напротив.

Въпросът беше, има ли смисъл да поиш цяла седмица един амп с друга цел освен "да не си ширпотреба," в маркетинговия смисъл на думата.

Т.е. Платката по-лоша ли е с нещо технически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, главната разлика идва от факта, че платката е равнинна а не обемна, както point to point монтажа.

Това създава потенциална опасност от по-големи паразитни капацитети и поява на прослушвания, ако платката не е

добре проектирана, докато при обемния монтаж, тия неща са по-малко вероятни, поради по-големите разстояния между

компонентите в пространството. От друга страна, при една печатна платка, паразитните капацитети могат да бъдат определени

още при проектиранието и тестването на прототипни бройки и поради тяхната по-лесна предвидимост, могат да се имат предвид

при избора на компоненти. Може би един от главните недостатъци на платката е, че трябва да се ремонтира по-внимателно, а също и това,

че при недобре проектирана/позиционирана платка, компонентите, отделящи топлина се охлаждат по-лошо, поради по-лошата естествена конвекция.

 

От ценова гледна точка, изпълнението с платка е най-евтино, бързо и лесно повторимо.

 

Обемният монтаж със сигурност е по-скъп, защото отнема повече време, а и при масово производство, по-трудно би могъл да се

направи от роботи.

 

Не мисля, че платката би била по-лоша с нещо, ако е доре проектирана.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за динамичния капацитет, за високите напрежения и ... dU/dt ?  :) 

 Има и още, ама това не се включва в художествения подход... :wub: , а в инженерния  ;) !

BTW, всеки обръща внимание на това от което разбира, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом такива мнения ти доставят комфорт, по-нататъшната дискусия е излишна. А и все си мисля, че китарните усилватели не са радиостанции за GHz диапазон.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.