Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Евала за този нов раздел във форума! :)

 

Това е 6тото ми парче, в понеделник го качих.

 

http://www.youtube.com/watch?v=HfYEIVkEMXE

 

Как ви се струва?

Редактирано от openmind0306
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Добро е, изслушах го до края :) Какъв DAW използваш, хардуер, семпли, музикални инструменти, ефекти?

Редактирано от ***
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ableton Live 8 ползвам :) Този трак го направих на смотания ми лаптоп, но вече имам нов настолен PC, звукова карта, колони и тн

 

Не ползам никакви лупове, всичко е миди инструменти. Ползвам предимно готови preset-и от Massive и Vanguard. Ефекти почти не ползвам, защото предпочитам да наблягам на мелодията. Ползвам малко ривърб и дилей на точно определени ноти, обикновено към края на някоя част от песента. 

 

Но аз още се уча, тъй че в следващите тракове може да има пък повече ефекти, кой знае :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Доста е добро, НО дето семпълите за барабани са ти ужасни и не използваш automation.

 

Не знам да ли си им правил EQ ама тва няма много значение, защото както Varien каза в едно видео - "No amount of polish will make a bad sample good. If what your working with is sh*t, by the end of it all you're gonna end up with is polished sh*t". Препоръчвам да си свалиш няколко Sample Pack-a има много добри безплатни и те ще увеличат качеството на песните ти без да правиш нещо специфично.

 

За automation провери из интернет как се прави в Ableton щото аз работя с FL и си нямам идея :D Мисля, че ще помогне много и си струва да се научи.

 

А, и на края на песента не оставяш reverb-а да довърши и звучи гадно, защото сякаш отрязваш песента преди съвсем да е свършила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мерси за критиката :D

 

Определено може и по-добри семпли да ползвам, просто до момента не съм обръщал чак толкова внимание на барабаните, наблягал съм повече на самото композиране.

 

Колкото до автоматизацията въпроса не е, че не знам как се ползва, а по-скоро не винаги го смятам за нужно да я ползвам. Зависи от парчето което правя. 

 

Щях да забравя, това за ривърба накрая, самия клип се е получил така в тубата, в soundcloud си е ок.

 

Това е последното което съм правил, качил съм го преди 2 седмици. Ако не те мързи може и на него да му теглиш една критика, там има автоматизация колкото щеш :)

 

https://soundcloud.com/asen-georgiev/guardian

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.