Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ми е нужно за да запиша собствена песен?


Recommended Posts

Ахам, добре ако може някой дето разбира да даде някакви варианти до към 200 лв.. Искам да подчертая, че не изисквам кой знае какво, просто да е що годе добро качество. Все пак всеки почва от нищото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Funkyto

Може ли да дадеш малко информация за 1вия вариант, какво точно представлява. Само микрофон стойка и драйвери ли е или микрофон стойка драйвери и някакво устройство в което се свързват слушалки микрофона и т.н?

Това е кондензаторен микрофон с вграден предусилвател, който се включва в юсб порт на компютъра, а специално този мик има и вход, където да включиш слушалки за да няма латенция, а стойката е такава малка за маса. Драйвери не са нужни, тъй като използва генерични такива от уиндоус или мак, тоест включваш го и се разпознава от ос-а.

avid_vocal_studio.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Виж този видеоклип, микрофона е Behringer C-1U usb с вграден предусилвател и не са ти нужни скъпи звукови карти за да го подкараш и да има хубав звук. Мисля, че записа от този микрофон ще те задоволи. Не е кой знае колко скъп за твоя бюджет е перфектен. :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроси като "добър ли е?", няма как да получат своят отговор, или отговора, който очакваш (да, супер е), защото всяко нещо за да прецениш какво е (силно, слабо, добро, лошо, чисто, мръсна и т.н.......) трябва да го съпоставиш с нещо. Хората с повече опит и студия и техника, ще го съпоставят с един микрофон за 4000Е и естествено ще ти кажат, че е боклук и няма да те излъжат. Хората без опит (в случая си ти) ще го съпоставят с това, което са чували (микрофон за скайп или някакъв ди-джейски мик) и ще кажат, че е супер як и пак няма да те излъжат....

За парите които имаш взимаш един такъв и почваш. ПОЧВАШ ДА ЧЕТЕШ!!!!!! След 2-3 месеца ще понаучиш основни неща, след година ще взимаш сам решения (правилни или не) и едва тогава ще почнеш да разбираш какво ти трябва точно.....

Пак ти казвам, ако е за 2-3 или 5 песни не си струва да се хабиш.... плати на някой да свърши работата добре и после ще си доволен, защото ще имаш 2-3 хубави песни. В другият вариант ще имаш 2-3 гадно записани хубави песни и един микрофон...

Ти си преценяваш.

Съжалявам, ако съм твърде директен, но това е истината...

Аз четох месеци наред кои микрофони са добри, кои не са и т.н.....

По-горе колегите ти казаха: ако знаеш как да ползваш едно нещо, то ти върши работа, и обратното....

Късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

И още нещо, което ще напиша тук, и се надявам за в бъдеще да не се налага да го пиша пак. Какво ми трябва за да запиша песен, звучи също толкова абсурдно, колкото и какво ми трябва за да оперирам апендикс? Може да имаш скалпел, но какво можеш да направиш с него си е друга тема ;)

Надявам се, че ме разбирате правилно. Не е заяждане, просто не е възможно с 5 реда да се обясни материал, който се чете и се практикува години ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.