Към съдържанието

Снимка

Електро-акустична китара до 200-300 лв.

Best Answer musicman , 06 декември 2012 - 11:46

Братле, китара по снимка не се избира. Аз имам китара, която струваше към 350 лв. и ми звучи доста добре но съм я пробвал, а и Разбойника преди това ми я беше подбрал. 

Така, че  ... ако имаш даскал, взимаш го и отивате, пробвате и която ти хареса как звучи - купуваш. Ако не черпиш бира някой около теб, който разбира и вършите същата работа. Във всеки друг случай нямаш нужда от съвет защото си е чист късмет на какво ще попаднеш.

Go to the full post

• Заключена тема Тази тема е заключена
10 отговора на тази тема

#1 Wanko

Wanko

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Инструмент:IbaneZ

Публикувано 03 декември 2012 - 22:52

Здравейте! Решил съм да премина от класическа към акустична китара, защото искам да опитам нещо различно. Имам електрическа, харесва ми, но това, че се чува само с допълнителен усилвател е - . Моля, предложете ми към кои марки и модели да се насоча, защото аз съм си избрал няколко. Ще оставя на вас да решите дали са хубави или не.  http://www.muzikalen...og/id/6430.html http://www.muzikalen...og/id/5589.html http://www.muzikalen...og/id/5585.html . Най-важното е да е с тесен гриф и да не "бръмчи" като свиря с перце.

#2 viksps

viksps

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 286 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 04 декември 2012 - 12:10

Здравей,

само да отбележа, че нито една от китарите на линковете не е електроакустична - всичките са само акустични, без никаква електроника и без пиезо адаптер.

Иначе варианти за акустична с електроника има много - може би да видиш и Ибанеците, примерно, защото има огромно разнообразие от модели, съответно цени. Виж Applause (ако ти харесва Овейшън тайп), виж Фендерите и т.н.

Мини по магазините, огледай повечко, поразпитай. Виж и в базара - има втора употр (което е условно казано, защото в много случаи те са си нови на практика и почти не е свирено на тях) Даже и аз се колебая да пусна една такава там, ама още не съм решил засега.

Поздрави!

#3 Fats

Fats

Дърт мърморник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 927 Мнения:
  • Инструмент:други

Публикувано 04 декември 2012 - 12:25

http://www.gemamusic...hni-kitari.html

#4 Петьо Бояджиев

Петьо Бояджиев

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 332 Мнения:
  • Инструмент:китара, клавишни

Публикувано 04 декември 2012 - 13:52

Моите впечатления, от това което съм видял и пробвал по магазините - читавите електроакустични започват от около 400-450лв (читав звук и читава електроника). Добави още 150лв и си реши проблема за по-дълго време.

#5 Fats

Fats

Дърт мърморник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 927 Мнения:
  • Инструмент:други

Публикувано 04 декември 2012 - 13:55

Ако пък прибави $ 1000 си решава проблема кардинално...

#6 Петьо Бояджиев

Петьо Бояджиев

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 332 Мнения:

Публикувано 04 декември 2012 - 15:23

Естествено :)

#7 7thString

7thString

Спирам да пиша докато се толерира дебилщината

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 04 декември 2012 - 15:42

Имаше някакъв Фендер, на който бях свирил, който е почти същия като показания от теб, но с електроника - беше много приятна китарка с много удобен гриф! Потърси я, трябва да е някой следващ модел и вероятно с подобна цена.

Спирам да пиша докато администраторите толерират дебилщината в този форум.

#8 Петьо Бояджиев

Петьо Бояджиев

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 332 Мнения:

Публикувано 05 декември 2012 - 10:25

Фендера мисля е CD60SCE - свирил съм на такава, супер си е.

#9 Wanko

Wanko

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Инструмент:IbaneZ

Публикувано 05 декември 2012 - 21:06

За жалост мога да отдела само 40-50 лв +, защото ми трябват пари. Какво ще кажете за тази? http://www.technopol...-FENDER-CD-60CE или да си купувам втора употреба?

#10 Петьо Бояджиев

Петьо Бояджиев

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 332 Мнения:

Публикувано 06 декември 2012 - 11:35

супер е, ще ти хареса

#11 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6815 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 06 декември 2012 - 11:46   Best Answer

Братле, китара по снимка не се избира. Аз имам китара, която струваше към 350 лв. и ми звучи доста добре но съм я пробвал, а и Разбойника преди това ми я беше подбрал. 

Така, че  ... ако имаш даскал, взимаш го и отивате, пробвате и която ти хареса как звучи - купуваш. Ако не черпиш бира някой около теб, който разбира и вършите същата работа. Във всеки друг случай нямаш нужда от съвет защото си е чист късмет на какво ще попаднеш.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни