Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на лампово комбо?


kiusha82

Recommended Posts

Относно това, че 15-20 вата са малко на кантар и според зависи, да ви пусна една гатанка:

Кое е по добре - да свириш със 100W намален до 40% или с 15W на МАХ? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Пивито. Чистият канал е много приятен, пробвах доста различни усилватели преди да взема този и никой от тях не ме грабна. Драйва има доста възможности, с които може да докараш саунда на много стилове и да покриеш голям диапазон. Виж за Дет метъл, може би ще издиша. Другото, което лично мен ме грабна, че не замазва като повечето усилватели и примерно акордите с драйв се чуват перфектно, feedback-a също е ОК. За Loop-а му нищо не мога да кажа, защото не го ползвам. Минуса е, че е доста мощно и за репетиционна не виждам смисъл от него, защото като има сила ще има голям шум и всеки се усилва и усилва, накрая пръц - какафония.

 

П.П. Визирам Valveking-a.

Редактирано от dimitar_ga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избрах Bugera 333 XL 212 infinium с лампи EL34.За парите си е чук нищо,че е правен в Китаи,то кое не е.Нямам претенции да съм разбирач просто се консултирах с технически грамотни хора и не сгреших.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За загряване има го.Не вярвам да гръмне или да се запали има защити.Като за 120 вата,по скоро ще гръмнат стъклопакетите.Просто за тези пари няма подобно нещо,даже технически грамотни хора ми обясниха,че едва ли от бугера са открили топлата вода.Предполагам инженерите от бугера са  виждали разглобени и маршали и меси и т.н.В този ред ако гръмне Меса за 3000 какво правим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че това е едно от нещата, което пише в нета за пострадали от бугера :) Че се подпалвала. Разбира се, аз докато не видя нещо с очите си, не бих се учудил ако е само в мозъка на някой пъпчив dweeb, който хейтва behringer/bugera, но нищо се не знае. Аз лично имам едно Бери от 7 години и никога не ми е създавало проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развива се нещо като дискусия с предположения :).

Нека дам две предпожения какво най-вероятно би могло да гръмне или да започне да пуши в един усилвател:

1. Изходен трансформатор

2. Захранващ трансформатор

3. Кондензатори

 

Което и да е от трите, ако не е качествено или ако е недооразмерено или неизчислено както трябва, може да се повреди и запали.

Предвид това, че такива неща са се случвали (макар и по-рядко) на хубави усилватели, особено при твърде безотговорна експлоатация,

Не виждам причина защо да не може да се случи и на бюджетен усилвател.

Освен това, да не забравяме, че ако свирим на усилвателя 10 години вкъщи, може и нищо да не му стане.

Ако го мъкнем непрекъснато по участия, където и свирим на него по-силничко, ситуацията се променя чувствително.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе я, бе. Гръмнали са 3 бройки от 333 хиляди продадени. Плюс това в лампов АМР всичко може да се ремонтира лесно. :)

Свири си с кеф и остави за другото да се притесняват други. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като абсолутен лаик в електротехниката,още по малко в озвучителната такава,като за домашна тресня си е супер.Никакви шумове,бръмчения и разни полтъргаисти.Може и от китарата да е де да знам.Не съм чувал някои да ходи на участия с Бугера.Още повече,че участие без тон инженер е провал предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше клип в тубата с изгоряла репетициона в следствие на запалена Бугера.

Останалото са празни приказки, както се казва.

Бугера си е Берингер на 100%.

С всички последици, произтичащи от това.

Не казвам да не се купува, но като се купува трябва да се знае, че ще се прецака вероятно много по-бързо

от някой друг амп ( който също би могъл да даде някакъв дефект във времето).

Всеки специалист по лампова техника,, независимо български или чуждестранен, ще Ви обясни

( на незнаещите/ невярващите), че Бугера са най-нисък клас и от най зле направените ампове.

Независимо как го докарват на визия и на звук, общо взето се купува бомба с часовников механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, единствения загинал китарист в следствие на дефектирал лампов амп - ампа е бил Маршал. Хайде да ги линчуваме, че са некадърници и по амповете им бие ток :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел статистики на загиналите от лампови китарни ампове.

Няма лампов амп, който да не се нуждае от подръжка, включително и от ремонт.

Въпроса как е направен.

Добре или зле. Опасно или безопасно.

Умно или тъпанарско.

Например, ако е зле, ще се ходи често на чичко Доктор ( и ще си тананикате през месец- два Doctor, doctor pleace!).

Ако е опасно, може да изгори, включително да се стигне да смъртен случай при неправилна употреба ( в условия на джъжд или ако някой дурак е пипал вътре).

При тъпанарско изпълнение, няма да изгори някой предпазител, а направо краен траф.

С две думи, който няма акъл, когато купува, ще има дълбок джоб за радост на чичо ламповият доктор.

Не дай боже, да се стига до летални изходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. За съжаление обаче вече дори на марки не може да се вярва, т.к. всеки иска да сцепи жълтицата на две и няма маршал, няма бери, няма фендер, няма и мерцедес - всичко трака на ориз и мирише на "нуудълс" вътре... Ако не друго, поне Динакорд са пичове относно гаранцията на Берингер, което си е важно :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОНИ, т'ва е световна фирма с милиони продадени продукти ежедневно, а не отрочето на някой самозван гаражен ентусиаст. Не казвам че са мега добри или да ги препоръчвам горещо, но приказките, че са тъпанарски изпълнени и едва ли не на всяка втора бройка й гори поне изх. траф са пълни глупости. :)

 

Да, ползват по-евтини части и изработката не е като на бутиков АМР. Но как смяташ, че мултибилионна корпорация ще започне производството на стотици хиляди бройки от една серия, ако нещо е извън спецификации/стандарти, недомислено, недобре сметнато и т.н. Тия не ядат колчета да знайш! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.