Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на лампово комбо?


kiusha82

Recommended Posts

Искам да е по-мощно заради баланса с барабанистите :drummer:

Никой не каза нищо за Ampeg-a.

Извинявайте нали ,че питам толкова ама аз само в нас свиря на монитори или слушалки и не съм в час с това.

Човека ще влага пари и искам да му изберем комбо което ще покрива диапазона от музикални жанрове и подръжката да е

по евтина.Говоря за смяна на лампи.Рандала е с две 12-ки и няма да се издува много за да се твари усилвателя.

Май почнах да говоря глупости :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтино и лампово не може да го сложиш под един знаменател.

При ежедневна употреба крайните лампи се сменят на минимум 6 месеца, което си  е 60  лева за 2 или 120  за 4 лампи.

И това само в случай, че може да си ги сменяш и настройваш сам.

 

Хайде пак да обощим.

От всички изборени усилватели освен рандъла всичко куца като функции.

Ампег - само 2 канала

Engl Thunder 50 - само един еквалайзер

PEAVEY 6505  Plus 112 - само 2 канала

Valve King 212 - само  2 канала с шибан лууп

 

Randall RM100C - триканален лампов флагман амп, модулен - лесна смяна на модул ако няой не е функцуионален - слагат се три класически модула - Фендер клиин, Маршал крънч, Модерн хайгейн, 100 вата и 2х12 просто няма място за сравнение с горните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак не мога да си представя 100 ватово прасе в репетиционна, усилено на макс, така, че да има смисъл да ползваш лампов усилвател :) Определено не бих бил човека, подложил слуха си на такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаниста ако е на ниво и свири с подходящата динамика няма смисъл да се усилва комбото(прасето),

но според мен най-големия проблем на барабанистите е точно динамиката и баланса,но това в друга тема :)

 

Metalhammer-   Два канала малко ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за ENGL...НО не е от най-версатилните ампове. За метъл е супер як. Крънча му не ми харесва. От друга страна не се кефя и на Randall-ите. Май в твоя случай ще е най-добре да помислиш за един як Маршал втора ръка, че с тях може всичко да се свири и звучи прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Laney VC 50 - доста сериозен амп. 2х12,  4 -ри канала, два ефект лупа. На всеки два канала има корекции. Предполагам че малко хора са го слушали на живо, доколкото знам в София са два. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да предложа ето това - Palmer 50 вата лампово комбо - доколкото знам струва 800 евра, близо е до ценовия диапазон който търсиш, а може да се окаже, че е доста универсално.

Лично аз искам да си купя такова комбо, но все пак трябва да събера пари.

 

П.П. Значи току що проверих - струва 725 евра в Томан.

Редактирано от Slinky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И аз съм ремонтирал ValveKing и не ми допадна.Напълно съгласен съм с казаното от Дими.

Колкото и да не съм любител на Маршал, записвайки сериозно от месец се убедих, че настройките и подходящите усилватели за запис се различават от тези за лайв.

В конкретния случай смятам, че усилвателя трябва да е възможно по-семпъл и лесен за подръжка, но и версатилен.С други думи - работен кон, който може от джаз до дет метъл.

Лично аз бих заложил на JCM 800 или 2203 NM.Втора ръка би могла да се открие глава и до 1000+ лева(разбира се не 2203NM).

Друго, което бих обмислил е вземането на кабинет и глава отделно, защото така един ден при желание за смяна на звука е достатъчна смяна само на единия компонент.При дефектиране(което с времето все някога ще се случи) също е по-удобно да са отделни.

Ако пък цената не трябва да надвишава 1500, бих взел хубав кабинет и компромисна глава, която след време да сменя :)

Желая успех на автора на темата в търсенето на ампа си :)

 

п.с. То докато напиша поста си, модератора е редактирал доста....Поздрави, за което :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

И аз мислих за вариант глава + кабинет,все пак нищо не е окончателно.

Ама мноо е скъпо това JCM 800 :(

Няма толкова пара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците имат един пич Яразов на който са разкатали фамилията по форуми. Прави техника за Големи Магазини и Доставчици и на запад може да се види негова техника.

http://www.yerasov.ru/guitar_amp.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими, това, че кубето имал не знам си къв лууп или,че луупа не бил лампов или подобни неща нищо не значи. Освен това луупа си е направен окей като за лууп. Изходът е нискоомен, входът е окей за ефекти.

Аз говорех за лични впечатления за кубе което ми е харесало, а рядко ми харесва кубе, но това определено ме грабна. Особено чистия му канал. Ти пробвал ли си го изобщо или говориш наизуст гледайки схемичките му? Щото двете неща са коренно различни спрямо това какво се очаква като звук. Освен това кубето има опция бууст на мръсния канал което го прави напълно достатъчно за свирене имайки чист, мръсен и соло канал.

 

1200 лева за кубе не е бюджетна работа, сори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.