Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на лампово комбо?


kiusha82

Recommended Posts

Предстои купуване на лампово комбо,но модели много.

Комбото ще се ползва в репетиционна и мисля ,че трябва да е поне 50 W.

Бюджет до 1500 лв.

 

Спрял съм се на следните модели:

 

Ampeg GVT52-112

Engl Thunder 50

PEAVEY 6505  Plus 112

Peavey Valve King 212 Combo 100

Randall RM100C Combo 100 Watt, 2x12 - ако струва 1500 лв. най-добрия избор ли е?

 

 

Ще се свири всякаква музика предполагам и ще се радвам да помогнете с избора на комбото.

Също така някой ако знае комбо което не съм написал горе нека да каже.

Спрях се на тези модели заради бюджетния капитал.

 

Благодаря!

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш ,че ще свириш всякаква музика но ще свириш ли Jazz, фънк, блус и метъл с него? Друг важен въпрос: С ефекти ли ще свириш (педълборд) или ще използваш драив и клин канала на кубето? Сам знаеш ,че няма такова кубе с което да се свирят всички стилове

а относно бюджета ти е добър и ще си купиш добро кубе за тези пари. Изключил си модели на фирмата Маршал интересно решение.

Успех с търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всякаква музика няма, има конкретни стилове или звучене, което искаш да докараш. Karavadjo е задал коректните въпроси, като получим отговори, можем да помогнем повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оборудва репетиционна и се предполага ,че може да се свири от джаз до дет.Предполагам ще използват и процесори и камиончета.Също и чистия канал и драйв канала.

Как да ви кажа ,че всичко е възможно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Енгл-а е най-добрия избор(пък и съм фен на марката :) ). Другото е, че в репетиционна трудно ще чуеш истинската душа на 100В лампово прасе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оборудва репетиционна и се предполага ,че може да се свири от джаз до дет.Предполагам ще използват и процесори и камиончета.Също и чистия канал и драйв канала.

Как да ви кажа ,че всичко е възможно :)

В тоя диапазон половината,че и повече китаристи свирят с Маршал,ма ти си знаеш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ То и половината, че и повече от половината държава слуша чалга...дай сега и ние да се почваме :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе гледам да питам и двете половини,още не е купено комбото.

Не мога да ги чуя нещата за да ги сравня.Не знам дали ги има всички тези модели на едно място в София.

За сега част  от едната половина са за Engl-а :)

Ама никой не казва защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ampeg GVT52-112

Engl Thunder 50

PEAVEY 6505  Plus 112

Peavey Valve King 212 Combo 100

Randall RM100C Combo 100 Watt, 2x12

Естествено, че рандъла  с 3 хубави модула.

 

Съвсем друг е въпроса е че се прави сравнение на неща от различни класове, и второто нещо е, че са подминати най класическите усилватели маршал и фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека някой да посочи модели на Фендер и Маршал и да каже с какво са по-добри от тези които аз съм споменал.

И нали да са до 1500 лв.(нови)

Дано не ме разбере някой грешно.Не казвам ,че едните са лоши или другите.Просто искам да знам какво ще ми свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно рандъм стрелба в нета

Marshall DSL40C 2012
 
fendera май е по скъп
Fender Hot Rod Deluxe III
 
 
Лампов амп в репетиционна е доста голямо хоби, а и незнам защо трябва да е чисто нов...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм пиви - валвкинг 212. Според мен е жесток усилвател. Има супер чист канал - нещо, което вече все по-трудно се чува в съвременните усилватели. Има 2-3 канала за смяна и много възможности. Оправях такъв и смея да твърдя, че отвътре е прилично направен.

Ако имаш възможност го чуй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Valve King   има пасивен псевдо лууп - разкачане на сигнала преди крайното стъпало без буфери за компенасация на ниво и имапеданс, доста незползваем.

Трябва устройството което се плъгва да има собствени контроли за входно изходно ниво и да има голяма амплитуда на изходния сигнал за да разклаща крайното стъпало.

Просто Valve King е най бъджет ампа на пиви и е много компромисен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.