Към съдържанието

Снимка

Боядисай си китарата

• Please log in to reply
199 отговора на тази тема

#31 vlex

vlex

Злият гълъб

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1797 Мнения:
  • Инструмент:пиано, китара, бас, глас

Публикувано 15 септември 2006 - 20:11

Eм, аз след колко квадратни метра свалена блажна боя вече мога да кажа че усещам кога колко пламък да подам. (Става въпрос не за октанова горелка, ами за накрайник за бутилка пропан-бутан който има дюза). Иначе дървото (където е дърво) е старо и не вярвам повече да се деформира... Просто тва ми е първо издевателство над животно и нямам търпение да го направя... Пък инак съм търпелив който пита. Утре почвам грунд 2-3 ръце и после боя.
Ut desint vires, tamen est laudanda voluntas!
(И силите да липсват, желанието е за похвала!)
Мечтай все едно ще живееш вечно, живей все едно ще умреш утре!
Не губи времето си с някого, на когото му е все едно дали губи своето с теб!

#32 BaSs3Per

BaSs3Per

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 18 Мнения:
  • Инструмент:Бас

Публикувано 16 октомври 2006 - 21:41

аз наскоро си пребоядисах китарата
и за свалянето на боята използвах "ТЕРМИНАТОР"
тва който го е измислил е бил велик човек(той сигурно още е де)
с него смъкнах всичката боя до дърво за 45 мин
бързо и лесно но не е много безопасно
Съвет: работете с ръкавици туй чудо първо щипе после ти пада кожата( при мене кожа не падна) ама гадно щипе
и направих нещо което не мислех че ще се получи използвах 2 спрея черен металик и розов металик получи се много добра комбинаци има малко дефекти от рода на капки и котешки косми но не е фатално ако мога ще кача снимки

колеги не се мъчете със шкурка стъкло или горелка ползвайте терминатор нанася се с четка оставя се да постои 10-15 мин и после с една шпатулка се сваля боята
пада като чисто масло
Яжте лайна! Не е възможно милиарди мухи да се заблуждават.

#33 Mickey von Bastard

Mickey von Bastard

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • Инструмент:mickeysoft.hit.bg

Публикувано 18 ноември 2006 - 15:41

ВНИМАВАЙ !!!!
С тези химикали скапваш дървото !!!
Терминатора е по малката беля - не дай боже да пробваш с ДУНАВ - дървото омеква и при това опъна на струните деформира инструмента.
Тялото може и да го третираш с тези лай...а но за бога не съсипвай грифа ;)
Тези съединения са за да си свалиш боята от дограмата не от инструмента :huh:
При тези манипулации не препоръчвам даже и пищов с горещ въздух !!!
Вярно е хамалогия ама шкурката си е най добрия вариант
15 години правя и ремонтирам китари - вЕрвай ми :P :P :D
Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!

#34 liquid_death

liquid_death

Пенсионер

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2120 Мнения:
  • Инструмент:китара,моя инстpумент....

Публикувано 18 ноември 2006 - 17:18

И аз смятам че такива химични вещества повече вредят отколкото има полза от тях!Ако чак толкова го марзи човек мойе да ползва има едни уреди за шкурене на вибрационен принцип и с тях става бързо и лесно :huh:

#35 reslickade

reslickade

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 158 Мнения:
  • Инструмент:бас, фотоапарат, компютър

Публикувано 18 декември 2006 - 01:29

към EVTIM:
имаш ли съвети за това как може за се боядиса в 2 преливащи се цвята - не ми се струва съвсем лесно. ще ми се по ръба да бие към черно, а в средата плавно да изсветлява към някакъв цвят (тъмен) ? някаква система за нанасяне да предложиш? много ще съм ти благодарен, в което съм сигурен след като прочетох някои от постовете ти!

#36 liquid_death

liquid_death

Пенсионер

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2120 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 09:27

Преди 5 дена завърших една китара на този принцип, отдолу ще приложа и снимчици.Съвета ми е.....ако си боядисвал и преди и си сръчен ще се справиш, ако ли не си съвсем сигурен в себеси....не знам.......ключа за палатката ти го давам и той е:
вземаш 2 спрея боя за кола с цветовете с които искаш да стане китарата.първо пръскаш с този който ще е в средата, като напръскаваш цялата китара и гледаш да е равномерно и гладко навсякъде;)
след това като изсъхне, пръскаш само по периферията с другия спрей, в случая ти с черен, като гледаш да ги прелееш с дебелина на ивицата по твой избор.След това изчакваш ден два да изсъхне хубу(за по-сигурно) и лакираш отгоре за гланц примерно с йахтен лак, той се чака на пръскане по 1 ден, лакираш колкото пъти искаш , колкото повече толкова по-дебел слоя :P но внимавай за оттечки!!!! Ако направиш все пак, чакаш да изсъхне и шкуриш с винна водна шкурка, примерно 500 и след това пак с 1000 до получаване на гладка повърхност.После сглобяваш и дереш натататък.Ето и малко снимки на крйния продукт, който направих саморъчно :P

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#37 vlex

vlex

Злият гълъб

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1797 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 15:52

Айде да оакам малко пак:

Така сънбърст ако си микеланджело можеш да седнеш да правиш, но ние посредствените китаристчета които фащаме по-рядко спрей, аерограф, аерозоли, ароматизатори и прочее цъскащи нещица имаме по-разумен метод. Става въпрос за картонен шаблон, който се слага отгоре върху китарата. Идеята е че той е с размерите на китарата (ако искаш цвета да е по-ясно изразен може и да е със 10-15мм по-малък) и седи на специални дървени или някакви други трупчета на разстояние 10-ина мм. Отгоре е затиснат с подобни тежести, за да не шава... Пръска се ОТГОРЕ НАДОЛУ (под 90°), за да не се окаже че от едната страна бърста е по-навътре навлизащ, а другаде ептен го няма. Имаше някъде из интернет статия точно как се прави сънбърст, но не можах да я намеря пък и нямам време да търся повече затва отговарям малко така без да си подплътня поста с факти и статии ма вие от уважение ще ми повярвате и така :headbang:

Ае со здраве и успех :cheers:

#38 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5808 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 18 декември 2006 - 19:15

Ма,хора,стига с тва побългаряване бе,ако искаш да ти сменят цвета/боята на инструмента даваш го на човек,който се занимава с това и си разбира от работата,кви авто-спрейове и че *** нема смисъл.. :)

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#39 liquid_death

liquid_death

Пенсионер

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2120 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 22:53

Като не можеш да печеш питки отиваш до фурната и си купуваш, но ако можеш отвреме на време си правиш сам в къщи защото са по-вкусни така.....та и тук е същото положението!.......
Междовпрочем китарата дето правих е орфей, така че каквото и да и направя няма да е побългаряване......тя просто си е българска......а за кибиците....шшшшшш! :huh:

#40 vlex

vlex

Злият гълъб

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1797 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 23:20

Сори, тогава. Ние простосмъртните сме обикновени хора - чат пат ръцете ни трепват - става мазало :huh: Само ще искам да си напишше името и да пратиш снимка, че да те окича на стената редом с микеланджело, рафаело, да винчи, дюрер, и компания :idea:

Ае со здраве!

Този пост е редактиран от vlex: 18 декември 2006 - 23:21

#41 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9264 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 18 декември 2006 - 23:45

към EVTIM:
имаш ли съвети за това как може за се боядиса в 2 преливащи се цвята - не ми се струва съвсем лесно. ще ми се по ръба да бие към черно, а в средата плавно да изсветлява към някакъв цвят (тъмен) ? някаква система за нанасяне да предложиш? много ще съм ти благодарен, в което съм сигурен след като прочетох някои от постовете ти!

Единственото, което съм чел за т.нар. "sunburst" е да сложиш картонен шаблон с формата на китарата на известно разстояние над нея(около 2-3см), и да пръскаш така, че да оцветяваш ръба, а понеже шаплона пречи лака да проникне много навътре, самия цвят почти не достига до по-вътрешните части, и така се получава преливане.

Пробвай на дъска първо, де.

А за китарата по-горе на liquid_death - това орфей ли е?
Един съвет - можеш да я полираш с парцал и полир паста.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 18 декември 2006 - 23:46

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#42 liquid_death

liquid_death

Пенсионер

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2120 Мнения:

Публикувано 19 декември 2006 - 00:49

А бе момчета, като децата, все контра на всичко....хммм
Не е толкова трудно...човек не се ражда научен, просто експериментираш, експериментираш и докато стане....а като направиш оттечка или ако ти трепне ръката, шкуриш и пробваш пак.
За Евтим сега: прав си мога да я мина с полир паста и парцалче и ще стане още по-яко, но я направих само да си докажа на себе си че мога, а пък и китарата е с доста богата история и я познавам от 5-6 години, но все беше в чужди ръце и един ден изникна офертата и от сантименталност реших да я стегна....нов адапрет, нов пикгард, нови прагове, боя и лак и звукна супер :huh: иначе си остава просто орфейка с пилен гриф :huh:
Та доказах си каквото си бях наумил и сега в сряда ще отиде при новия си собственик (продадох я), някой друг да и се радва.Всичко бе въпрос до самодоказване и удоволствие от добре свършената работа.Иначе най-лесното бе да я дам някой да я боядиса, но тогава нямаше да мога да кажа че аз съм я правил и да се усмихвам.
А за конкретното боядисване, правилно е че се прави с шаблон, но тогава се и пръска с пистолет, а в случая със спрейовете, облакът, който правят е по-тесен и се разпръскава по-лесно поради по-ниското налягане и боята в спрея има по-малка "покривност" за това като пръскаш дори и без шаблон се получава същия ефект.
Та момчета не се ядосвайте така защото аз само споделям своя опит и все пак се намираме в раздел "изработка и ремонт......" и темата е "Боядисай си китарата " а не "на кой лютиер да отида".

#43 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • Инструмент:RGX420 RBX375 DTXPL M50

Публикувано 22 декември 2006 - 14:53

Нищо страшно няма в тази работа - трябва само известно количество свободно време и упоритост :)

Ето и резултата при мен:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Ако на някой му е интересно - ето я и темата, вкл. снимки преди/след:

http://forum.muzikan...?showtopic=5542

#44 alexthegreat

alexthegreat

(на)дървен ф(и/а)лос_офф

• newbies
  • PipPipPip
  • 446 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 22 декември 2006 - 15:35

Ники123,

кой е номера на цвета по пантон:))?

Много си пасва на черното. Браво. :)
Join The Army! Meet interesting people.....and kill them!

My Music

#45 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • Инструмент:RGX420 RBX375 DTXPL M50

Публикувано 22 декември 2006 - 15:47

Откровенно казано си нямам и идея :) На спрея пишеше следното: Dupli Color Aerosol ART RAL 3020.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни