Jump to content
Българският форум за музиканти

Боядисай си китарата


Recommended Posts

И после да се лагне 2 седмици, ако не стане добре и/или не му хареса, щото знаеш ли как се шкури не добре засъхнал лак или боя? ;) Но има навитаци за всичко де, нека пробват, все пак всеки се учи от грешките си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 199
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз искам да си направя дървен пикгард за Стратокастера, който да е натурален финиш, но нещо не намирам толкова тънък шперплат (па и дебел не намирам).

Мисля моя Страт да го правя и него целия да е натурален транспарент финиш, а може би sunburst, но не знам от кво дърво е и дали ще мяза на нещо като махна боята.

Ще пробваме нещо там, да има човъркане. :)

Говорих с майстора от нашето даскало, та той ми сподели, че по младини бачкал в завода за фурнири до басейна дианабад. Каза че правели по цял ден фурнири и ми показа някаква ролка махагон 0,6мм та ми и отчупи едно парченце да покаже на какво мяза :) Може би там ще имат нещо от сорта на 2-3мм за пикгард. Ако аз ида преди теб ще питам и за фурнири (дано не забравя къвто съм чвор и аз) и ще свиркам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, аз вече имам 4 мм фурнир, който ще отъня с рендето до 2-3 мм и ще ползвам. Но да стигнем до този проект, че станаха вече 3 наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам началният пост е от преди година, даже май е юбилей... та.. аз така и не намерих завършената китара на Evtim Djerekarov

 

Какво стана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моля Ви, ако някой си пребоядисва китарата, да направи снимки на процеса и да ги качи моля.

Важна тема с снимки които не работят :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Споко, споко, аз чакам само малко да напредна в процеса и поствам :Р

Гледам на китарата, като на парче лакирано дърво, та не би трябвало да правя много неродности :(

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

искам да попитам с какъв вид лакове и бои е наи добре да си боядисам баса

четох доста по темата но ми остана малко размътено някои казват с акрилни бои

(за които не знам нищо), а други казват с автоемайл лак може ли да ми разясните този въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за в путфайл.ком не съм сигурен колко ще живеят.

 

няма ги картинките, а точно сега се връщам към темата, защото ми е крайно необходимо да гледам, гледам, гледам преди да започна работа... може ли да се направи нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е спешно скоро ще боядисвам един проект и ще пусна снимки. При всички половения може би до средата на август трябва да има маТРИал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да боядисаш с байц, звучи интересно :cheers: Нищо де, скоро ще пусна тема с новия си проект, койот ще е "боядисан с байц" :metalist: Почакай и ще видиш :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да боядисаш с байц, звучи интересно :( Нищо де, скоро ще пусна тема с новия си проект, койот ще е "боядисан с байц" ;) Почакай и ще видиш :)

 

Аз мисля да изпробвам точно този тип "боя".

Успех и на теб, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не може да боядисваш с байц защото байца е на водна основа ,има лакове с байц но според мен не са добро решение защото не можеш да получиш преливане от тъмно към свело както са направени повечето такива китари. Има и друг важен момент когато байцваш дървена повърност преди това се мокри с влажна гъба дървото и се шлаифа с финна шкурка тази гимнастика се прави два пъти.Ако използваш лак примесен с байц, китарата ще заприлича изрезка креват което мисля че няма да ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш... Аз пък смятам, че тия дни като байцвам и лакирам ще стане екстра - ще видим кой ще излезе прав :music336:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Само да вметна, защото явно не си в час байцове освен на водна има и на спиртна основа, а колкото до рошенето - зависи: ако изливаш кофа байц на всеки 10 кв.см е НАПЪЛНО логично да се роши, особено с воден байц!

 

П.П.П. Има писано как се прави сънбърст и далеч не става с лакове с байц! И ако трябва да сме акуратни, към каквото се стремим те въобще не са с байц, а просто не са безцветни! Демек ако лакираш нещо с лак орех или дъб и после изстържеш САМО лака дървото отдолу ще си бъде абсолютно неоцветено (Говорим при сносно безиросване естествено - ако лака попие в жилките трудно ще стане хавата с неоцветяването на дървото :thumbup: )

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте всички, много ми хареса тази тема, и затова реших и аз да си боядисам китарата. Виждам че темичката е малко стара, ама искам и аз да се похваля каква съм я свършил. :surprise: На тази снимка е Кремоната, която закупих миналия месец в оригиналния си стар вид.

 

20663937uo4.th.jpg

 

A следващите са в процеса на работа, спазвайки инструкциите на автора на тази тема. Между другото смятам да я байцвам с два вида воден байц и след това отгоре ще я лакирам с нитроцелуозен лак.

 

http://profile.imageshack.us/user/toshako/

 

1100ki8.th.jpg

1200du4.th.jpg

1300nh6.th.jpg

1400zl7.th.jpg

1500zn6.th.jpg

1600ek7.th.jpg

1700di0.th.jpg

1800mi7.th.jpg

1900wp5.th.jpg

 

Това е до тази вечер. Утре следва байцване и лакиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.