Jump to content
Българският форум за музиканти

RME, Focusrite или Motu?


aarab

Recommended Posts

имам един скарлет 2i2..... изключително стабилен драйвер, 2 канала, 96 кхц, ..... при минимална латенция от около 1 мсек няма късане на звука. Звук - поне на първо слушане без мазня във високия спектър....(нещо типично за малките кутийки). Не съм сравнявал тракове със записи от другите дивайси , с които работя а и няма смисъл - идеята на скарлет 22 е просто да имате нещо в джоба за да си свършите работа.

Цена - да, за 270-80 лв. просто няма аналог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Последно по темата да споделя какво прочетох тук там...

Има едно клипче в тубата, в което един съпоставя Apogee Duet 2 и Babyface. Китара и бас. При китарата всичко е ок, но при записа на чист бас, RME звучи 3 пъти по-тихо...... И ми стана интересно...зачетох се по фирумите на RME и един админ спомена, че RME Babyface е нискоимпедансен интерфейс и трябва да се ползва ди-ай-бокс ;)

Намерих и едни интересни таблички от сайта Аудиофанзине (незнам дали така се чете) и резултатите бяха странни. Очаквах навсякъде RME да е водещ, а се оказа друго..... 

focusrite-forte-506188.pngm-audio-profire-610-506189.pngfocusrite-forte-506187.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гугъл преводача ми излезе следното:

графика 1: нивото на шум при съответният гейн на преампа. (някой интерфейски имат до 75, друго до 60дб, затова графиките не са навсякъде)

графика 2: гугъл беше потресен, аз също и нищо не разбрах. Нещо от типа на: коефициент на корелацията на коверсията. И пише, че слабото представяне на RME се дължи на някакъв филтър......

графика 3: Латенцията при различните интерфейси и съответният буфер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето казват, че BabyFace има high-pass филтър, който реже ниските и заради това се представя по-зле. Втората графика описва ЦАП/АЦП преобразуването, но не мога да разбера какво точно се измерва и сравнява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.