Jump to content
Българският форум за музиканти

RME, Focusrite или Motu?


aarab

Recommended Posts

Доста изчетох за интерфейсите в клас до 1000лв. И в общи линии на хартия е едно, на запис казват друго...

Реших да Ви потормозя за малко мнения за лседните интерфейси:

RME babyface

Focusrite Forte

Motu Track 16

Apogee Duet 2

На хартия Фортето къса синджира, но всички харесват RME-то......

Вие как мислите???

И евентуално, ако се сетите за друг мъник 24/192, с 2 преампа и добри конвертори, фантомно и т.н. споделете ;)

Поздрави!

rme_babyface.jpg

Forte-Overview1.jpg

motu_track16_diagonal.jpg

duet2-breakout.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят избор е RME

Apogee-то мисля, че е само за мак. Не си казал на каква щайга ще го качиш.

Фокусрайт за мен не са нищо особено. Или поне ония saffire карти са им гола вода.

 

Чудя се що така се изкривиха нещата: правят външните карти с малки габарити и от тях излизат на кабели конекторите. Толкова ли е трудно да турнеш конекторите и карата в една кутия. аман от кабеляк. Дразни ме и това, че на РМЕ-то входа за китара е от страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което наистина ме притеснява в този подход е евентуалната цена на резервен кабел с тия конектори - като гледам колко са паянтови и се сипе ориз от тях, не им давам много живот в реална обстановка. И после кво правим? Ябълкови мастурбации с 200лв за един рс232 кабел...

 

Иначе по въпроса, пробвал съм моту-то и не ме впечатли, бих се обърнал към Пресонус, които освен много доброто качество, имат и адски добро съпорт комюнити...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпорта на пресонус е страхотен, аз си пиша с един пич от тях в скайп, но.... всичките им карти са 24/96. Единствената с качествени конвертори e Presonus Firestudio Mobile - 118db, но е firewire,което незнам дали е от голямо значение,иначе имат VSL серия USB , която незнам колко е съпоставима с посочените тук. Компа и другите неща ще ги вземам едновременно,т.е няма значение за Мак или не, защото мисля да ползвам Mac OS заради стабилността :)

Това с кабелите наистина е отврат, ама напоследък всички така правят за жалост..... Искам интерфейс, на който нещата му да са ок - преампи, конвертори, усб връзка, фантомно и т.н...

Битката остава между Focusrite Forte - RedNet preamps (75db gain, 118db converters), RME Babyface (60db gain, 115db converters) и Apogee Duet 2.

Ако някой е ползвал Forte да сподели за драйверите, че там с основния момент, за какво ти е всичко като крашват през 10 мин???? :D

Поздрави на всички и продължавайте с аргументите да разберем, кое е по-добро (относително казано) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, прав си, че само Firestudio Mobile(който имам) е с тихи предусилватели :surprise: връщам си думите назад. Колкото до питанката ти за Firewire - човек - това е мъртва технология и ти препоръчвам да я третираш като 2 метров потен негър с еееееееееей такава пишка, който те гони вечер сам в парка! Никога повече няма да си сложа такъв таралеж в гащите с тея измислени ябълкови неща!

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Входовете на всички ми вършат работа: трябва ми карта за тракинт, мискинг и мастъринг, т.е добър пеамп, добри конвертори и ниска латенция, фантомно захранване, Hi-z вход, и горе долу това е :)
Като параметри Forte е с най-добрите, но това е на хартия, засега където съм чел последните няколко месеца, всеки казва RME, без много обяснения...

 

 

Защо всички пренебрегват Focusrite Forte????

 

 


Я, прав си, че само Firestudio Mobile(който имам) е с тихи предусилватели :surprise: връщам си думите назад. Колкото до питанката ти за Firewire - човек - това е мъртва технология и ти препоръчвам да я третираш като 2 метров потен негър с еееееееееей такава пишка, който те гони вечер сам в парка! Никога повече няма да си сложа такъв таралеж в гащите с тея измислени ябълкови неща!

Кажи за Пресонуса как са преампите, конверторите и т.н. А firewire има и за Уиндоус, просто си купуваш карта за 20лв и си ти човека :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради стабилността, отличните драйвери и поддръжка, ТоталМикса и безпроблемната работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aarab,

Като звук съм адски доволен от FireStudioto - в сравнение с някои други, които съм пробвал - на м-аудио примерно, джаджата е много прозрачна и позволява доста висок гейн без никакъв шум - те и това рекламират за предните два входа, че ползват някакви си супер-дупер преампи :)

 

 

За FW - просто това е мъртва технология и поддръжката, стабилността и производителноста й пада главоломно - разбира се, тук може да разпънем 10 страници спор, но като прочетете колко малоумни проблеми се появяват заради факта, че ползваш FW, здравият разум ще отсече абсолютно вероятността да ползваш такъв порт. Примерно, проблем, който имам в момента е, че порта понякога забива заради драйвера на видеокартата - еми сори, 3 вида видеокарти съм сменил и 3 FW карти - от 30 левова до 150 левова + комплект нерви покрай това :) ако бях с нормален, човешки USB интерфейс, никога нямаше да се замислям за такива простотии :) Разбира се, това е моя опит(и препълнените technical issues раздели по форумите за съответните FW марки), така, че няма да споря ако някой си обича огнената жица :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, тук не спорим, само питам, защото точно този интерфейс минаправи сериозно впечетление, че са взели преампите и конверторите от LiveStudio Mixers и са адски добри, ако беше и USB - цена нямаше да има :)

Мерси за инфото, и на Presly също му благодаря.

В общи линии днес прочетох тест за Focusrite forte vs RME Fireface. Резултата е един и същ като качество на преампи и конвертори, но латенцията на RME е два пъти по-ниска при един и същи буфер.....което само по себе си ясно показва, защо RME са се наложили толкова, само н еразбирам защо другите не наемат читави хора да почнат да им пишет читави драйвери за читавите устройства, защото Forte определено има по-добри преампи, конвертори и вид даже (кой ли гледа това), но заради такива драйвери всички вземат RME....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също можеш да обърнеш внимание на Моту - ей този, който пича показа в клипчето като възможности ми направи впечатление - че може да работи и standalone и т.н. :) но дали саунда ще е на нужното ниво не знам - трябва да се прочете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за моту само лоши неща четох, няма съпорт, кофти драйвери и т.н. Иначе ако работи звука бил добър :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора бих свел до РМЕ и Аподжи. Ако платформата е мак и няма да се надгражда с канали - аподжи, ако ще се надгражда - РМЕ с опциите по оптически спдиф или адат. Ако е уин - РМЕ. Обяснението е просто и мнооого пъти разисквано:

 

1. Ако става въпрос за мак - Аподжи бие с качество на конверторите всички от изброените, РМЕ ги следват по този показател, но има адат и тоталмикс програма за управление.

2. Безпроблемни драйвери и поддръжка и на двете устройства.

 

Не е верно това за мотуто, че имали проблемни драйвери. Имат много яки драйвери с екстри дето никой от тези нямат. Само  мерилките за корелация и фазови разлики да спомена и няма нужда от повече по въпроса. 

 

За мен избора е елементарен, но всеки сам си преценя. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.