Jump to content
Българският форум за музиканти

Пасивни или Активни Адаптери?


IndustrialMan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Добре, като изключим строго индивидуалните обяснения на това кое какъв "тон" вади и вземем предвид подробната и интересна информация, която Евтим е дал... Аз имам "метълска" китара - махагонов тяло, кленов гриф, Флойд. Принципно се кефя на хард рок и хеви метъл, и разни неща в средата.

 

Сериозно се замислям за активни адаптри, по-конкретно EMG 81/85 бридж и 60 нек. Проблемът е, че в повечето ревюта, които слушам, на чистия канал звучят с много избити среди (или орязани баси, както искате го наричайте). За разлагане на акорди с хорус - супер, ама друго освен това...?

Само на мен ли ми се струва така?

От друга страна пък някои си свирят хард рок, фюжън... абе списъка с изпълнители, ползващи активни адаптри не е никак малък, както беше казал Yves.

Дали всъщнст не опира в по-голяма степен до ръцете и техниката (усилватели, кабинети, ефекти..)

 

Иначе съм имал срещи с активни адаптри, предимно най-популярната комбинация 81/85, но никога с цел да добия представа и да си вадя изводи, а само дрънкан...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали всъщнст не опира в по-голяма степен до ръцете и техниката (усилватели, кабинети, ефекти..)

Aз мисля, че това е сериозен тонообразуващ фактор. Но все пак разликите ги има. Според мен, с пробване ще стигнеш до истината за теб конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали активни или пасивни е най-вече въпрос на вкус. Аз ползвам и от едните и от другите. И в двата вида има по нещо което ми допада.

Установяването на това, кое ви допада повече, става най-точно единствено и само с пробване.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.