Jump to content
Българският форум за музиканти

Старо Еркечко хоро


FFFDF

Recommended Posts

Здравейте,

Спазвам си обещанието и пускам нещо, което не е на Ибрям. Та ето линкче към видеото:

 

 

Има дежурният брой грешки :)

Специално тази мелодия я чух в едно предаване по БНТ1 (мисля, че се казваше "Надиграй ме"). И танцът, и мелодията ми харесаха много и реших да я извадя и да я науча (всъщност и танца знам де :D ).

Сложил съм едно леко chorus-че, понеже са ми малко стари струните и дрънчат малко неприятничко.

 

Не бих възразил, ако някой каже, че е орнаментирано доста безвкусно.

 

Надявам се да ви хареса. Ще се радвам на всички разумни и правдиви коментари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти добре! :bravo: Клика ми скъса нервичките. Измисли вариант да го няма като записваш другия път. Запиши някаква подложка с китара или бас, или каквото те кефи. Ще стане направо слушаемо! Относно орнаментирането и хоруса - немам забеуешки. Въпрос на музикален вкус.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос.

Две неща:

 

1. Слагай орнаменти навсякъде където имаш повтаряща се нота

2. Ползвай и четвърти пръст

 

Ок още едно: махни хоруса - той е проява на лош и остарял вкус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок още едно: махни хоруса - той е проява на лош и остарял вкус :)

Я па тоя! Хорусът спасява нещата в 90% от случаите при лошо фразиране. Става почти добре. Не се набива на уши липсата на орнаменти... Не сме всички Джо Пас - справяме се кой как може. Но по принцип си прав - хорусът е деградивен и разгрАден, и води до морално и битово разложение! Истинските мъже ползват само кабел! Бате Бойко и Чък Норис свирят без ефекти.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.