Jump to content
Българският форум за музиканти

Гриф?


koko13

Recommended Posts

Може ли да ми кажете колко е широк широкия гриф на класическа китара? А и също така китара с тесен или широк гриф да си взема като за начало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на личен избор е, зависи и от големината на ръката ти. Предполагам с тесен гриф ще ти е по-лесно в началото. От друга страна обаче ако ползваш китара с по-широк гриф после ще ти бъде по-лесно ако решиш да свириш на електрическа. Предполагам че колегите от форума ще ме подкрепят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми.. незнам... някои хора (включително и учителката ми) ми казват да си взема със широк гриф, а други ми казват с тесен .. така, че сигурно аз ще трябва да си реша сам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще учиш класическа китара, си купи класическа китара с найлонови струни. Предполагам учителката ти затова ти препоръчва широк гриф. Уестърн тип акустичните китари са с по-тесен гриф и метални струни, и не бих ти препоръчал да учиш класическа китара на такава. Аз съм правил тази грешка и резултатът беше трагичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на конкретния въпрос : 52мм стандартна ширина на "класическа"(с найлонови струни) китара.

тесен или широк : бих препоръчал и двата .. просто са различни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже тази китара с тесен или със широк гриф е и също така дали е с метални или е с найлонени струни, защото никъде нищо не пише...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей "брат"! Понеже питаш, питаш без спирка, може ли и аз да те попитам - "От коя паланка си?" Т.е. - От къде си? Щото "Технополис" по път и над път. Все през почивни и празнични дни ходиш до някой по-голям град на разходка и на по кафенце, та си мисля дали няма да ти е удобно да погледнеш въпросната китарка и да решиш дали те устройва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам с какъв гриф е но е пълен боклук според мен. Вероятността китара от тоя магазин за 100 лв да става за нещо клони към нула. Сложи парите в джоба и отдели половин ден да минеш през някой музикален (за музикални инструменти) магазин! Вземи си и шублер/линийка да си мериш грифа ако толкова е важно колко точно широк е. Хем ще хванеш широк/тесен и ще си избереш. Китари не се купуват по картинка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-първо прецени дали искаш класическа китара(дали ще свириш класика). След това питай за размерите.

Найлоновите струни имат характерен звук, който не пасва на всичко.

Освен това, евтините класически китари не звучат прекрасно, често звучат дори по-зле от евтините китари с метални струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам да свиря класика, но учителката ми казва да си взема класическа китара с найлонени струни и не ми казва нищо повече, каквото и да я питам нищо не казва .. незнам какво има в предвид ... аз също бих предпочел акустична но незнам ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си учителя ... :tomato:

 

Аз не искам да свиря класика, но учителката ми казва да си взема класическа китара с найлонени струни и не ми казва нищо повече .... каква е тази учителка???

, каквото и да я питам нищо не казва .. незнам какво има в предвид ... като виждаш, че не знае, погледни по-горе

аз също бих предпочел акустична но незнам .. какво разбираш под акустична китара???

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.