Jump to content
Българският форум за музиканти

Презентирайте Yesterday


Caruso

Recommended Posts

  • Отговори 165
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Айдеееееееееееее :)

 

Презе... преп....прек...

 

Абе са имах време и записвах въпросната песен с китарката на моя уникален МП3 възпроизвуждач-Креатив Муво :)

 

Саунда ми е една идея по-назад от концерта на Роби Уилямс в Будапешта на който присъствах. Обаче па за сметка на тва е по добър от концертот на Ерик Клептън, на който също бях телом :)

 

Парчето реших, че не е добре мноо да се променя щот хубавите работи са си хубави :D

 

Айде честито!

 

С пожелания за по-добър звук на другите участници :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Браво на Карузо :)

 

Летвата бе високо поставена. :)

 

Утре и аз ще се отчета. :D:D:D:)

 

Хайде, колеги, дерзайте! :D

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако не те кефи, не записвай :P

Айде и аз се включвам скромно с два варианта. И двата са с фабрични ефекти на samplitude 8.01 На първи вариант съм използвал feedback delay, а на втория лек reverb. Нищо дрго не е пипано.

edit: В гмайл са, лейбъл mandalay.

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В интерес на истината днес поговорих с Caruso по ICQ, в началото поговорихме за пеене, после стана въпрос за диктофона му, с който е записвал, и за изкуството, и може би някъде го засегнах малко, но той започна да спори с мен, и да ме кара да правим състезание кой пее по-добре и такива неща. Всъщност целта ми беше да му кажа какво точно да работи, но той го прие много лично и стана голям спор. Каза още, че Васил Найденов не е никакъв майстор, и че може да го постави в малкия си джоб.(всъщност той ме "заплаши" че ще постне целия разговор, и ако иска може наистина да го направи ако иска.) Както и да е, май накрая се разбрахме. Все пак ще е добре да дойде на следващата караоке сбирка, каня го от името на всички. Не за да се състезаваме, а да си попеем.

 

Сега по записите. Определено записа на Маndalay ми харесва повече. Това, което мога да кажа като съвет е към Caruso: да си смъкне песента с около 2-3 тона, и да я поупражнява малко, така че да пее по-свободно. Той спомена като проблем и това, че не може да я запише добре с диктофона си. Ако ми хареса как я изпее следвашият път, обещавам да го запиша(Стига да му се разкарва до вкъщи).

 

Записа на Mandalay, според мен е страхотен, и пее много изразително, може би само леко дикцията още малко трябва да пипне.

 

Аз ще я запиша тия дни(около 2 тона по-ниско) и ще я постна.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хайде, вече и моята версия е в гмейла.

 

Записът е ужасен, в домашни условия правен, като почти нищо не разбирам от софтуера, а и с китайски микрофон за 40 кинта - толкова! :D;)

 

 

Импровизираната вокална хармонизацията е в стил Бийч Бойз :)

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво момчета! :D Записите са добри! Аз все още обмислям дали да някакъв запис... ама ше видим ако има и с какво да го запиша!

:) :think: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Браво момчета! :D Записите са добри! Аз все още обмислям дали да някакъв запис... ама ше видим ако има и с какво да го запиша!

:D  :think:  :)

Аз записвах с ей тая машина ако искаш щи я дам назаем :DЕто това ;)

 

Снимката беше твърде голяма за рамките на форума, за това я обръщам на линк. Ако намериш по-малка, пишеш ми ЛС с линка , и аз я вмъквам.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла на цялата работа е да запишеш каквото можеш както можеш или се бъркам? Същият отново е прав: Не се яжте, ами пейте! Ако темата ще се превърне в това " колко съм велик, но непризнат и как "оня бездарник" ми яде хляба".... айде нема нужда!

 

@Evtim Djerekarov: благодря за хубавите думи, наистина имам доста работа по отношение на дикцията, работя по въпроса. Ще се радвам да чуя и твоя интерпретация на парчето.

 

@in search of odd intelligence: Готово. Чакам и от теб добри резултати ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех ново лампово преампче, тъй че съм навит и аз да се включа ;)

 

Ама не може ли тези, които сме по-скоро от отбора на Rolling Stones феновете ;) , да участваме с нещо тяхно ("Angie", "Wild Horses", ала-бала...), 'щото на мен лично "Yesterday" не ми е най-любимото парче (виж "Let It Be" доста повече ми допада)

 

Иначе досега колегите показват завидни умения ! ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.