Jump to content
Българският форум за музиканти


orlin_jv

Recommended Posts

Продадох си солистичния Korg X5D и съм решил да взема нещо по голямо, но в момента не разполагам с кой знае колко пари, търся клавир до 1700-1800 лв. Колебанията ми са между PA80, PA500 и PAx1-pro. Дайте съвет. Интересува ме кой е по добър за кръчмарска музика, плюсовете и минусите им, койе с хард, кой с CD, взаимозаменяеми ли са им флаш картите със звуците и ритмите и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PAx1,но не знам за толкова пари как можеш да го вземеш?

 

Ами намерил съм го, колега, за 1800.

 

Дайте да чуем и други мнения. Някой ще ми каже ли флаш картите взаимозаменяеми ли са? Ще стане ли карта от PA80 например на РАх1-pro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега, няма как да знам дали си цъкнал на посочените от мен линкове в предния ми пост в тази тема, но там пише следното:

 

Ра1Х:

Korg Options: SUG-TC1 Pitch Correction/Voice Modeling - PaX-EXB01 Concert Grand Piano Expansion Board - PaX-EXB02 Latin & Latin Dance Expansion Board...

 

Ра80:

Options: FMC-PCM01 "Real Drums" Flash-ROM Card, RMC-PCM02 "Turkish Arabic World" ROM Card, RMC-PCM03 "Latin & Latin Dance" ROM Card, FMC-8MB Empty Flash-ROM Card

 

 

Прави впечатление, че в единия случай става въпрос за експанжън борд, а в другия за - за карти. Те сами по себе си няма как да бъдат взаимно заменяеми, тъй като става въпрос за различен хардуер.

 

Aко намереният от теб за 1800 лв Ра1Х е в добро състояние, хич не се колебай. Вярно, че е тежичък (20 кг), ама е про изпълнение. Поне това е моето мнение.

 

Нормално е да останеш разочарован от ниската активност на форума, но тук е така - много хора искат, пък малко хора пишат и имат нерви да обясняват. А какво да кажем за раздела "Духови", където активността е веднъж месечно и хората, които отговаряме там сме не повече от 5 човека? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква флаш карта за pa1x говориш? Няма такова чудо.....Тоя клавир работи с хард диск и евентуално флопи и cd rom....

 

Aми не съм наясно, колега, нали затова е форума. Аз до вчера съм работил с друга марка синтезатор плюс още един солистичен Korg X5D, така че серията PA ми е много мътна, затова се допитвам.

Между другото бях се насочил към PA80, защото имах колега който свиреше с такъв и по точно с флаш карта на Красен Бонев (ако сте чули за нея) и звучеше много яко. Звънял съм на Красен и той ми каза, че тази информация за PA80 става и за PAx1-Pro. Затова може би съм останал с впечатление, че и той е с флаш карта. Може би е имал впредвид, че може да ми качи информацията на харда или на CD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Между другото бях се насочил към PA80, защото имах колега който свиреше с такъв и по точно с флаш карта на Красен Бонев (ако сте чули за нея) и звучеше много яко. Звънял съм на Красен и той ми каза, че тази информация за PA80 става и за PAx1-Pro. Затова може би съм останал с впечатление, че и той е с флаш карта. Може би е имал впредвид, че може да ми качи информацията на харда или на CD.

Аз съм влизал в сайта на Красен преди 2-3 години и съм слушал демота. Наистина това, което е направил е на ниво.

Имал е предвид точно това - прехвърляне на харда и черпене на семплите от там.

Редактирано от Мартин87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте ,аз също подкрепям мненията за пах 1 , а със информяция от Красен Бонев още по добре чувал съм няколко клавира и с негови карти и звучат супер а и подбора е много добър .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така.. Откъде да започна. Инфото на г-н Бонев е чудесно. Добра работа е свършил човека - евала. Щом ти е казал, че ще ти я продаде да става за ПА1Х - значи е направил и сет. Но.... PA1X е на доста години вече, а не вярвам в БГ да ма читав екземпляр. Доста ще е поуморен, смятам. Аз лично за 1800 лв. бих направил егати сетъпа - Yamaha PSR 9000. Як акустичен саунд, семплер със 64 MB RAM, вокалист, хард-диск. Вкарвам доволно перкусия, сетове барабани, бас и ритъм китари - конвертирани стилове от KORG за Yamaha и с акомпанимента съм ок. 800-900 лв. върви тая свирка в момента. За 600 лв. семлера на Джузи за дясна ръка, с терци, портамнето и т.н. В крайна сметка получавам най-доброто и от двете марки за 1500лв. Плюса на KORG-а, е ,че ако ще се ползва изключително само за мангалии - ок. Обаче, който и KORG да пуснеш спрямо бившата ми PSR 9000, визирайки стндартните стилове - нямат място за сравнение. За мен Корга там издиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това обаче си е мое мнение. Нали така? Не препоръчвам па 500. Нама нищо в повече от па50 като функци, а относно качествата му като чиста механика - па 50 е по-добрият вариант. Доста халтаво направени копчета - визирам па 500, 800, па1х и т.н. След многократна употреба се чупят едни тъпи пластмасови крачета и потъват. При па50 и па80 копчетата са гумирани и са по-издържливи. Па1х е твоят избор, НО само и единствено при условие, че си запознат със състояноето на клавира. В противен случай - па50 е идеалния вариант. Лек, върши добра работа и е с по-добрата механика. Поздрави!

 

П.С. Въпрос към управата на форума. Защо не мога да си едитвам поста? Тва за мен не нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.