Jump to content
Българският форум за музиканти

Потенциометри...


Recommended Posts

Мисля че открих:

Ibanez%20RG450.GIF

оттук е взета схемата

 

Ето схемата за Ibanez RG 450 - от '94та година е, но мисля че е същата като твоята.

Там нещата са свързани по по-малко друг начин. Май това скупчване е проблемът, защото тук не са заедно двата проводника, а единият отива в ключа нейде си.

 

Иначе спойките са солидни като бетон. :ph34r: Не е там проблемът. Утре отивам да си купя 30W поялник, че да не орезиля нещо и се хващам на работа.

 

Благодаря за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ич не съм доволен от фендерските потенциометри :ph34r:

За 13 лв. изобщо не си заслкужава разликата.

Поне тези които имам съскат като ги въртиш, не вървят много гладко, абе не ми харесват изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото свириш много чисто (с малко дисторшън) и май остана незабелязано. И аз не забелязах шумът да достига такива висоти като у нас, ама то докато не се разцъка както трябва китарата не може да се каже. :D

 

Пък и ти толкова се кефеше на DiMarzio-то, че беше грехота да те откъсвам от твоята китара. :ph34r:

 

Абе здраве да е, ще се оправи. Хем ще понауча това-онова.

 

ПП: Въпреки че тая схема много странна ми се вижда нещо. :think: Най-малкото моят ключ е различен от този.

 

ПП2: Ще чакам потенциометрите на DiMarzio тогава. 10х pacman

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудя ви се на акъла, как може да давате по 15 лева за някъв пиклив потенциометър ???

отиди в comet.bg има ги и в пловдив, в капана

потенциометрите са по 1 левче някъде, и не си мисли, че тези на фендер или на не знам си кой са нещо повече. Прост потенциометър, ама за наивници дет имат пари и си мислят че ще е по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да сменям тогава... Ще разпоявам и запоявам докато получа чист звук без хъм и това си е. Само нерви да ми останат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудя ви се на акъла, как може да давате по 15 лева за някъв пиклив потенциометър ???

отиди в comet.bg има ги и в пловдив, в капана

потенциометрите са по 1 левче някъде, и не си мисли, че тези на фендер или на не знам си кой са нещо повече. Прост потенциометър, ама за наивници дет имат пари и си мислят че ще е по добре.

Евалата, Фенче!Типично доказателство съм аз! :)

 

За пореден път слушайте Фенчето, щото ыой знае как стават работите.Та от тея същите комет електроникс си купих 2 потенциометъра от по 80ст или нещо подобно беше (ПАК ПО ИДЕЯ НА НИКИФЕНА)>>>>не шумят,връткат и доста мазничко....

 

Верно за кфо ша си давате парите за некфи Фендерски- мендерски,та тфа са повече от 10 лв само за 1 кирлива врътка.Аве нека тея от музикалните магазини си ги продават на тая цена.....цена за балъци :headbang:

 

 

Евала Фенче, по-гоу :godbless: ем от теб нема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти пак, хора. Значи след малко презапояване и човъркане из китарата ми установих, че шумът не се дължи на лоши спойки или неправилно свързване. Първо пробвах да вдигна заземяването на двойния адаптер, да не би да се е получил някой ground loop и шумът да е оттам (защото имам сходни симптоми - при ground loop се описва шум от порядъка на 50Hz, породен от протичане на ток по веригата на заземлението). След това обърнах фазата, за да видя дали шумът не е от това, но звукът отслабна значително, а самият шум не помръдна. Накрая върнах всичко както си беше преди (като се уверих че спойките са стабилни) и сега звукът е back to normal, шумът също.

 

Преди да започна работа по китарата направих една схема (за да се подсигуря), в случай че нещата се объркат и трябва да върна всичко обратно както е било. Малко по-различна е от другите схеми, които намерих в Интернет. Прилагам я и тук:

Campbell%20Schematic.GIF

схемата

Кондензаторът е 47 нанофарада (0.077 микро). (10х Nikifena)

 

Моля, ако някой вижда нещо нередно в тази схема, което да причинява шума нека каже, аз не мога да измисля нищо повече. Явно след време ще я нося на преглед, но дотогава ще карам с шум или много noise gate. (което дразни, защото заради шума отрязва и дължината на тона)

 

Благодаря на всички за мненията и помощта. :)

 

ПП: Намерих ги тези Комет Електроникс, ако се наложи да пазарувам за чаркове вече знам откъде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.