Jump to content
Българският форум за музиканти

Счупих си ръчката на флойда


jororock

Recommended Posts

Имаш късмет че си с Флойд и можеш да си развиеш счупената част от ръчката. Иначе ваденето на счупеното парче от фендърското тремоло на старата ми китара беше истинска мъка. Свалях си тремолото и го носих на стругар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шайбите от Томан са 12 бр. за 10 Е и се скапват супер бързо. Преди година си струговах 2 тръбички от полиамид и от тях си нарязах пръстенчета с размера на оригиналните, до момента нямат и следа от износване, оказаха се чудесен заместител

 

Нормално - полиамида се използва за направа на плъзгащи лагери с голямо натоварване - до 50 тона на квадратен сантиметър, а какви нътове стават от полиамид - приказка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиниза с найлоновите шайби на Ибанес, е като се износят да ги нагреете малко със запалка докато се разширят. И ползвате отново, вместо да сменяте. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би малко глупав въпрос, но дали да се нагряват докато седят на ръчката или докато са свалени, защото си мисля че, докато са свалени може да заемат по-други форми, та затова питам, бих пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За първи път чувам найлон да се разширява при нагряване, обикновенно се свива! Не го оспорвам - явно имаш опит, но ми звучи нелогично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За първи път чувам найлон да се разширява при нагряване, обикновенно се свива! Не го оспорвам - явно имаш опит, но ми звучи нелогично.

Първо се разширява.(при затопляне)Ако вземеш да го гориш става мацаница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е материала да не е найлон! Просто прилича на такъв.

 

Ето кой също прави тоя номер.

 

Гледайте от 1:03

 

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.