Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно включването на лампов усилвател


merrick

Recommended Posts

Както скоро прочетох в една известна книга на един известен лампист - стендбай копчето не е нищо повече от един огромен мют бутон. :P

 

А защо няма АМР-ове без такъв ключ, след като липсва особена файда от него? От страх потенциалните клиенти да не си тръгнат с мисълта "Ааа, тоя усилвател няма стенбай, ще ми заминават лампите са нула бройки!" ;)

 

Наистина на страшно много места пише, че трябва да се засича време, за да се подгреят лампите, защото иначе се прецакват много по-бързо и т.н. Включително в упътвания на големи фирми с големи усилватели. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затуй се учудвам и аз, че зад това седи митология. Колкото до мют-а, не е баш тъй, щото спира високите напрежения по ламбите и оставя само печката. Най-малкото, се усеща, че лампите на стендбай греят доста по-малко отколкото когато е вкл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо няма АМР-ове без такъв ключ, след като липсва особена файда от него?
Има,и аз имам един такъв,произведен в Англия през 80-те..

Явно е праен от ясновидци,които са знаели,че след 20-30 години на хората ще им е трудно да разберат,че има копче power и stand by след него без обяснителни теми от 2 страници, та го напраили с едно копче.. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги ,появи ми се още един въпрос ,когато изключвам усилвателя от копчето си за изкл ,не стандбай и се чува едно като пукане знаете го звука рязко припуква ,това нормално ли е или не правя нещо като хората , благодаря ви много 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е нормално ако е слабо,но при мен ако съм включил пружинен ривърб се получава като трещене за това изключвам ривърба преди да изключа и усилвателя. :yes: Усилвателя ми е транзисторен,но не мисля че има голяма разлика в изключването :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,появи ми се още един въпрос ,когато изключвам усилвателя от копчето си за изкл ,не стандбай и се чува едно като пукане знаете го звука рязко припуква ,това нормално ли е или не правя нещо като хората , благодаря ви много 

 

Нормално е. За да не пука много при изключване последователно на мрежовия ключ се слага гасяща RC група.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. За да не пука много при изключване последователно  ???  на мрежовия ключ се слага гасяща RC група.

-------------------------------------

Не е ли паралелно на ключа? А самата RC верига не представлява ли серийно свързани резистор и кондензатор?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.