Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросченценценце


Recommended Posts

Абе пичовеее! Има перфектни DX EQ-та, що се мъчите с Аудишъна? Пробвайте GlissEQ, Waves или Sonic Foundry - и защо ви са графичните EQ, като има параграфични?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами позанимавах се малко , трябва да си призная че като видя 30-ет бандов евалайзер се самозабравям :green: .....и все го омазвам.Щото сигурно не съм много на Ти с тия неща може и затова да е,но тука една снимчица....така по ми харесва

за сега ще е работния вариант :P

 

Cubase.JPG

 

 

това си е за моя В-Амп при вас незнам как ще е ,при мен е МЕтал :D

п.с. Май френд ъф мизъри, ский го може и да ти хареса.Още не съм видял ония работи.. ама скоро ще е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами позанимавах се малко , трябва да си призная че като видя 30-ет бандов евалайзер се самозабравям :green: .....и все го омазвам.Щото сигурно не съм много на Ти с тия неща може и затова да е,но тука една снимчица....така по ми харесва

за сега ще е работния вариант :cheers: Вдъхновението ми дойде от Средите на Dylan_101 .10х човече.Така се уби "дистортия"-та в ниските честотии стана по приятно за слушане

 

Cubase.JPG

 

 

това си е за моя В-Амп при вас незнам как ще е ,при мен е МЕтал :P

п.с. Май френд ъф мизъри, ский го може и да ти хареса.Още не съм видял ония работи.. ама скоро ще е...

 

и после .... в Аудио Едишън-а на целия микс, щото не съм си играл за всеки трак по отделно..това са само проби

 

 

AE.JPG

 

 

ебах го исках да редактирам и да добавя още една снимка и ми даде съобщение че не мога да редактирам този пост... незнайно защо.Така че молим някой Мод да изтърка по горния пост :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

де факто последните две можеш да ги деактивираш --- третиа банд на жърши нищо а четвъртиа е толкова ниско че само ти яде цпу а ти по смъртно не можш да го чуеш -- и ако си мислиш че в момента чуваш ниякакви промени с тези включени или изключени, то жестоко се лъжеш, sorry .... става въпрос за Lo и Lo Mid бандс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами позанимавах се малко , трябва да си призная че като видя 30-ет бандов евалайзер се самозабравям :green: .....и все го омазвам.Щото сигурно не съм много на Ти с тия неща може и затова да е,но тука една снимчица....така по ми харесва

за сега ще е работния вариант :D Вдъхновението ми дойде от Средите на Dylan_101 .10х човече.Така се уби "дистортия"-та в ниските честотии стана по приятно за слушане

 

Cubase.JPG

 

 

това си е за моя В-Амп при вас незнам как ще е ,при мен е МЕтал :cheers:

п.с. Май френд ъф мизъри, ский го може и да ти хареса.Още не съм видял ония работи.. ама скоро ще е...

 

и после .... в Аудио Едишън-а на целия микс, щото не съм си играл за всеки трак по отделно..това са само проби

 

 

AE.JPG

 

 

ебах го исках да редактирам и да добавя още една снимка и ми даде съобщение че не мога да редактирам този пост... незнайно защо.Така че молим някой Мод да изтърка по горния пост :D

Това е много странен пресет, което си направил. Де факто ти режеш всичко от 500 херца на горе, след което на FFF филтъра пробваш да компенсираш някакви високи от 7 KHz даже от 1,250 поради естеството на плъгина.

Странно.

Значи мониторинга не ти е добър. Така мисля! Ще го постнеш ли за да помислим заедно, какво става или ще предпочетеш да се обидиш и да ми кажеш да си гледам работата? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@j Fog: не ти даваше update понеже аз поствах в същото рвеме... sorry :D ... Аз шях да ти кажа същото нещо като IvanDTr като видиах fft-to ...

 

Пичове, внимаваите с употребата на ФФТ филтри -- страсхно са добри но тука вече се работи във time domain na audio и просто поради конструкциата на FFT-то, то ще вкара забавяне на канала върху които работи -- де факто предизвикваики разминаването в ритъма :P --равно на големината на ФФТ прозореца -- 8192 сампла в случайа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за мониторинг -- много прозорци ли имаш в стаята в която миксираш или стъклени неша ?!?!! Това са reflections на високите и ми се струва че е стъкло дето ти прави мизериите -- два "bump"-a ~760(със много малко Q -- това значи, че ше афектираш повече честоти едновременно, като това изобщо не е прецизно) & 12000 (като при 12к е shelf eq.... де факто по този начин орязваш един bump малко под 12к които не ти върши много работа понеже вече си ги отрязал осножните честотите в тойа диапазон при EQ-to в Cubase).... само на това ме навежда, но разбира се може и изциало да греша...

 

Но да -- интересно ми е какwо ти причинява проблема в мониторинг -- и не, не мислиа че е kонфигурациата на колоните ти -- колкото и да са скапани щото предполагам че си правиш и ФФТ-то на тqх , както и самиа микс в Cubase, което не би трябвало да подчертава различни честоти в различните ситуации при един и същ source.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си призная че нямам големи познания...като почнах да връткам напред назат усетих че се оправи звука малко..Имаше едно дразнещо гъгнене което ми се получаваше .сега изчезна и това ме радва.За мен е голяма крачка ;)

Не се срамувам да кажа че незнам и че нямам понятие, инъче нямаше да пусна темата.Днеска малко нямаше как да го кача, утре евентуално ще го метна.

При мен ефакта беше малко по вече среди и позаглъхан онова гъгнене от време на време....чак ня жената и се стори по добре ;)

А кокото до странното отреязване на честотите ( извинявам се за терминологията която ползвам ;) )

Просто звука от ефекта ми като го записвам и после прослушвам ми струва много незнам думата....но така ми се връзва по вече със идеята която имам в главата си ;)

Един ден като има аранжимент и поне 5 такта различни + вокали може би ще ме разберете :rolleyes: ....бистря бавната част но най вероятно да я заеба ;) .. ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но да -- интересно ми е какwо ти причинява проблема в мониторинг -- и не, не мислиа че е kонфигурациата на колоните ти -- колкото и да са скапани щото предполагам че си правиш и ФФТ-то на тqх , както и самиа микс в Cubase, което не би трябвало да подчертава различни честоти в различните ситуации при един и същ source.

Ами колоните са ми Субуофър + 2 сателита...пазарувах ги много отдавна Джиниъс са..съвсем обикновенни и са ми точно пред главата една от ляво и една от дясно...Суб-а щото нямам много избор е долу в дясно ;) ,както и да е слушайки само китари обаче ако избягам малко настрани и леко назад се чува прекрасен звук и от пред премодулират сякаш някои честоти.От страни е както като сложиш малко блър на някое изображение във Фотошоп-а по се смесват честотите .. и това ми е интересно как мога да използвам изводите си на практика.. ама незнам.Едно време като свирех с един транзистор Селена(много железен, така и не го строших) вместо кубе за кремонката,винаги го слагах към стената и наведен към нея.Правейки със пода ъгъл от 45 градуса.Заставах от зад ... и можех да стоя там с часове свирейки..И беше същатата работа така ми се ще да ги замажа честотите и тука ама не ми се получава......

Обурудването ми е нищо особенно 1800 процесор и един музикантски форум това е за сега.

:violin: ;) :inlove: :rolleyes:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-големия ти проблем е, че не чуваш истинския си звук на това ,което имаш като външни колони.От там и голямата разлика със звука на слушалките.От моите напъни в това отношение съм се убедил ,че никога не може да се изкара един и същ резултат когато настройваш звука на слушалки и после го слушаш "от вън".

Опитай да се абстрахираш от външния звук,а наблегни на слушалките.Така поне другите ,които слушат ще усетят какво си имал предвид.

Относно китарите(аз и преди съм ти казвал,ама кой да ме слуша... ;) )Не натиквай толкова много писти в микса,когато правиш домашен пред-демо запис!Най-добрия резултат (според мен) се получава при 2 ритъм китари(на 50-75% панорама) и соло(1 или 2 според зависи в средата или на някаква панорама ,но не и същия процент както ритъм китарите).

Другото важно нещо според мен е умишлено да намалиш нивото на всички китари в първичните тракове(в момента на записване) а после ако се налага да ги вдигнеш малко в микса.Когато се използва силен дист и ефекта от прекомерното усилване е равен на повече дист+други дефекти.

X V-ampa не е "върха на сладоледа" за звук,но не е и толква зле като за класата си,дори повече от колкото може да се очаква от подобна миниатюрка.

Но както и при повечето ефекти от този клас момента на замзването не е пропуснат.Затова(както и сам си забелязал) е добре да записваш с 1/3-1/2 от капацитета на изкривяване,което дава по-чиста дефиниция на звука и в същото време не остава съвсем "сух".Т.е. жертвай "яко-метъл-дрънченето" за сметка на яснотата.Пък и мисля в случая това е по-важното ,когато искаш да запишеш нещо с демонстрационна цел.

Надявам се да съм бил полезен! ;)

...и да дадеш да слушаме после! :rolleyes:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

де факто последните две можеш да ги деактивираш --- третиа банд на жърши нищо а четвъртиа е толкова ниско че само ти яде цпу а ти по смъртно не можш да го чуеш -- и ако си мислиш че в момента чуваш ниякакви промени с тези включени или изключени, то жестоко се лъжеш, sorry .... става въпрос за Lo и Lo Mid бандс.

 

Така е да.Явно съм ги бъзикал първо тях и са останали първите две и мърдайки ги съм си мислел че съм оправил нещо с 4-те ,но не .Пследните наистина са само за калъбалък,вече го пробвах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдж-а е прав за прекомерния гейн - напълно оплесква микса. И не триаа да с забравя, че звука ка нитарата в микс е доста различен от този, който се чува, когато свири сама. Когато си в микс, трябва да жертваш малко гейн и 'разлятост' по спектъра, щото иначе нищо не се чува дееба :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.