Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросченценценце


Recommended Posts

Ok, ше постнеме, стига jFog да не се заяде за авторски права:-)

Между другото тука има един семпъл правен от мен по молба на sw1tched в търсене да добрия звук според него. Мисля че той остана доволен:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok, ше постнеме, стига jFog да не се заяде за авторски права:-)

Между другото тука има един семпъл правен от мен по молба на sw1tched в търсене да добрия звук според него. Мисля че той остана доволен:-)

Няма да се плашункаме за авторски правя :) споко само да стане на работа макар че взех да се съмнявам вече :(

 

Оня семпъл има чудовищен звук да!! определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, сега вече ги дръпнах траковете от микса.

Малко пресилени ми се струват китарите, има неква дисторсия на ниските им, но нема значение, довечера ще видя какво мога да направя по въпроса...

 

А барабаните са въпрос на soundfont. Е, не че не бих записвал с удоволствие с жив барабанист, ама записване на живи барабани си е направо непосилна задача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано да можеш да правиш чудеса.. щото аз пак пробвах кео ли не и пак в гъзъ.Вече съм почти сигурен че улицата е задънена... има още някой друг вариант ама вече не ми се вярва май.....

п.с то пак да си кажа за в къщи ми стига как става ако може по добре да се направи ще е добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип мога да правя чудеса, ама при положение че е използван V-amp... :-) Не че имам нещо лично срещу него, ма още ме е яд че се излъгах да си купя:-)

 

Както и да е, имам един вариант на микс, обаче нещо не мога да се свържа с нашиа сървър в момента да ги ъплоудна. Ако искаш да ти ги пратя по е-мейл ти да ги качиш някаде? Става въпрос за оригинала модифицирания микс.

 

Nalbantov, радвам се да го чуя от теб това:-) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да ги кача най-накрая:

 

ПРЕДИ

СЛЕД

 

(използвайте десен клавиш и save target as..)

 

Обработих китарите само с 33 band EQ филтър, яко орязах ниските и на места усилих високите. Това е. Звучи по-добре, но има още какво да се иска...

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста по отчеливо се чуват , по ме кефи мам малко отидоха назад в микса , е тва е разбираемо ако се опитваш само да мастерираш , а не да миксваш на ново.Китарките звуканаха определено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ули пич тя работата е Ок ама що така се е обърнал такта? <_< Трябваше като ги Адднеш във Кзбейс-а да излезе правилно.. нещо се е оплело явно.Така е малко на долу с главата ритъма разклатен малко.. нз Инъче по добре звучи определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://usuarios.lycos.es/jfog/44mix1.mp3

 

това е моята версия... :unsure:<_<

със добрия ритъм , не че не попръдва на моменти...

трябва да видя дали може да се ошлайва звука със тия 33-те неща :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, верно си прав, Джими, че малко са потънали китарите. Моя грешка, в бързането...Наблегнах повече на това китарите да звучат добре, отколкото на крайния микс....

 

Така или иначе ще я оправя, даже мисля още малко да поработя върху китарите тия дни

 

jFog, не знам що се е разместил такта... и трите мп3-ки ги инсертнах от един и същ момент в Cool Edit... Да уточня също че еквилайзера е 30-канален, не знам що съм се объркам, от мегаломанията ще да е:-))

 

А EQ-филтара който съм използвал е следния:

 

Hz dB

>31 -48

39 -48

50 -48

62 -40

80 -32

100 -16

125 -3

160 0

.. 0

1.3 0

1.6 -3

2 0

2.5 -5

3.2 -5

4 0

5 +8

6.4 +4

8 +6

10 0

.. 0

 

може би прекалих с орязването на ниските... та вместо -48 дБ и -24 вършат същата работа..

Възможно е обаче еквилайзерите на различните програми да дават леко различни резултати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което сте направили до момента е прекрасно! Хипер много благодаря, на мен ще ми свърши много голяма работа, то си е направо един учебник, не - лабораторно упражнение. :lol: Продължавайте в същия дух. :rolleyes:

 

ПП: Adobe Audition не позлволява орязването на дадена честота под -18db, но предполагам това и без друго е под прага на чуваемостта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хе-хе, стига четки айде...

 

Аз ползвам Cool Edit и там може да оказваш колко да ти е "дълбок" филтъра. Сигурен ли си че и Аудишъна не го може? Там на прозореца на еквилайзера има едно поле в което можеш да укажеш дълбочината...

Е, все пак е вероятно Аудишъна да го няма това...

-18 dB не знам дали ще ти стигнат специално в случай подобе на горния, но винаги можеш да го пуснеш през филтъра още веднъж.

Освен това можеш и да използваш могъщия FFT-филтър, той е многократно по-мощен от графичния еквилайзер, но пък е и доста по-труден за описание тук във форума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно, има си "Range" като слънце, ама кой да гледа.

FFT rulz, с него си махам шума на 50hz и други гадини.

 

Adobe Audition 1.5 = позамазан Cool Edit Pro 2 с леки козметични подобрения и неудачни нововъведения в интерфейса.

А за четките.... :cheers:

Исках да кажа - най накрая някой да си издаде "тайните" и да каже нещо, дето да е полезно и на другите, не само да процежда през зъби Read the Fucking Manual. :read: Благодаря за което. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.