Jump to content
Българският форум за музиканти

Remember


cantrell_1

Recommended Posts

не претендирам за нищо,просто се чуствах зле днес и написах това,английския ми е разговорен,но идеята се хваща...

свързано е с момиче,и други гадости.

 

Remember!?

 

can you remember when i'm here

im not depressin' anymore

feels like pain is gone

don't you think it's gone ?

grass is green,sky is blue

but after that everythin is back

depression and obsessions

but you remember

don't forget this

after this death greets me

and something's change

otherside is like heаven,but it's not

and no one can save me of my choice

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помниш ли когато, аз съм тук..

Не съм в депресия вече,

тревата е зелена, небето е синьо,

но след това всичко е назад...

 

Звучи доста несвързано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е несвързано,тревата не е зелена,ако не си на село (обикновено има слой прах и масло от лайновозите паркирани връз нея),небето не се скива кво е от смог и диоксини ,ако няма вятър..

Момичето требе да го смениш,щото по-чувствителните хора обикновено се връзват на стандартните номера на първата селска кувр@ и се депресират,нормално..

Виж,от гадости като да ти умира в ръцете родител или друг любим човек/куче (не говориме за колянето на свинята по коледа :greenangel: ) спасение няма,нищо, че ще те убеждават "приятели",че требва да си сложиш розови очила и живота е хубав.

Пак почнах с простотиите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради рядкостта на новите постове в тоя раздел очаквах мало и големо едвам да чака и да точи зъбе кой по-напред да се нахвърли върху новопоявилият се.. кхъм, "материал".

 

Ииии какво разочарование - само 2 (ДВЕ) наредби!! :D Come on, можете повече!! :D

 

А аз ся като идиот ше питам - тва ясно с ква "цел" си го написал, ама що го пущаш тука? Какво очакваш от къмюнитито? (прекрасна българска дума, дааам :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме кефи, че e: "свързано с момиче и други гадости." :greenball:

 

Иначе самият текст е на лош английски, което го лишава от особени художествени заслуги.

Това пък не пречи на Skeij да разбере грешно един от правилните редове: "but after that everythin is back" е "после всичко се завръща". Даже момчето е уточнило кое "всичко" - "depression and obsessions".

Не е несвързано писанието, много си е последователно даже. Неяснотата идва от лошия английски и липсата на препинателни знаци.

 

Иначе, пич, съчувствам ти. Всички сме имали подобни периоди. Едиственото, което мога да ти кажа е: this too shall pass.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Баси, няма нито рима нито ритъм. Друг е въпроса, че май съвременната поезия тези основни правила ги е позабравила.

Автори, следвайте основните правила:

 - Изхвърляйте всичко, което ви звучи познато;

 - Търсете римите;

 - Не забравяйте ритъма.

Текста на песента освен, че трябва  лесно да се помни (рима, ритъм) трябва и да е смислен. Всичко това прави писането в мерена реч изключително трудно и сложно. Затова и хубавите поетични текстове са такава рядкост. Да опишеш някакви чувства и душевни състояния (дори и на английски) просто така не е достатъчно, не става за песен. То затова Adele изкърти мифките напоследък, просто няма свестни текстове, за музика да с=не говорим.

А точно сега е момента. Света е гладен за нещо хубаво и смислено, за нещо различно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.