Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели (amps)


bulby

Recommended Posts

Споделям мнението на Synchu. Смятам че човек наистина не трябва да спира да мечтае! Наистина има лампов звук за хиляди долари, но наистина може и да се намери нещо "като за нашите условия в България". Замисляли ли сте се че с българия има много читалища (и не само) в които има стари ЛАМПОВИ Вермони (Глави на които трябва само да смените Жака B) ) с добър реверб!!!!!???!!!! Искате евтин лампов звук ето Ви го B) , аз за чиста (тип Джаз) китара още не мога да намеря по добър звук от на една Вермона в едно читалище където ходих на уроци. Вермоната беше на 101 години, мръсна, неугледна, потънала в прах, но точно тази мизерна Глава + колона вадеше убийствен Лампов звук ... един Бог знае от тоновете прах и мръсотия какво е ставало в нея но факта беше че свири чисто по добре от много "расови" колони за много повече пари (визирам колони от средният клас). Сложи един OD/DIST пред входа и усилете канала и мастер-а на колоната и ще имате един страхотен Дист/овърдраив с всичките хармоници на Ламповата глава! Според мен стига да има желание може да се намери изход от трудната ситуация с цените на днешните лампови усилватели в България с такъв тип решения!

Поздрави!

Марио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ami zaschto ne probvate CRATE Amps www.crateamps.com

Da vi se pribere shapkata ot Tonove ot Sounds.Tova e aparaturata za metalistite

v USA

cenite moze da gi moze da gi vidite pri www.music-filibe.com

S pozdrav

Vanko Filibeto

(PS edin ot tezi koito sazdadoha Heavy rocka v BG-kogato oschte ne bjahte rodeni)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Vanko Filibeto

(PS edin ot tezi koito sazdadoha Heavy rocka v BG-kogato oschte ne bjahte rodeni)"

 

Мухахахахахахахаххах :P

 

Респект към възрастта и опита, обаче такова изявление е повече от комично, обидно и безсмислено особено в тази тема! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Fender Frontman 15G - за моите скромни(за сега :) ) възможности ми върши супер работа!!Като надобрея :violin: и почна да поназнайвам повечко за хубав звук и усилватели ще го сменя!! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свиря със скромния Fender Frontman 15G (15 ватов). За любител + малко отгоре, като мен си е напълно достатъчно и ако трябва да сме напълно честни, никога не съм го надувал докрай, прекалено силно ми е :headbang: . Имам чувството че използвам не повече от 20-30 процента от мощността му, а звукът му е отличен...

Искам и ааааааааааааааааааааааааааааааааззззззззззззззззззззззззззз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с фендер fm 65R и съм много0 доволен. вградените драйвове ако ги буустнеш с нещо стават убиец. иначе ако свириш с външни камйоончета рпез клийн канала ти трябва еквалайзер след камионч1ето щото клийн канала има много високи :headbang:

иначе кубето кърти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Frontman 15G - за моите скромни(за сега :D ) възможности ми върши супер работа!!Като надобрея :violin: и почна да поназнайвам повечко за хубав звук и усилватели ще го сменя!! :D

:headbang::):):D:D:D:D:):):D:D:D

Fender Frontman -Рулира тоя мъник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Frontman 15G - за моите скромни(за сега :D ) възможности ми върши супер работа!!Като надобрея :violin:  и почна да поназнайвам повечко за хубав звук и усилватели ще го сменя!! :D

:):):D:D:D:D:headbang::):):D:D:D

Fender Frontman -Рулира тоя мъник

И аз съм на това мнение!!

Единственото дето малко ме дразни е, че всеки път като седна да свиря нещо и после ми се иска да превключа на друг канал трябва да се разхождам напред-назад до усилвателя!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение!!

Единственото дето малко ме дразни е, че всеки път като седна да свиря нещо и после ми се иска да превключа на друг канал трябва да се разхождам напред-назад до усилвателя!! :D

То да не е с вграден телевизор? B):) Не ве ебавам се... колко горе долу струва тва чудо? 200 кинта ше стигнат ли, щом викаш за начинаещи става. :think:

П.П. Аве някой няма ли да ми препоръча нещо за до 200лв? :D:cheers: Че аз от усливатели много не разбирам. :singer::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото дето малко ме дразни е, че всеки път като седна да свиря нещо и после ми се иска да превключа на друг канал трябва да се разхождам напред-назад до усилвателя!! :greenball:

е няма ли вход за фуутсуич? мойто бебенце има и нямам твоя проблем :lol::lol::):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между впрочем...за лампите и транзисторите имаше запитване за разликата в принципа...лампите са с електронна емисия (поток от електрони) - както е бяснил Слинки, а транзисторите най общо казано са с P/N преход - полупроводникови елементи които провеждат при определени условия -т.е. при лампата силата на сигнала ( който зависи пряко от удара на ръката ) влияе върху силата на емисията ( затова лампите светват рязко при силни удари ) - което влияе върху контрола върху драйва от пръста на ръката - т .е. динамиката на свирене е много по чувствителна, докато звука при транзистора е по стерилен заради P/N прехода, но но това не зна4и 4е транзисторите са за изхвърляне :godbless: - просто някои транзисторни усилватели смазват със метълски звук и много хора ги предпочитат заради стила си, докато с ламповите усилватели може също да се направи убийствен звук, но просто е различно -зависи точно какво търси човек. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.