Jump to content
Българският форум за музиканти

Кое звукозаписно студио да избера?


Recommended Posts

Чух доста добри отзиви за "Графити Студио", някой от вас има ли опит с тях? Кое звукозаписно студио/продуцентска къща бихте ми препоръчали? Искам да запиша няколко демо песни и 1 завършена песен с видеоклип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми помисли колко ти е бюджета, иначе предполагам, че Графити ще си доволен , ако можеш да си го позволиш :)

Успех.

Може да потърсиш и хора от форума, които смесват/мастерират добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам да отидеш в АМГ студио :) за 50 кинта (със твой инструментал) ще ти направят доста добър запис + Микс и всичко е ОК. :) Ако искаш някакви контакти с тях пиши ми на лично ще ти дам координати да се свържеш с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери условията и предложенията на

Zero Project Studio

0878 77 40 94 , Владимир Бочев

бул. „Александър Дондуков” 67

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валяк, като ти чете човек елитарните мнения за студийната техника, излиза, че не признаваш нищо под Щудер и Награ, или като компромис - някой UAD, пък препоръчваш студио с техника, каквато повечето от нас имат вкъщи ! :greenball:

Нищо против конкретното студио - това имат - с това работят, но Валяк - спри се малко ! Като за не-музикант в музикантски форум, за нула време натрупа 2000 поста ! Оценявам факта, че помагаш на хората със съвети и ремонти, добър инженер си- не го оспорвам, ама се изявяваш като крайна инстанция навсякъде !

-----

 

По темата - едно студио има два компонента - 1 - наличната техника, и 2 - хората, които работят там. От тая гледна точка има различно стилово профилиране на студията. Ако човека (хората) в студиото слуша и разбира от метъл, то се предполага, че и съответната му техника е в тая насока, а иразбиранията му за звук - също. Затова е МНОГО важно да се уточни в какъв стил (насока) ще са парчетата, за да се търси съответното студио !

При общи условия аз бих предпочел Графити, първо - защото са с огромен опит в разностилна музика, и второ, защото там има хора, които наистина чуват и разбират от звук !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демиург, Къде видя, че става въпрос за метъл?

Ако имаш нещо против хората, които работят в студиото, бъди конкретен.

Що се отнася до техническата страна на въпроса, няма да навлизам отново в безмислени дискусии.

И още нещо - предложил съм да се провери, без да коментирам нищо конкретно.

ПП. Май нещо лично долавям в коментара ти ;) .

6 години - нула време? Колко имаш по математика?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обяснявам бавно, четете и осмисляйте:

1 - като споменах метъл, имах предвид прост пример за стилово профилирано студио. Примерно ако някой иска да запише поп-парче в Субзиро, ще му е доста трудно да изкара подобен звук от Месата и Пивито там, щото те са специално подбрани за жица, а и на Бебо (тон-режисьора) ще му скъсат нервите, просто защото човека слуша друга музика и има разбиране за друг тип звук. Аналогично да опитам да запиша дет-метъл парче в студио, насочено към поп-музиката.

Дотук - нещо неясно ?

 

2 - Нито познавам хората от посоченото от Валяка студио, нито знам къде се намира, нито ме и интересува. Просто погледнах на сайта им листа с техниката и не видях нищо особено, и нищо особено "студийно". Такива интерфейси, монитори и кубета повечето хора имат вкъщи. Тук също не вярвам да има неясноти.

 

3 - Не казвам, че с такава техника не може да се направи хубав запис, особено ако човека зад пулта си разбира от работата. Дано да са такива, и да правят хубави неща - техника се купува - акъл не идва !

 

4 - Онова горното мнение го написах, подразнен от факта, че Валяка във всяка тема възхвалява хай-енда на технологиите, има си даже и собствена темичка за звукозаписа, дето всичко упоменато е по-по-най... пък изведнъж препоръчва студио с общо-взето посредствена техника. Надявам се, момчетата от въпросното студио да не се впрегнат за тия думи - това е обективна оценка на съвсем среден клас апаратура.

Ето техниката на Графити:

http://www.graffittistudio.com/bg/recording-studio.html - доста нагоре е.

 

5 - И ако говорим за хай-енд студийна техника - ей тва неизвестно за мен студио ми изби зъбите:

http://www.youtube.com/watch?v=P1XLznh-oek

гледайте клипчето и точете лиги - това все едно не е в БГ !

Малоумното в случая е, че не намерих сайта им, а и въпросното клипче ако им е презентацията - баси дивотията !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, сори за офтопика, ама бива ли техника за 100 бона и отгоре, и да ти свиди да я хвърлиш една банкнота да ти снимат добър рекламен клип - пример за български бизнес и предприемачество :)

 

преамп, преамп, преамп, преамп........ лампов и....... нормални :greenball: горд съм, че свиря с ненормална, лампова техника :metalist:

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.