Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Classroom


Sieger

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Вижте какво, махнете си тези глупости от подписите, че е смешно 

И на мен ми изглеждаше странно това :beer:

Аз имам свободно време и мисля сега да направя подробен отговор на "1.китари и общи приказки за тях - що е то гриф, фингърборд, тремоло, адаптери, каква е разликата м/у сингъл и хъмбъкер, ако има някой по-напред с материала от мене може да се спомене и различните дървета, от които е направена китарата как влияят на звука;" като разбирасе няма да го мисля аз а ще синтезирам изписаното до тук във форума и ще го представя по нагледно( ще се опитам де)

 

п.п. след това вий ще изкажете мнение ще поправите каквото трябва и готово.

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Пак обръщате темата на спор. Според мен е най-добре всеки да си дава каквато титла си иска, а пък ако някой напише хубава тема - още по-добре. Едното не изключва другото. А и все пак говорим за въпроси на начинаещи, едва ли на някой от нас ще му е твърде трудно да отговори. Още по- разумно ми се струва, просто да си има една дежурна тема за всякакви питания на начинаещи от типа "ква китара да взема", където да се развива цялото действие и спорове. Никакви лектори, чудесии, и безбройни теми.

 

Според мен е крайно време във форума за китара да се разграничат по някакъв начин въпросите от това, което повече прилича на "статии".

Все пак търсачката е нещо полезно, но не е извинение за безобразния вид на китарния форум.

 

Дано когато стане напълно функционалем сайта muzikant.org, нещата да се пооправят в тази насока, и да има по-целенасочени статии там.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това според мен за сега е една от най-добрите идеи във форума ( които съм чел де ) . Аз съм начинаещ и мога да ви кажа че това е много полезно . Какви са тези глупости като " званни ми по телефона " . Много по-удобно за нас ще е ако си зададем въпростие по ЛС или т.н. , защото малко или много ако питам в някоя тема или наистина ще ми кажат виж Гуугъла , използвай търсачката ( аз търся отговор по дадена тема , а не някаква тема която бегло се доближава до моята ! ) и винаги се спамят опюват и т.н . Много добра тема. Искам да питам за ампове , всичко за тях така че някои , който разбира да ми каже да си поплямпаме :-(

 

 

Добра ТЕМА ! Дано да се реализира и да не се оплюва повече :-(:-(:-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:green: Устройство на китара

17uv4.jpg

А-тяло

Б-гриф

В1-долно мостче

В2-горно мостче

Г-ключове

Д-адаптери

Е-полутонно стъпало(прагче)

Ж-пикгард(предпазител)

З-потенциометри

И-тремело

 

Някои модели вместо обикновено тремело имат по сложно (флойд)

 

floyd1dl.jpg

 

За което е необходимо китарата да има заключване на струните

 

gornozakl7px.jpg

 

Обикновеното тремело(най-често) няма заключване на струните. Неговата хункция е чрез механизъм от пружини, при натискане на ръчката на долу разхлабва струните при което тонът се понижава. При фойда освен това е възможно и повишаване на тона чрез дърпане на ръчката нагоре ( често срещано при Вай )

 

Устройствата, чрез който вашата китара изпраща звъка до усилвателя се наричат адаптери. Те биват единични (сингъл)

adapteri4eo.jpg

или двойни (хъмбъкер)

humb3qj.jpg

 

Единичните адаптери се използват главно за свиренете без ефекти на китарата (дисторжън), тъй като е възможно вкарване на неприятен шум. Докато хъмбъкерите( безшумни ) адаптери (два сингъл свързани заедно) са безшумни, но с малко по-особен звук при чиста китара. Те се използват при свиренето на по тежка музика с дисторжън. Разбирасе звъченето и изпозването на едните или другите адаптери е въпрос на вкус и избор на музиканта.

------

за сега толкова, поправяйте грешките , ако още има ентусиасти да се развива тази идея, ако не ... много здраве на темата

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Темицата е чудесна!!!

Ще бъде от полза определено, ама кой аджеба измисли тая глупост с тва "лектор" и с тези -> lector10vk.gif

:think: :-(

 

и за колегата който е писал над мен да кажа само че ние тия работи мноу добре си ги знаем :-(

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ем то ясно че си ги знаем и не съм написал нищо велико,но нали като се почва нещо трябва да се почне от А, Б (аз пък точно с тях съм почнал :green: ) да се тръгне от най-ниско и да се гради. Аз като влязох във форума един месец не отбирах половината от това, което си говорехте. Ма ме беше срам да питам да не ми се смеете. Та сега по срамежливите новодошли да влизат по-навреме в час с нещата :green:

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, обаче колегата тва дето го е поснал е добре да се сложи като една важна тема и начинаещите да го гледат!! :-( И още няколко такиви гида като се сложат ще стане добре!! Например какво е копчето драйв на кубето ми и за кво е тва гейн, какво е еквалайзер и подобни и тва всичко да се сложи в една важна тема с гидове за начинаещи и така!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не стане каквото стана с идеята да напишем учебник. Гледам още стои pin-ната, а едва ли някой работи по това. Тъпо е всичко да остава само в сферата на добрите намерения и големите планове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ви предлагам да спрете с празните приказки и надписите "секс инструктор" и ако някой е сериозен и иска да пише и д апомага - да ми пише на ЛС. Аз се ангажирам да покажа на всички това, което е написал. Който иска да помага на хората - да помага в съответните теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да запитувам могат ли да се качат разни такива замислено и-буукови същества (примерно тва което Ники фена пусна преди няколко седмици тук (май и преди са го пускали защото го имам от преди тва)) които са преведени от някакъв език... Примерно тва конкретно някъв образ русначин го е драскал и аз понеже няма кво да правя тръгнах да го превеждам ей тъй за кеф :) Еми 140 страници ще ми отнемат малко време, но смятам ще е доста полезна школа" защото има освен доста теория и доста упражнения, пък не пише да е защитена от закона и бла-бла... :rolleyes:

 

Ае обмислете си и ако се навиете ще я пуснем у сайто ;) Инак само тук ще я пусна :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми няма да преведете нещо но за да го пуснем трабява да имаме правата за това. Демек изрично трябва да е записано, че може да се превежда и разпространява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Искам да попитам, дали мога отнякъде да чуя как звучат различните ефекти, дали някой би могъл да ми обясни малко повече за тях?

Редактирано от Godrick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре по някое време може да се заиграя малко и да пусна Chorus, Phaser и Wah-wah. Предполагам, че Echo, Distortion/Overdrive, Reverb знаеш как звучат. Ако не, ще пусна и тях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А дано се получи нещо:D

 

То верно че занаят се краде, ама и малко помощ ако има е още по-добре :D :green:

Редактирано от PRIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.