Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Classroom


Sieger

Recommended Posts

Идеята за тази тема ми хрумна докато преглеждах зачестилите теми от начинаещи бъдещи колеги. Според мен концепцията която ще предложа ще е от голяма полза на раздел "Китара" и форума като цяло. Ето я и нея:

 

В тази тема всеки един китарист който пише в този форум ще може да се запише като "Лектор" /нека го наричаме така като за начало/, списъка ще се ъпдейтва постоянно. Първия желаещ да помага съм аз! Цялостната идея е следната - идва нов жаден за информация потребител, търси каквото му трябва във форума и не го намира или пък просто въпроса му е твърде персонализиран. Пише ЛС на някой от лекторите с въпроса си, лектора отговаря и оттук следват 2 опции:

1. ако темата е разисквана имаме доволен нефлуудещ потребител и една тема за коша по-малко

2. ако темата не е разисквана и въпроса е интересен, той заедно с отговора си бива добавен във специализиран "FAQ".

По този начин ще се създаде общност от потребители който искат да помогнат и няма да съявяват като "дървени философи". Тази форма на обмен на информация до голяма степен и ще ни сплоти като "китарен колектив", всеки ще знае кой за какво да попита и че отговора който ще получи ще му послужи максимално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Аз съм съгласен да помагам на новодошлите с каквото мога. Може и лекторите да се разделят на категорий кой за какво да отговаря. Аз за основни неща ще се справя (обяснения по китарата и други като съвсем за начинаещи) но за техники и други такива има хора с повече опит и биха били по-полезни.

 

Хубава идея :godbless:

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дам идеята с категориите е готина! Дай да чуем още няколко човека какво мислят и ще решим какви ще са основните категории. Подкрепям те защото примерно някой може да се интересува от неща които човека "Х" може да му разясни по-добре...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята бива. Категориите не би трябвало да са много - примерно:

1.китари и общи приказки за тях - що е то гриф, фингърборд, тремоло, адаптери, каква е разликата м/у сингъл и хъмбъкер, ако има някой по-напред с материала от мене може да се спомене и различните дървета, от които е направена китарата как влияят на звука;

2.усилватели - комбо ли? кабинет ли? как така с вграден дисторшън?.. с лампи или с транзиостори или смесено?.. и прочие;

3.ефекти-дефекти - кво е тва уа, пич шифтър, дилей, хорус, дист..

4.техника на звукоизвличане (евентуално): легатота, пикинг, суиип пикинг, дабълхенди, прочие..

 

От повече не виждам смисъл. Аз съм на всяка манджа мерудия и мисля, че мога да се бутам и в четирите категории ама като стане по-сложно става мазало :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз горе долу така си ги представях :godbless:. Сега се замислям, че подобна дейност като таз "лекторската" би била полезна и за бъдещия уеб сайт към форума... В смисъл полезната информация синтезирана тук би могла да се помести и нейде там??? :think:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих се издоброволствал като лектор за нюби въпросите - какво е гриф, има ли китара с над 70 прагчета, за да свиря в 69та позиция, бля бля; както и за въпросите за звукоизвличане - не, че съм такъв спец, ама поне на теория ги знам разните хватки :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, ако и някой друг смята, че може да съм от полза, бих искал и мен да ме включите в списъка с лекторите :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много лектори се събрахте нещо... а като написах темата за китарата ми и всички им било писнало и всякакви начинаещи и тям подобни. Било едно и също ми аре кажете някой друг дали е питал за школи за ел китара а???? Аз пое не намерих с търсачката. НО може би пък аз съм малоумен и нямам капацитет да се сетя как да си извадя ампа от кашона...

ПП:

Иначе идеята е много яка....

Редактирано от Steve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека който се чувства сигурен в знанията си и готов да отговаря на въпроси от всякякъв характер да сложи този userbar в подписа...

 

lector10vk.gif

 

След това ще помоля модераторите да изтрият всички ненужни мнения и оставят само списъка с лекторите.

 

А той е:

 

1. Child^in^Time

2. RockMan

3. Icarus

4. motorbreath

5. Alexi_Laiho

6. dark

7. Sieger

 

Благодаря на всички!

 

едит: забравих да спомена че бих бил полезен на хора с въпроси относно звукоизвличане, екзотични техники, блус импровизации, фразиране, Ibanez RG guitars setup,формиране на приемлив китарен звук и др...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз съм вътре вече (с подписа ) :godbless:

 

И аз да спомена, че мога да помогна за сетъп на китари без флойд :bravo: бас-сетъп , основни неща , тейпинг , други неща :P

Редактирано от RockMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
1.китари и общи приказки за тях - що е то гриф, фингърборд, тремоло, адаптери, каква е разликата м/у сингъл и хъмбъкер

3.ефекти-дефекти - кво е тва уа, пич шифтър, дилей, хорус, дист..

 

Аз предимно по тези работи мога да помогна. Не се чъвствам достатъчно напреднал, за да отговарям по-въпроси свързани с техниките, но ще отговарям на всичко до колкото мога... а и ние като по-запознати с форума винаги може да намерим отговори в старите теми :godbless:

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.