Jump to content
Българският форум за музиканти

Caparison guitars някой случайно да е пипал подобна ...


Acei

Recommended Posts

Здравейте,

 

в заглавието си пише за какво иде реч.

 

Разгледах подробно страницата на китарките и посочените модели много ми харесаха. После разгледах и цените и припаднах направо.

 

Ако някой случайно е пипал подобна китара нека да сподели впечатления ;)

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Виена имаше една Horus M3, ако не се лъжа. Изглеждаше много добре, но прекалената ми любов към странни форми отклони вниманието ми и не я пробвах, малко съжалявам за това си решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще намериш в БГ собственици на такава китара. Мисля, че във форума съм мяркал един от колегите с Caparison. Както си прочел предполагам фирмата е сравнително отскоро в този бизнес. Преди време се бях позаинтересовал и аз понеже един от любимците ми (Michael Romeo, Symphony X) свири с техен сигначър. Всичко изцяло се изработва в Япония и наблюденията са ми, че за разлика от повечето други компании при Caparison няма бюджетни модели. Да, цените им са доста солени. Имайки предвид, че в БГ не съм виждал в който и да е музикален магазин да се продава такава китара (може и да има - просто аз не съм попадал на такава) си мисля, че трудно тук ще намериш мнение на ползвател с опит с марката.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност марката е сравнително известа /бутиков статус/. Малко на изуст - ама ако не се лъжа китарите се правят на ръка, при железен QC. Пускат по около 40-50 годишно.

 

Долу-горе от големите имена (масово производство), май само ESP си позволяват да пускат безбожно скъпи инструменти в серийното си произведоство, правени на ръка и спецялно селектирани продуките (поне уж е така...)

 

И аз за пръв път видях Caparison точно от Ромео, ама май беше някакъв лилав... По едно време имаха някакви китари с 27 позиции. Тоест, само струни 4-5-6 бяха 27, а на 1-2-3 - 24.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такава мисля никога не са имали.

Обаче 27 прага си имат и сега:

http://www.caparisonguitarcompany.com/en/regular-series/horus/item/horus-m3

 

На тази само 5та и 6та са с 26 прага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така предположих, че трудно ще се намери човек пипал такава китара.

 

Kalmar аз точно на този модел попаднах и ми стана интересно за какво иде реч.

 

В последствие видях, че единия китарджия на killswitch engage свири с такива и единия китарджия на Арч еними

 

изглеждат ми арни тия китарки ама вероятно никога нема да имаме възможност да посвириме с такива

 

ай със здраве си останете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съфорумникът Delyan имаше такава китара, беше пуснал дори тема в семпли. Аз не успях да я намеря, но намерих това негово видео:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама вероятно никога нема да имаме възможност да посвириме с такива

 

ай със здраве си останете

Бате нема да се пуашиш,мечтите са за това за да се сбъдват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа с 27-те прага тръгна от тук преди години (80-те): Хеймър Калифорниън

 

o634868458763431250.jpgo634868458815150000.jpg

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха serengeti щом си рекъу нема да се пуашим и уекинко, че се надам

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дизайн, Капаризон-ите удивително приличат на този Хамър :)))

Иначи имам приятел, който е свирил на Капаризон / модела на Еклунд / - като цяло мнението му е положително за тези китари!

Втора ръка вървят около 2000 долара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Открих, че Caparison са правили и по-евтини китари Chatting bird, но са ги спрели след цунамито, което налapетя на Япония. Прави ли са ги по същия маниер и някои от моделите дословно копират ГОЛЕМИЯ брат. Имат разбира се и някои разлики предимно във формите на китарите. За съжаление не ги правят иначе вероятно са били добра идея за такива като мен, които не могат да си позволят истински caparison.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.