Jump to content
Българският форум за музиканти

монитори


peshoy2k

Behringer vs Alesis судийни монитори  

28 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Хелоу:bravo:Имам Берингер-ките и чесно казано съм доволен.

По-принцип тия колони наистина имат по hi-fi звучене и точно за това ги препоръчват на хора начинаещи в смесване, мастеринг и т.н.Някои ще кажат, че това е грешно начало и ушите ти свикват неправилно.Ами тези колони не са като панасоник или самсунг и определено на тях може да чуеш това, което искаш:( Отзад имат регулиране на баса взависимост от помещението и може да се избегне този бас бууст като на hi-fi -тата...

Не искам да ги сравнявам с никои други колони само ще кажа че ако някои си вземе като първи колони за смесване Alesis,Genelec, Mackie и т.н. ще му трябва доста време да свиква и да разбере какво чува всъщност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и аз да кажа мнение:

берингер thruth ( активни) са идеалните колони за мене преди година бяха около 1000лв. сега са ги посмалили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад имат регулиране на баса взависимост от помещението и може да се избегне този бас бууст като на hi-fi -тата...

 

В същност това се отнася само ако мониторите ти са близко до стената в случай че си в ограничено пространство и не решава проблема с лоу енд ноудовете на спейса. Плус 2,3,4 дицибела не е толкова стряскащо колкото -25,30 по целия лоу енд, а?

 

empty.gif

Редактирано от scav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кво сте слушали

но на моите 2030А

Няма никъв басс БУУСТ !!!!!! като при хи фи пак много сте чели

 

свирят си доста флат

 

спрямо ямаха нс 10 които имах преди тва

 

 

можеби про много старите 2031 е било така говоря за първите модели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Scav, извинявай, ама говориш ли български? Иначе всеки "спейс" има проблеми в "лоу енд"-а и според мен е по-добре да имаш възможност за корекция (макар и малка), отколкото да нямаш. А такива драстични пикове като графиката, която си показал се решават обикновено с третиране на помещението.

 

За мен Behringer-а не свири "флат" , но аз не съм критерий, освен това много ме дразни това че тия крадат чужди идеи на поразия. Надали имат и един продукт който да не е краден и поевтинен вариант на нещо, което друга фирма продава добре.

Наистина по - важното е какво смята човека, който ще ги ползва. Това, че Налбантов работят добре е супер. Важна е само музиката която правим, другото е bullshit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен също така пийкове от сорта са често срещани в домашни студиа... Ти какво имаш в предвид като казваш възможност за корекциа?? Нещо се пообърках тук :) Но напълно споделям мнението ти за Behringer , но и наистина всеки работи с това което му е удобно и има възможност. Аз все още не съм видиал стая която се използва за музика на която не и триабва третиране ....в зависимост от преназначението :) ....

 

П.С. аз не разбрах какво не каза scav на български?!?!? Уж на това ми приличаше ама ...... what do I know, right?!?! :killyou:

 

Но определено си прав :

Важна е само музиката която правим, другото е bullshit.
Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, почти всяко помещение се нуждае от някакво акустично третиране. Беринджър имат еквилайзер за ниски и високи, плюс т. нар. low cut филтър. Това е за модела който аз съм виждал, не знам дали всичките им монитори са с тези опции. Този монитор конкретно беше "краден" от някакъв Genelec (това мнение беше изказано от далеч по-компетентни хора от мен), даже модела се казва по подобен начин.

 

За българския език погледни думите в кавички от предишното ми мнение.

 

 

Вопъл към модераторите: Маже ли да се направи нещо, така че да можем да си редактираме мненията по дълго време. Все пак, тука има и басисти ( :) four brain cells - one for each string, аз за т'ва вече свиря и на петструнен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускал съм вече и на др форум, но да видя и тука какво ще препоръчат разбирачите. в момента съм пред дилема дали да са беринджер трут или алесис монитор 1 пасивни плюс стъпало от 75 вата пак на алесис. в другия форум ми казаха че под 2000 лева няма нещо добро ама тва са ми много парици. за беринджъра са ми казвали / все пак субективно мнение/ че са по- хайфистки от алесиса

Щом трябва да избирам между тези две марки изборът ми се нарича Behringer :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Truth на Behringer - толкова прекрасни неща са изписани за тях, акогато човек ги чуе, затвърждава едно позитивно впечатление.

 

Пък и, честно казано, за мониторите на Alesis само съм чел, без да чуя...Така че май говоря без особено много смисъл. Съжалявам, ако съм засегнал някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Truth на Behringer - толкова прекрасни неща са изписани за тях, акогато човек ги чуе, затвърждава едно позитивно впечатление.

амиииии..... хм :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускал съм вече и на др форум, но да видя и тука какво ще препоръчат разбирачите. в момента съм пред дилема дали да са беринджер трут или алесис монитор 1 пасивни плюс стъпало от 75 вата пак на алесис. в другия форум ми казаха че под 2000 лева няма нещо добро ама тва са ми много парици. за беринджъра са ми казвали / все пак субективно мнение/ че са по- хайфистки от алесиса

Щом трябва да избирам между тези две марки изборът ми се нарича Behringer :)

;);):happy: :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Scav, извинявай, ама говориш ли български? Иначе всеки "спейс" има проблеми в "лоу енд"-а и според мен е по-добре да имаш възможност за корекция (макар и малка), отколкото да нямаш. А такива драстични пикове като графиката, която си показал се решават обикновено с третиране на помещението.

 

разбойник: старая се, но нима не ме разбра? не говоря за "такива драстични пикове" а за нещо напълно противоположно. възможноста ти за корекция не помага, дори и малко. не и в този случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом трябва да избирам между тези две марки изборът ми се нарича Behringer ;)

 

:D Е бива ли, бре, Иване, глей ся на Димитър къв кеф му напраи, мед чак му капи от сърцето :D :wall:

 

Само от тебе не съм очаквал таквоз нещо да кажеш, да знайш :D

Тц, тц..

;)

 

 

 

 

:D:D;)

мЪйтап бре..

тарикати

 

:lol:;):D

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.