Jump to content
Българският форум за музиканти

монитори


peshoy2k

Behringer vs Alesis судийни монитори  

28 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

мдааааааа това е много ценно сънчо благодаря ти

Велсоте.

Ако държиш да почетеш още по теорията (което не е задължително, 'щото теорията- теория, ама ушите са си уши) - пробвай все пак www.studio-central.com (english sorry.) там има интересни теми по разни въпроси, а във форума има специално отделена част за студийни монитори. Пръчката е че се споменават огромно количество марки, които са се в ниския, среден да кажем клас, които обаче у нас не могат да се намерят, а пък като реклама звучат добре.

Все пак каквото и да ти хрумне като добра идея за монитори първо - чуй чуй чуй ги! ...и не ни вярвай чак толкоз... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

абе тва е че два пъти през живота си съм чувал монитор и мн така на сляпо ще е еееееееех. виж за hi-fi ясно ама туй нящо :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де а пасивни или активни

ето ще си отговоря сам:

Active monitors have have a power amp built right into them. Usually, these are mounted on the back. "Regular speakers" which are also called passive monitors, require an amplifier to drive them. The idea behind active monitors is to match them to an amp which is ideal to drive them. This takes some of the guesswork out of buying a monitoring system. Also, since active monitors are connected directly to your mixing board or audio interface, they eliminate speaker wires and hence another source of potential trouble.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни черни yamahа колонки,които ги има във всяко едно студио.до преди 1 година можеха да се намерят за 1000 лв чифта,но сега много ме съмнява да струват толкова,защото вече не се произвеждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де а пасивни или активни

ето ще си отговоря сам:

Active monitors have have a power amp built right into them. Usually, these are mounted on the back. "Regular speakers" which are also called passive monitors, require an amplifier to drive them. The idea behind active monitors is to match them to an amp which is ideal to drive them. This takes some of the guesswork out of buying a monitoring system. Also, since active monitors are connected directly to your mixing board or audio interface, they eliminate speaker wires and hence another source of potential trouble.

е те т'ва вече е проблем...:bravo:

И аз чат пат си говоря сам, ама като почнеш и да си отговаряш :think: :think: нещата придобиват измеренения описани в дебелите книги по медицина в раздела Психо-....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни черни yamahа колонки,които ги има във всяко едно студио.до преди 1 година можеха да се намерят за 1000 лв чифта,но сега много ме съмнява да струват толкова,защото вече не се произвеждат.

Имах ги аз тез чернтие с белите говорителчета:bravo:

 

Те не са за всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де а пасивни или активни

ето ще си отговоря сам:

Active monitors have have a power amp built right into them. Usually, these are mounted on the back. "Regular speakers" which are also called passive monitors, require an amplifier to drive them. The idea behind active monitors is to match them to an amp which is ideal to drive them. This takes some of the guesswork out of buying a monitoring system. Also, since active monitors are connected directly to your mixing board or audio interface, they eliminate speaker wires and hence another source of potential trouble.

е те т'ва вече е проблем...:)

И аз чат пат си говоря сам, ама като почнеш и да си отговаряш :think: :think: нещата придобиват измеренения описани в дебелите книги по медицина в раздела Психо-<whatever>....:)

емииииииии :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активни винаги е по-добре. Пасивния кросоувър се прави линеен много по-трудно спрямо активния, т.е. фирма, която знае какво прави ще може да предложи по-линеен акт. монитор в нисък-среден ценови клас . филтрите обикновено са основната причина за "оцветяването" на звука. Отделно и това което ти казваш за кабелите и пасването на усилв. към говорителите.

 

Казваш че имаш опит с HiFi - това е добро начало. Отиди, чуй, ако трябва запиши си впечатления , след 2-3 дни повтори. Така за три-четири слушания картинката ще ти стане ясна. Аз обичам да пробвам с китарки (напр. Пако Де Лусия), биг бенд (колкото по-истеричен, толкова по-добре :green: ) и парчета със семпъл акомпанимент и глас (имам едно любимо - контрабас и женски вокал).

каквото и да вземеш няма да е грешка - важното е да си убеден че изборът ти е правилен. Няма идеален монитор, ако имаше всички щяха да звучат еднакво. Ама не! :bravo: Важното е да му знаеш кусурите - какво "крие" от теб и какво преекспонира и да свикнеш да работиш с него.

 

Това, че в помещението ти няма успоредни стени е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и парчета със семпъл акомпанимент и глас (имам едно любимо - контрабас и женски вокал).

Norah Jones става за целта например ....:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми щом така мислиш.... :) ако на тях се научиш да правиш звук......

И тва сме го чели ;)

да бе да:)между другото някои ако продава такива колонки да пише в "Купувам-продавам".По-добре да се свърже с мен с лично съобщение :bravo: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми щом така мислиш.... :P ако на тях се научиш да правиш звук......

И тва сме го чели :)

да бе да:)между другото някои ако продава такива колонки да пише в "Купувам-продавам".По-добре да се свърже с мен с лично съобщение ;) .

късно се сети

продадох ги за 600 преди нова година :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди сам в Динакорд и ги помоли да ти пуснат Алесис и Берингер. Сам ще си прецениш. Вярно че Берингера е по ефтин вариант, но според мен Алесис МК2 със свестен усилвател са доста по добри. (сам си направи сметката - Берингер имат пасивен вариант на тия монитори който е по-ефтин от Алесиса, значи...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.