Jump to content
Българският форум за музиканти

монитори


peshoy2k

Behringer vs Alesis судийни монитори  

28 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

пускал съм вече и на др форум, но да видя и тука какво ще препоръчат разбирачите. в момента съм пред дилема дали да са беринджер трут или алесис монитор 1 пасивни плюс стъпало от 75 вата пак на алесис. в другия форум ми казаха че под 2000 лева няма нещо добро ама тва са ми много парици. за беринджъра са ми казвали / все пак субективно мнение/ че са по- хайфистки от алесиса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

плоско казваш :think: а то не е ли това идеята или просто бас говорителя е "пърдял". в смисъл плоско като flat ли имаш предвид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще се юрне сума ти народ да плюе Алесиса :)

Че им бил дървен звука :happy:

Знаем, знаем ;)

Като им свикнеш веднъж, си вършат идеална работа

Аз съм с mk2 Active и съм доволен, все пак за тез пари (около 800 лв май бяха), по -добро - малко трудно .

А доверие на Беринджър нещо `ич нямам.. :bravo:

 

То помещение да имаш също е важно, че иначе - кел файда, ако ше и Genelec да земеш..

 

:)

 

 

:hello:

Редактирано от Боян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wharfedale Diamond Pro 8.2a (активни www.wharfedale.com, ревюта разни в www.studio-central.com, че не са много "масова" марка) виж, иди и чуй в Топ Аудио Видео намира се на улица "Юрий Венелин" срещу Седмо училище. На мен персонално ми харесват значително повече от изброените от теб. Тъй като аз си взех 8.2-то, може да са останали само 8.1, ако са имали само един чифт 8.2 ама разпитай.

 

(@разбойник :happy:, че ме светна къде може да се намери Wharfedale в БГ :bravo: ).

 

Иначе за около 1200-1300 може да провериш Tapco S8 (дъщерна компания на Mackie - www.tapcogear.com) в Промюзик на "Поп Богомил 16". Не са лоши, малко баса им е ала хай-фай издут и украсен. На мен са ми малко доста големи за помещението с което разполагам (пък и леко скъпишки ;) ). До края на януари вероятно ще имат и Tapco S5, които са по малките (с 5.25" ууфер) и са около 800 кинта двата. Представителите на Маки и Тапко за БГ са пловдивска фирма http://www.bozovmusic.com/, може да звъннеш и там.

 

Последния вариант е М-Аудио, LX4 2.1 (с 4" ууфер, и суб има комплекта), BX5 (които попадат в този ценови диапазон), и ефентуално BX8 - за тях не съм ги чувал лично (не че съм и такъв капацитет де ;) ), но се чуват различни противоречиви мнения, така че най-добре звънни в Алмар (www.almar.bg) и питай кво имат налично, за да го чуеш.

 

Налбантов има Behringer 2030A (активни, по-малките и по-добрите от 2031;) ) така че питай него (респ. слушай резултатите) ;):)

А на Dynaudio BM6A-то в Динакорд ми останаха "ушите" там ;) само дето са 3400 двата....:)

 

п.с. а помещението си е помещение - туй то! и требва и в тази насока да се помисли и да се съобразят нещата с мониторите, които ше вземеш, както вероятно знаеш;)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдааааа ми Сашо ми предлага бх 5 на м-аудио ама нали знаеш всеки квото продава. Адриан Георгиев ако го знаете пък ми предлага алесиса ама пък той е към динакорд :happy: . най-лошото е че това ще са ми първите монитори и не разбирам мн мн те тва е. иначе помещението ми не е облицовано, но има мн нестандартна форма и единствените срещуположни стени на тавана и пода които са на 3 метра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ето Ви едно практическо въпросче - какво очаквате да чуете на един хубав монитор и как разбирате, че това, което чувате е това, което е записано и не украсено и оцветено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не се чуди!

А за тези дето говорят за Берингър

май много са чели вместо да са работили и слушали:happy:

 

Нищо лично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми .... с уши ... :happy: хееххехе.... не се засягай - днеска ми върви много на такива отговори, а сега сериозно:

- основната идея в цялата работа е не да ти звучат добре, а да се "транслират" добре на други системи, като почнеш от слушалки и стигнеш до плеъра в колата, хай-фай уредби, фамилното радио от 65-та и т.н. :bravo: аз специално използвах два похвата, като основния е взимаш неколко диска от музиката, която ти харесваш и/или ти правиш (така е най-добре!) и си я слушал 1298749824 пъти на секви уредби, слушалки, колони и т.н., знаеш "кое къде е" и как звучи. Добре е да има парчета с акустични инструменти и да със голяма динамика (например класически китари, пиано, вибрафони ако щеш), и такива с динамика в средните, високите-средни, обикновено където се кросоверите, защото в тези области чат-пат ако не сметнати добре се получават пикове/падове на определени честоти чисто от комбинацията на самите говорители/кросовера. Добър вариант е, ако можеш и дискове с филмови ефекти - взривове, шумове (вятър, вода, влакови свирки), резки шумове ( трескания на врати, щракания с пръсти ;)) - тези освен че покриват много широк честотен спектър, позволяват да се оцени и динамиката на говорителите (т.е. дали реагират бързо грубо казано ;) ), което ако е обратното, би могло да се отрази в компресия на определени честоти и т.н.

Важен елемент е да познаваш това което слушаш, вкл. и да имаш твои парчета, на които най-добре ще си познаваш стерео картината - т.е. кое къде е разположено в микса.

 

Т'ва вероятно е една малка част от процеса, в който не съм кой знае какъв специалист все пак...но се надявам да ти помогне ;)

 

Останалите - айде пишете бе....:) ЕДИТ: айде нема да ви пиша кои сте - вие си се знаете, пък...

 

п.с. лично аз Берингерите не ги харесвам и Алесисите също, но това е лично мнение - пък и не е важно аз да ги харесвам :) Въпрос на фкус, както се казва...

Още повече, че след известно време (т.е. по-продължителна работа) човек се научава да компенсира "недостатъците", или по-скоро "екстрите" на мониторите.

ппс. Добре е помещението да се третира все пак...иначе файдата от мониторите няма да е много голяма.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай гуруто - то знае  :bravo:  :)  :)

:happy:

Оле не с такъв тон Боянчо!

Не се е..ай :stop:

 

Ясно е ..просто човека няма пари

Знаем ние че има монитори струващи колкото едностаен в София

 

 

п.с

Пази се да не подминеш 1000 пост ;)

Тогава да хвръкнат камъните по твоята кафа :killyou:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. лично аз Берингерите не ги харесвам и Алесисите също, но това е лично мнение - пък и не е важно аз да ги харесвам :) Въпрос на фкус, както се казва...

Още повече, че след известно време (т.е. по-продължителна работа) човек се научава да компенсира "недостатъците", или по-скоро "екстрите" на мониторите.

ппс. Добре е помещението да се третира все пак...иначе файдата от мониторите няма да е много голяма.

:read: :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFF//

 

Майтап, бе, Димитърчо :P

Нещо `ич не носиш май :)

Гуру си, кво толкоз.не бъди чак толкоз скромен ;)

:bravo:;)

 

OFF//

:)

Редактирано от Боян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.