Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
kirilsat

Крадеш, изрязваш и лупваш...

Recommended Posts

Днес си гепих част от някакво тракче.... Завъртях го няколко пъти и си начесах крастата!!! :virtuoz:

Като нямаш такива подложки, ставаш престъпник и сега сигурно, ще ми ровят из хладилника ?! :secret:

• Like 5

Хубавичко се е получило, ама тази сила не я можем :) само ще слушаме.

• Like 1

малко нескромно:

За това ги пускам тези темички.... Най-много Tozi, да се окачи, но нека младите да знаят, че им е дадено по рождение и нека уважават нашия - своя фолклор!!! :hooray:

Останалото зависи само от тях.... :thumbs_up:

Въобще не бях забелязал темата. Може би заради заглавието - не обичам плагиатстването и копирането!

Кире много свежа ръченичка си свирнал. Както се казва в култовия филм "Оркестър без име": Добре, но може и по-добре!

Малко повечко орнаменти може да се сложат.

@ synchu

Не е нужно нещо което прилича на народна музика непременно да се свири като такава. В крайна сметка това е просто една осемтактова акордова прогресия (D/%/%/%/Dm/%/E7/A7) върху която може да се изсвири всичко което свирим в блус,рок, джаз и т.н. контекст. - пентатоники, гами, интервали, тризвучия,четиризвучия и т.н.

Ето така например:

http://soundcloud.com/tozi-3/ru41

• Like 3

^това мисля, че ми е ясно, но идеята е друга нали така ;)

А на мен така ми харесва също (много), но kirilsat си държи на ръченицата ми изглежда на мен и затова не се меся :)

Благодарности към рецензията! В общи линии съм на ясно, но си е друго да го чуеш от такъв музикант.... :godbless: Tozi, много хубаво ти се е получило или иначе казано "джаз и още нещо...."! :wallbash:

Synchu, приятелю, много си падам по смесването на стилове и винаги в джема го правя. Така че, ще ми е много интересно да чуя варианти, с дистър или фламенко китара.... :virtuoz:

Това е джема! Свобода на мисълта и моментни прищявки! :greenball:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Vasil Belezhkov
      https://www.youtube.com/playlist?list=PL6UJ7eDBcXcANGBteDQjTEVDDD8mOi3qc
      Сюита "Родни пътеки" за кавал и симфоничен оркестър е един своеобразен музикален разказ за пътуването на млад тракийски кавалджия из различни фолклорни области на България. Солистът Кирил Бележков тази година (2018) защити успешно своята докторска дисертация в област "Музикология", а съществена част от нея бяха именно пътуванията му до старите майстори-свирачи от различни краища на страната ни и изследването на характерните за тях орнаменти и похвати на свирене. И тъй като един докторски научен труд не е нещо, което всеки би прочел, композиторът Васил Бележков разказва тази приказка за пътуванията на своя брат чрез езика на симфоничната музика. Сюитата е от 7 части и в някои от тях ще откриете стари народни обичаи, свързани тясно с инструмента кавал, които са изключително редки в днешно време и почти са изчезнали. Написана е за около 8 дни в края на месец юли 2018 г. и с нея авторът се класира за финала на 18-ти "Международен конкурс за композиране на симфонично произведение в 7/8", създаден и организиран от д-р Георги Лазаров и неговата фондация "Св. Георги".
    • By Vasil Belezhkov
      Приятели и колеги,
      Заповядайте след месец да чуете новото ми симфонично произведение (и да гласувате за него след концерта, ако Ви е харесало):

14-ти Международен конкурс за композиране на симфонично произведение в 7/8

Финалисти (по азбучен ред):

АНТОН КУЗНЕЦОВ
      ВАСИЛ БЕЛЕЖКОВ
      КАЗУНОРИ МАРУЯМА
      РАДИ РАДЕВ

Излъчването на победителя и подгласниците ще се осъществи чрез гласуване на
      публиката след концерта.

2 ноември 2014 г. (неделя)
      17:00 ч.
      зала "България"

П.П. Ако някой не е слушал творбите, с които спечелих награди на 11-тото и 12-тото издание на същия конкурс, може да го направи ето тук:
      Сюита "Златопръстият" за кавал и симфоничен оркестър
      https://www.youtube.com/playlist?list=PL10338C6157E19A52

"Боса копа" за саксофонен квартет и симфоничен оркестър
      https://www.youtube.com/watch?v=kOFBZ0Ws8Ek

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.