Jump to content
Българският форум за музиканти

Крадеш, изрязваш и лупваш...


kirilsat

Recommended Posts

Днес си гепих част от някакво тракче.... Завъртях го няколко пъти и си начесах крастата!!! :virtuoz:

Като нямаш такива подложки, ставаш престъпник и сега сигурно, ще ми ровят из хладилника ?! :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко нескромно:

За това ги пускам тези темички.... Най-много Tozi, да се окачи, но нека младите да знаят, че им е дадено по рождение и нека уважават нашия - своя фолклор!!! :hooray:

Останалото зависи само от тях.... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Въобще не бях забелязал темата. Може би заради заглавието - не обичам плагиатстването и копирането!

 

Кире много свежа ръченичка си свирнал. Както се казва в култовия филм "Оркестър без име": Добре, но може и по-добре!

Малко повечко орнаменти може да се сложат.

 

@ synchu

 

Не е нужно нещо което прилича на народна музика непременно да се свири като такава. В крайна сметка това е просто една осемтактова акордова прогресия (D/%/%/%/Dm/%/E7/A7) върху която може да се изсвири всичко което свирим в блус,рок, джаз и т.н. контекст. - пентатоники, гами, интервали, тризвучия,четиризвучия и т.н.

 

Ето така например:

 

http://soundcloud.com/tozi-3/ru41

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^това мисля, че ми е ясно, но идеята е друга нали така ;)

 

А на мен така ми харесва също (много), но kirilsat си държи на ръченицата ми изглежда на мен и затова не се меся :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности към рецензията! В общи линии съм на ясно, но си е друго да го чуеш от такъв музикант.... :godbless: Tozi, много хубаво ти се е получило или иначе казано "джаз и още нещо...."! :wallbash:

Synchu, приятелю, много си падам по смесването на стилове и винаги в джема го правя. Така че, ще ми е много интересно да чуя варианти, с дистър или фламенко китара.... :virtuoz:

Това е джема! Свобода на мисълта и моментни прищявки! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.