Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

На мен ми прави впечатление ,че потенциометрите за тон и бридж адаптер не са свързани

към маса(говоря за корпусите им).Сега се сетих и за едно видео в тубата:

http://www.youtube.com/watch?v=wpZb60UUG4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблемът е оконччателно решен. Два нови пота и за всеки случай , нови мостове за масите. Всичко се върза по оригиналната схема и заработи , както си трябва. За хора с подобен проблем - първото което трябва да смените е жицата от буксата към тон пота, според мен от нея се губеше някаква маса, но не мога да го докажа.

 

Отделно от това си позволих да си направя treble bleed mod на нек адаптера, който също се получи много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Анализът на описаното води до някои умозаключения.

Щом прослушването се намалява или изчезва, когато се затвори регулатора на тона, явно става въпрос за капацитивно прехвърляне на високи (относително) честоти. Така е, защото действието на тонконтрола е само в областта на високите честоти.

Може да е прехвърляне от паралелно разположени кабели, лош превключвател и други подобни. Още нещо възможно е , ако е пръскано със спрей за контакти. Имал съм случаи, когато течността се просмуква в изолационните части и повишава ликажа ( Leakage (electronics) ) . В тези случаи единствения начин е смяна на елемента попил сместа.

При обясненото действие на ключа, не е вероятно остатъчното съпротивление на потенциометрите да има значение. Защото ключът трябва да прекъсва връзката към неизползвания адаптер. Освен, ако не го прави.

 

И на мен от самото начало на поста ми мирише на проблем в превключвателя.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.