Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple MacBook A1181


sardaesox

Recommended Posts

Пичове, попадна ми пред очите тази http://shop.itr.bg/p...cBook-A1181.htm машинка, втора употреба с гаранция от ITR, но колкото и да търсих и питах не можах да разбера чипсета на firewire-то какъв е.Пише че е firewire 400,но повече не можах да намеря.Според работещите с мак, това добре ли е за домашни аудиопродукцийки в сравнение с windows7x64, също на лаптоп,но ACER- моя настоящия.Както и какви DAW-ове припкат най-добре на мак, става ли с рипър и т.н, и струва ли си да се минава на мак, ако разликата е пренебрежимо малка?

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е жълто РС, всичко върви изрядно! Според мен си струва отсекъде - откакто пипнах преди 6 г. Mac вече ми е мъка дори само да ги гледам тия другите... :)

 

Най-добре да ползваш Logic Pro или Pro Tools, но има и Reaper, ако толкова държиш на него. Само дето е като Пейнт пред Фотошоп спрямо другите два... ;)

 

П.П. Това са пълните спецификации на модела: Линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, винаги трябва да се появи някой върл Mac фен, пропагандист, който да развали нещата :P

 

Вземи кажи какви са ти параметрите на сегашния лаптоп, че по-лесно да се прецени дали си заслужава да го сменяш с това. Също е важно да споменеш до колко си свикнал с Windows, кефи ли те като цяло, някакви проблеми ли имаш, че искаш да сменяш OS-a.

За подобни пари, мисля че можеш да си вземеш нов Win лаптоп, с по-дълга гаранция и с доста по-добри параметри.

Като цяло, моят съвет е да не се връзваш на цялата тази пропаганда с Mac-овете за аудио продукция в интернет (нищо лично Baby Thomas, всеки с мнението си :P). Всеки занимавал се достатъчно дълго в сферата ще ти каже, че няма никакво значение с каква операционна система си, важното е да ти е удобно. Има достатъчно голям брой примери, както на големи инженери ползващи Windows, така и на такива ползващи Mac.

Аз лично карам с Cubase и Windows, вече 3-4 години и съм нямал никакви проблеми. Не се е случвало да ми crash-ва сесия или нещо да забива и т.н. (впрочем скоро ми се случи за първи път да ми crash-не сесия, но това беше поради криво инсталиран plugin).

 

П.П. Не мисля че Reaper е чак толкова зле спрямо Pro Tools и Logic.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настоящия ми лаптоп е ACER 5620-core2duo 2ghz ,4gb ram, 64 bit OS. Нямам оплаквания, със Konnekt 6 съм.Но, както съм споменавал в други теми, firewire неумолимо залязва( има го само в скъпите конфигурации) и това ще се ускори ако USB 3.0 се окаже успешен порт откъм аудио изисквания. Ии тъй като Мак-чето скивах, че е с firewire ,а и освен това казват, че ядрото на ОС-а му е с нулева латенция, доста му се надървих.Единственото ми притеснение е , ще работи ли firewire-а ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сигурно ще мога да го пробвам, но е свързано с редица условности, за това питах тук, ако има някой опит с това моделче..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за макбука... Параметрите са му горе долу еднакви с ацера ти, но има само 2 Гб рам. Това може да е проблем за DAW.

 

От тук нататък трябва да си прецениш дали ти се занимава да се учиш на нова ОС и нова програма за работа. Аз ползвам МАК и ЛОДЖИК и съм предоволен. Научих я за една седмица! И не съм постигал толкова добри резултати с никой друг DAW. Ако решиш да минеш към "нашата" гилдия няма да сгрешиш.

 

После: Не съм гледал скоро време, но мисля че за осемстин лева мож си вземе някакъв що годе хубав лаптоп и то 15 инча, на който, ако искаш да пробваш МАК, да му инсталираш един и да тестваш. Новата версия 10.8 е много евтина 19.99usd вместо 200usd за БОЗА 7 ULTIMATE! Ако не те кефи теглиш от познатите сайтове Бозицата и дерзаеш, нали?

 

 

Защо уиндоус Юзърите мразят думата МАК и като се спомене се започва едно безкрайно хранене и обвиняване в пропаганда????????????????????? Човекът сам е дал линк с макбук, баси!!!

Ае леко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал чак пък да я мразят. Ако трябва да говоря за себе си, конкретно към Mac OS, нищо против нямам, доста кадърна операционна система си е. Може би малко се дразня на цялата идея на Apple, че всичко трябва да е възможно най-просто, за да е лесно за потребителите. То хубаво, ама в много случаи това води до гадни ограничения. Също им се дразня на високите цени спрямо конкуренцията, които не са достатъчно оправдани според мен. А и това, че яко бягат от open source идеята и имат сумати ограничения покрай това, за всяко дребно нещо трябва да си платиш и т.н. (ок де, може малко крайно да говоря в случая, don't blame me :greenangel: ). A, щях да пропусна историята, че ако искаш да ползваш Mac OS, трябва ти Apple hardware, нещо, което до колкото знам, чак последните години почна да се променя лека полека.

А относно пропагандата, то си е така според мен. В повечето случаи, в които става дума за Mac в интернет, забелязвам солидна доза пропаганда. В това прибавям и безбройното количество глупави реклами от Apple (не че и за Windows няма де...).

А за Logic където разправяш, нещо не ми се връзват нещата. Хем разправят хората, че е един от най-мощните DAW софтуери, хем е толкова прост, че се учи за една седмица.

Ама пак навлизаме в off topic. Хайде, без лоши чувства ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук идва погрешното, може би, мислене... В случая с ЛОДЖИК... не е "просто", а много интуитивно, поне за мен. Целият УИ ми допадна много повече и задачата да разбера кое как да направя по МИДИ и АУДИО обработката се оказа много лесна (за мен пак повтарям). Същото е и за работа с МАК, според мен. Примерно жена ми, която ми извади душицата, без да и правя пропаганда, да и направя МАК, си цъка без страх и за два дни се ориентира във всичко, което й е нужно и е безкрайно щастлива и спокойна вече - ФАКТ!

Когато използвах УИН и аз нямах никакви проблеми, защото веднъж в седмицата се грижех да предодвратя евентуалните проблеми, което ми губи от креативното време. Ся от 6 години не съм се занимавал с такива неща. Това е в моя конкретен случай. От моя опит смятам МАК за по-добре функзионираща система лично за мен, а покрай мен се убедиха в това доста мои приятели...

 

Сори за оффчето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма МАС, няма Windows. В момента има значение кой DAW как е написан за сответната ОС. Pro Tools врви по-добре на МАС, Cubase се држи по-добре на Windows. Това те интересува.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде по темата. Нека авторът да погледне този линк http://laptop.bg/laptops-hp-630-hp_630_B7B29EA

 

Със сигурност по мощен от стария ти и от макбука, който си дал за пример. Кеф ти УИН кеф ти МАК мож да инсталираш. А за 50 кинта от горе слагаш 8ГБ и забравяш... Няма Firewire, но не разбрах картата ти каква е... та така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С леката забележка, че дори потребителят да има времето, уменията и нервите да си сложи успешно MacOS, все пак не е същото. Имал съм и двете и просто си е така. :)

 

Mairomaster, имаш правото да си недоволен от някои неща, аз пък съм доволен от 99% от нещата и в това няма нищо лошо - всеки е различен. Факт е обаче, че Apple предлагат идеално подбран, събран, изработен и софтуерно обезпечен комплект (хардуер и софтуер), резултатите от което са невероятно добри и това се отплаща с по-малко нерви, по-малко загубено време и като цяло по-приятна работа с продукта, който е с определено предназначение и точно него си го върши идеално. И всъщност повечето "лоши" неща за Apple са всъщност митове и легенди, а пък за сметка на това добрите не се събират в колонката Pros... ;)

 

П.П. И да не се обиждаме, ние с Apple-ите не сме фенове, ние сме сектанти! :thx:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде по темата. Нека авторът да погледне този линк http://laptop.bg/lap...-hp_630_B7B29EA

 

Със сигурност по мощен от стария ти и от макбука, който си дал за пример. Кеф ти УИН кеф ти МАК мож да инсталираш. А за 50 кинта от горе слагаш 8ГБ и забравяш... Няма Firewire, но не разбрах картата ти каква е... та така

Той човека си е написал

със Konnekt 6 съм
, пък конекта е на Огнена Жица, та въпросния лаптоп няма да му свърши работа, освен ако не смени картата...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.