Jump to content
Българският форум за музиканти

прецижън или джаз


assoass

какъв го предпочитате  

43 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

:green:

 

Аз имам 3 баса с адаптери формат Jazz Bass, което, надявам се, ми дава право да гласувам? Иначе ако броим само хората с истински Фендери в анкетата ще участват не повече от 5 човека :P

За Precision-а - ако всичко върви по план скоро ще се обзаведа с един. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Скуайър джаз съм и го взех, защото е с по-тесен гриф, демек ми е по-лесно отколкото с пресижънски. Формата на тялото също повече ме кефи. А старата ми "креморфейка"(или там каквото е), напомня повече на джаз по тези белези, та и моментът с навика се появи, когато се кумех каква нова свирка да си взема :(

Редактирано от Wicked
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм от други музиканти да се говори че, Р-баса е този за рок,а джаз - не.Личния ми опит показва,за мон поне че не е така.Басиста на бившата ми група много дълго време свиреше на Р-бас,а по-късно имах възможност да чуя и пипна J-бас.

J-баса е по-тежъчък като усещане,но тона му е неставнимо до добър и всеобхатен.И още....Джако Пасториус е свирил на такъв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм от други музиканти да се говори че, Р-баса е този за рок,а джаз - не.Личния ми опит показва,за мон поне че не е така.Басиста на бившата ми група много дълго време свиреше на Р-бас,а по-късно имах възможност да чуя и пипна J-бас.

J-баса е по-тежъчък като усещане,но тона му е неставнимо до добър и всеобхатен.И още....Джако Пасториус е свирил на такъв!

...и Marcus Miller! :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с двата са записвали и свирили голям огромен брой музиканти. До 80-те почти всичко живо е ползвало Пресижън, а в момента е модерен Джаз бас-а. Джаз-а е с два адаптера, което теоретично дава по-голямо разнообразие от бленди, но въпреки това има много басисти от "големите", които ползват Пресижън, напр. Sting (неговият е с един single coil) или Jason Newsted. Ясно е, че и двата инструмента са добри. И до днес това са най-често използваните инструменти за записи по света.

Дай боже всекиму по два-три :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай ,че си позволявам да те поправя,но Jason Newsted(поне през последните му години с Металика) свиреше със Sadowski Custom J-bass.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Flea свири главно на Modulus

аз май нивга не съм го виждал с P-bass

съвсем в началото с Warwick май, после със MM Stingray...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r: Hallo на всички!Гле'йте се'а... J-Bass-a има много по-масивен тон.Става за Jazz,става за rock, зa pop, aбe,за всичко.Докато P-Bass-a си е за rock и толко'.Има по-изцъклен тон,което е нож с две остриета :D Ама т'ва са остарели модели.По-добре създайте такава тема : "Fender - жив или на изчезване" или нещо такова.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.