Jump to content
Българският форум за музиканти

Имате ли любим акорд?


7thString

Recommended Posts

Сега пробвайки разни джаджи за китарата, се усетих, че каквито и свирни да въртя, има няколко определени акорда, които ме вкарват в настроение :) Имате ли такъв любим акорд или акорди, които можете ей така просто с кеф да ги слушате как отзвучават?

 

На мен лично цялото обръщение на sus4 ми допада най-много - особено със съвсем лек овърдрайв за да изпъкнат хармониците:

Аsus4: 0-0-2-2-0-0

 

Подобни настроения ми носят и минорните септакорди, пр. Am7: 0-0-2-0-1-0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се брои :P

Аз не мога да броя и без т'ва.

Тогава два F#5? :P

 

Иначе и аз миньорните септакорди ги тача много :)

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седма струна, това, което си написал е Asus9, но пак е хубав акорд. Ла-Ми-Ла-Си(9та степен)-Ми. :)

 

Всъщност не е ли sus2? Може и глупости да говоря, че теорията ми е слабо място, но не беше ли правилото на sus акордите, че се маха третата степен и се замества с четвърта или втора?

0-0-2-2-0-0 - си-то е секунда, демек sus2, пък 0-0-2-2-3-0 - ре-то е кварта - sus4? Важното е, че звучи яко :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седма струна, това, което си написал е Asus9, но пак е хубав акорд. Ла-Ми-Ла-Си(9та степен)-Ми. :)

 

Всъщност не е ли sus2? Може и глупости да говоря, че теорията ми е слабо място, но не беше ли правилото на sus акордите, че се маха третата степен и се замества с четвърта или втора?

0-0-2-2-0-0 - си-то е секунда, демек sus2, пък 0-0-2-2-3-0 - ре-то е кварта - sus4? Важното е, че звучи яко :virtuoz:

 

Всъщност 2 и 9 се отнасят за едно и също нещо, както 4 и 11 или 6 и 13 :)

 

Инак и на мен звученето на този акорд на китара ми е много присърце :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се кефя на 7#9 акорда, така нареченият акорд на Хендрикс. През останалото време ма'ам само квинти и кварти :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седма струна, това, което си написал е Asus9, но пак е хубав акорд. Ла-Ми-Ла-Си(9та степен)-Ми. :)
Всъщност не е ли sus2? Може и глупости да говоря, че теорията ми е слабо място, но не беше ли правилото на sus акордите, че се маха третата степен и се замества с четвърта или втора? 0-0-2-2-0-0 - си-то е секунда, демек sus2, пък 0-0-2-2-3-0 - ре-то е кварта - sus4? Важното е, че звучи яко :virtuoz:
Всъщност 2 и 9 се отнасят за едно и също нещо, както 4 и 11 или 6 и 13 :) Инак и на мен звученето на този акорд на китара ми е много присърце :wub:

 

Това, което 7thString е описал си е sus2. Терцата е suspended. 2 и 9 "се отнасят за едно и също нещо "( в различни октави ) .

Аз любими акорди нямам, ама имам пристрастия към някои прогресии ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SD с разрешение към Т във всяка една минорна тоналност винаги ми е било слабост! :) Иначе отделните акорди нямат особен смисъл... :)

Редактирано от тагрид
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май по-точно е да се говори за любимо обръщение на акорд. И за прогресии, защото сам по себе си отделният акорд е нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.