Jump to content
Българският форум за музиканти

Проучване за метъл групи


aarab

Recommended Posts

Най-вече - предполагам настроението към идеята ти е "оффф сега тоз иска на наш гръб да прави далавера" и "що да му давам пари като можем да си вземем пулт бееееееееееерингер за 100лв и колонки за компютър и да свирим в на гаджето на дядо й мазата" :) На мен точно това ми допада като идея и затова когато се събирам да свиря тук (в софията) с някой, си плащаме, но в замяна получаваме акустично третирано помещение, апаратура и възможност за запис. Лошото е, че с тъпото безпаричие в България, не знам за колко време би избил инвестицията в една свястна репетиционна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа е, но ми харесва да се занимавам с такива неща :) Тънкия момент е да знаеш какво правиш - може да имаш барабани за 3000E с ненастроени кожи от по 10лв и резултата ще е звук като на барабани от 100лв.......

Настройвал съм Амати за 200лв с Evans Hydraulic Blue и да Ви кажа, че ако някой познае,че са Амати си режа главата.... така е и с китарите и адаптерите... и акустичното третиране и всичко останало...

Масово в репетиционните не се ползва компресор, EQ, максимум е малко reverb на вокала да не е без хич..... И как очаквате тази група да звучи добре... Някой пита ли музикантите как искат да звучат.... басиста с какъв ефект да е..... или за по-лесно баса в пулта и толкоз, или още по-добре в едно кубенце обърнато към него да си се чува той :D

Ей затова ми писна да НЯМА къде да се свири :)

Наясно съм , че инвестицията не е малка.... градът също не е малък... А и като гледам как ми вървят плановете може да се комбинира със студио и нещата изцяло да се ориентират към музикантите, но наистина го имам момента с безпаричието.....

Ще пробвам и по друг начин да разбера какво се случва.....

Аз съм излязъл от средите на музикантите тук преди години...... Свиря и записвам за кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.