Jump to content
Българският форум за музиканти

Проучване за метъл групи


aarab

Recommended Posts

Здравейте,

в момента проучвам рок и метъл групите в Бургас и искам да знам колко са. Резултатите ще бъдат използвани за изграждането на първата сериозна репетиционна в Бургас, достойна за конкуренция на тези в София, а и в чужбина.

Достатъчно е просто да кажете че имате група и колко пъти репетирате в седмицата...

Ако искате можете да го направите и на лично съобщение.

Ако искате в Бургас да има място за свирене и развитие на музиката, помагайте :)

Ето какво ще ни интересува:

- колко души е групата?

- колко пъти свирите?

- интересувате ли се от инструменти под наем ( примерно да ползваш Ibanez, или чинели Zildjan за 2лв на час)?

- добре ли Ви звучи след всяка репетиция да получавате диск със репетицията си и да я прослушвате когато желаете, за да виждате реално какво правите и къде са грешките - безплатно?

- къде бихте искали да се намира репетиционната?

- бихте ли се възползвали от месечни абонаментни карти с отстъпки и промоции?

- каква според Вас е нормалната цена за 1 час репетиция

Страшно ще съм благодарен на всеки отговорил, дори и на част от въпросите.

Ще следя темата в продължение на месец :)

Поздрави на всички и :drummer::singer::rocker::punk_guitar: rock on!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, дано се получи - знам какво е в моя роден град да нямаш къде да свириш и да се вреш по разни мази и гаражи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи много, много добре. Ако беше за София, моментално щях да ни запиша. Особено това със записите от репетициите си е доста, доста добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът че не пишат хора, мисля че се дължи на не толкова популярния раздел , в който е пусната темата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека модераторите да преценят в кой раздел е най-добре да е темата, наистина искам да направя нещо качествено, но естествено, че първо искам да проуча пазара :)

PS: И на мен ми е писнало от гаражни "репетиционни" тип каса, барабанче и 2 кубета, за чинели - естествено Trowa и т.н., затова се роди и тази идея - нещо, което е помага на музиканта, а не да го дърпа назад...защото когато не чуваш какво свириш няма как да знаеш къде бъркаш.

Наистина не мога да преценя за раздела, но очаквам с нетърпение да пишат бургаски групи :) и музиканти :)

Поздрави на всички и ще следя темата още месец, дано проучването доведе до положителен резултат :)

Надявам се, че всички знаят, че от това НЕ МОЖЕ да се забогатее и т.н., просто искам да преценя дали трябва да работя другаде докато има репетиционна, което би било трудно и сложно за всички :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе няма ли репетиционна? Може да пишат групи и от Русе, нека да видим там колко групи и музиканти има :) Нищо не се знае :)

Напълно възможно е и там да направим една репетиционна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега разбирам, че в Русе има поне 2 групи, а в Бургас - нула....

Искам да питам BabyThomas нещо в страни от темата: Имам едно предупреждение от преди 4-5 години, не му ли минава давността, или си стои завинаги....???

Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм във Варна но знам ,че в Бургас има поне 4-5 рок групи доста сериозни и предполагам поне още толкова метъл групи/ученическите не ги знам/...Дори знам ,че има една репетиционна в която и записват някои групи!Нормално е групите ,които имат постоянни ангажименти да си имат собствени репетиционни, а другите да се спасяват поединично... :blush:

Ако темата е в Говорилня може би ще има повече шанс! :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Репетиционната в Бургас е при Стафа, но е далеч от нивото, което искам да има една репетиционна :)

Нищо против Стафа, както и другите, но просто смятам, че с по-хубава техника, компресори, EQ, и т.н., далеч ще е по-добре за самите музиканти - все едно са на сцена :) И така ще им е по-лесно на живо :)

Пък и кой не иска да се чува докато свири? Аз лично като съм свирил съм чувал само китарата - нема бас, нема вокал....толкоз имаше....

Поздрави на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе има доста повече от 2 групи, по-скоро са към 20. Сега вече защо никой не пише и каква е изобщо ситуацията не мога да кажа със сигурност. Обаче няколко пъти колеги (и ние) са оставали без репетиционна и намирането на (собствена) нова е бая проблем. Имаше едно студио, което по едно време "отвори врати" и за репетиции, но доколкото знам нямаше много мераклии, хем не беше скъпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, защо групите не пишат??? А всички искат по-качествени неща, ама явно е трудно да напишеш един пост от 3 реда.....

Up!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

не се ядосвай, че никой не пише. Убеден съм, че не е недооценяване на желанието и усилията ти. Според мен не достигаш по правилния начин до хората. Познавам доста хора от Бургас, които свирят. И съвсем малък прроцент от тях пишат във форума. Още по-малък процент гледат различни от Базара теми и т.н. Маркетинговото ти проучване няма таргет тук. Тръгни по клубове, разпитвай приятели, пусни обява във вестника, гостувай на Марто от От другата страна по телефона, вкарай социалните мрежи, други медии, до които можеш да достигнеш. При все това по - голямата част от тая стратегия ще е полезна, ако вече имаш място и искаш да го презентираш. :) :) И т.н.

При все това, брат, откровено - желанието ти звучи прекалено оптимистично и дори да бях от Бургас, щях доста да се чудя дали да пиша по темата. Някакси изведнъж едно 25 - 30 хил.лв за нивото, което твърдиш, че искаш да постигнеш, ще дадеш ли? А и ориентацията ти да търсиш на неправилното място, наивен бизнесмен или музикален филантроп те прави? А може би си познат в средите и си с финансови възможности и ноу хау за проекта, което ме прави поредния лакей на скептицизма? :)

Поздравявам те за идеята и ти пожелавам успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.