Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Ds-1


mmanson

Recommended Posts

Здравейте не знаех дали да пускам тука темата ,, но не намерих подобна . Да ви питам , ккаво мислите за този китарен ефект. Сега мисля да си купя 1 бройка , защото този ефект не случайно използван От Вай , Сатриани , Кобейн. Но пък ефекта струва 65 лв , което е смешна цена за толкова хвален ефект. Кажете си мнението за камиончето , защото нямерих смао 2 семпъла на ефектчето из нета . Да си го взема ли , и ако някой има някакъв семпъл да казва. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв стил ще свириш?

Мен ми харесва, но не е твърде тежко. Имай в предвид, че това не е метал зоун. Отиди в магазина и помоли да го пробваш, поиграи си с му тона и гейна и и ти сам ще решиш дали ти харесва <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

65 лева е добре, може и по-евтино, но е добре. А щом си решил да го взимаш, ми взимай го.

Аз с такъв почнах, но не ми съвпадна със стила на свирене и го продадох. През времето, което го имах си ми беше яко доста обаче.

Както каза Wheels_of_Fire отиди в магазина и преди да го купиш <_< го пробвай малко, поиграй си, разцъкай го... И ще си решиш.

Редактирано от vovcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е много приличен дисторшън,много подходяш за рок и хеви.Обаче определено не много тежък.работи много добре с лампови кубета.за цена от 65 лева е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм , нов колко струва ? ми не знам аз имам метъл зоун , и ми трябва нещо за някои по-бавнички песни , и за сола също .

нов е 103 лв. в xxxx. Иначе звукът малко напомня fuzz. Има едно такова металическо дращене във високите, което присъства дори и при по-ниско ниво на drive-а. Ако ти трябва нещо по-лекичко и прозрачно пробвай Super Overdrive SD-1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, особено за тези пари (както вече се каза неведнъж). Но мисля, че гореизброените китарни светила го ползват само за буустър (ако изобщо го ползват, а не им е платено от Босс). И после лампи, както спомена Кольо. Вариантът да го ползваш като дистър се получава описания от the_man_who ефект - кофти стъргалка, която мен лично не ме радва. Но след като имаш и харесваш МТ-2 може да ти допадне и това. За мен МТ-2 е просто един гаден дистър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото този ефект не случайно е използван От Вай , Сатриани

Въпросните личности, а и не само те (доста от музикантите-рокаджии)

по принцип използват този ефект само с една единствена цел:

като booster преди драйва на усилвателя, или с други думи казано:

един вид предуисилвател, който подобрява значително и компресията на драйва.

Аз също ползвам ефект с такава цел, само че моят е Boss OD2. В твоят случай

обаче, не е необходим преди Метъл Зоната, щото ше размаже да си е** мамата

:) , освен ако не ползваш драйв от китарен усилвател вместо Метал Зоун.

Дано не съм те излъгал с поста си, но това сме си споделяли с някои музиканти

(лично Вай не съм го питал :) ), и мисля че в повечето случаи е точно така.

Поздрави !!! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече многократно се посочи начина по който се използват този тип устройства.Само ще спомена,че основната идея,с която са разработвани тези педали(от всякакви производители,а не само DS1) още от началото на проложението им ,е да се включват като front end за допълнително натоварване при тогавашните невисокогейнови инструментални усилватели.Концепцията се поддържа и досега.Т.е. - като се проектират,се няма предвид използване с неспециализирани(неинструментални) усилващи системи (P.A.; HiFi..),или директен рекординг.Ако това се прави,се налага допълнително филтриране,но пък за тези нужди,има богат избор от специално конструирани устройства.

DS1 e образец и стандарт в класа си и неслучаино се произвежда без прекъсване,и непроменен още от дебюта си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и Кьрк Хамет го ползва по горепосочения начин

за леко бустване за натурнални хармоници и когато свири тейпинг

а той от месата има бая гейн

но това е стара информация - тия световните сменят гиьр на всеки 2-3 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тия световните сменят гиьр на всеки 2-3 месеца

Ние все пак говорим по принцип. Не мисля, че има особено значение дали Кърк довечера на репетицията ще ползва Boss DS-1 или ще си носи Maxon OD-9 за разнообразие... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.